Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 71

Thread: Alfa Romeo Alfa 156 3.2 V6 24V GTA

  1. #46
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Точно това, което си гледал го направиха те! Чипа на JTD беше от Бобо правен Сега си представи как е направено неговото GTV, за Алфа дизел едва ли ще се намери някой да бие, но вече ако е от друга марка, там работата е съвсем друга...
    А относно колегата, който иска да си купи GTA, според мен да не мисли много ако му е на сърце да си я взима, ако ли не да си вземе 159, но и в двата случая трябва да идеш до Германия и да видиш на място как стоят нещата...
    Точно това имах предвид и аз, че АКО е стандартно неговото ГТВ или само с чип, най вероятно ЖТД-то ще го откъсне, ако е чипосано като хората!Иначе не успорвам уменията на Бобо и не се съмнявам че и неговата може да е повече от пипната,затова съм сложил едно голямо АКО отпред.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  2. #47
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Каква караш ти колега и какъв дизелджия чакаш че нещо не ти хванах мисълта?Ако мислиш че с колата от снимката ти неможе да ти се опъне някой дизел мисля че гршиш.А ако става въпрос само за Алфа, аз лично съм виждал как една 159 2,4ЖТД (210к.с.) с чип откъсна една 3,2 JTS Q4. А твоята ако си е стандарт на 240к.с. мисля че ще те оправи,незнам обаче какво си и сътворил.Всичко е възможно.
    Мноооогооо зле осведомен си колега гонката дето си я гледал съм я организирал аз и аз карам едната кола А за мойте фабрични 240 коня като те слушам как говориш ми е ясно че такава си виждал само на картинка! Айде успех в живота и се усведомявай преди да пишеш глупости

    ---------- Post added at 19:08 ---------- Previous post was at 19:06 ----------

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Точно това имах предвид и аз, че АКО е стандартно неговото ГТВ или само с чип, най вероятно ЖТД-то ще го откъсне, ако е чипосано като хората!Иначе не успорвам уменията на Бобо и не се съмнявам че и неговата може да е повече от пипната,затова съм сложил едно голямо АКО отпред.
    Ще повторя пак мойта кола само с чип с/у дизел който дава на диното 240 коня, резултата е снимка в пространството в полза на бензина!

    И естественно пак не сте наясно че 159 Q4 3.2 мотора е доста по бавен от 3.2 ГТА
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ще повторя пак мойта кола само с чип с/у дизел който дава на диното 240 коня, резултата е снимка в пространството в полза на бензина!
    И естественно пак не сте наясно че 159 Q4 3.2 мотора е доста по бавен от 3.2 ГТА
    Баси колко хора нарани с тия думи......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #49
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси колко хора нарани с тия думи......
    Кофти, ама двата мотора са различни ... както и самите коли

    BTW: ... все пак темата е за 156 GTA, а не силата на JTDm преди/след чип, 0-100 бензин/дизел и т.н.

  5. #50
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Кофти, ама двата мотора са различни ... както и самите коли

    BTW: ... все пак темата е за 156 GTA, а не силата на JTDm преди/след чип, 0-100 бензин/дизел и т.н.
    -----------------------------------------------------
    Мда, и ще трябва да изтрия половината стойностна тема ... И на свой ред да нараня доста капацитети тук ... Сърце не ми дава

  6. #51
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Мноооогооо зле осведомен си колега гонката дето си я гледал съм я организирал аз и аз карам едната кола А за мойте фабрични 240 коня като те слушам как говориш ми е ясно че такава си виждал само на картинка! Айде успех в живота и се усведомявай преди да пишеш глупости

    ---------- Post added at 19:08 ---------- Previous post was at 19:06 ----------



    Ще повторя пак мойта кола само с чип с/у дизел който дава на диното 240 коня, резултата е снимка в пространството в полза на бензина!

    И естественно пак не сте наясно че 159 Q4 3.2 мотора е доста по бавен от 3.2 ГТА
    Колега аз те разбирам че си много запален по колата си и сигорно без да искам съм те обидил, но на гонката на която съм присъствал се състоя на банско шосе от двама мои познати и те уверявам че ти там не си присъствал та камоли да си карал кола нито нещо да си организирал.Със сигурност си доста по-запознат от мен по тези въпроси и за това не си правя опити да оспорвам мненията ти а просто си изказвам своето.Това с което започнах е че колегата може да се доближи до вървежа на ГТА и с едно ЖТД, нищо повече ( без значение дали е така или не).А ако все пак чакаш своя етусиазиран дизелджия да ти се опълчи и не се ограничаваш с Алфа Ромео, имаме в семейството служебна една 335d може някой летен ден да се снимаме и да видиме кой ще остане в пространството . И все пак наистина извинявай ако съм те засегнал с това че не ми достига компетенция по техническите въпроси.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Колега аз те разбирам че си много запален по колата си и сигорно без да искам съм те обидил, но на гонката на която съм присъствал се състоя на банско шосе от двама мои познати и те уверявам че ти там не си присъствал та камоли да си карал кола нито нещо да си организирал.Със сигурност си доста по-запознат от мен по тези въпроси и за това не си правя опити да оспорвам мненията ти а просто си изказвам своето.Това с което започнах е че колегата може да се доближи до вървежа на ГТА и с едно ЖТД, нищо повече ( без значение дали е така или не).А ако все пак чакаш своя етусиазиран дизелджия да ти се опълчи и не се ограничаваш с Алфа Ромео, имаме в семейството служебна една 335d може някой летен ден да се снимаме и да видиме кой ще остане в пространството . И все пак наистина извинявай ако съм те засегнал с това че не ми достига компетенция по техническите въпроси.
    Лятото е далече колега, а гонката с БМВ то ще е супер интересна. Това предизвикателство ли е или само си пишеш ГТВ то има какво да покаже със сигурност. Да не плачете.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #53

    Default

    BОBO, колко коня е GTV-то ?

    Да се намеся и аз
    Как може да убеждавате човека, да си вземе 1.9 дизел, вместо 3,2GTA ?! WTF ?!?
    Щом се е насочил към такъв модел , явно може да си позволи поддръжката и бензинеца...

    Чак се учудвам... пък и почнахте да сравнявате пак кюмюр VS бензин
    Дизела си е чудесен за ежедневна кола , но до там....

  9. #54
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Лятото е далече колега, а гонката с БМВ то ще е супер интересна. Това предизвикателство ли е или само си пишеш ГТВ то има какво да покаже със сигурност. Да не плачете.
    Сигурен съм че има какво да покаже.Да не кажа че може и да ме бие.Все пак БМВ-то е автомат и ако ми всеме старта може и да не го догоня.НО лятото може и да стане въпреки че е далече.Сега нестава,не е моя колата ио не решавам аз.

    ---------- Post added at 06:53 ---------- Previous post was at 06:50 ----------

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    BОBO, колко коня е GTV-то ?

    Да се намеся и аз
    Как може да убеждавате човека, да си вземе 1.9 дизел, вместо 3,2GTA ?! WTF ?!?
    Щом се е насочил към такъв модел , явно може да си позволи поддръжката и бензинеца...

    Чак се учудвам... пък и почнахте да сравнявате пак кюмюр VS бензин
    Дизела си е чудесен за ежедневна кола , но до там....
    Колега става въпрос за 2.4 М-жет, а не за 1.9 . А за спора м/у бензин и дизел не съм искал да го повдигам, нито съм казал кой е по-добрия вариант.Различни хора различни стилове и вкусове и съответно различни мнения по този въпрос.Аз само дадох предложение за колегата ако ходи до Герамния да метне едно око и на този вариант.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  10. #55

    Default

    Да бе колега, ама той търси така да се каже топ модела на 156 , намира , отива в Германия и се връща с дизел... малко... не знам и аз.....

  11. #56
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Колега аз те разбирам че си много запален по колата си и сигорно без да искам съм те обидил, но на гонката на която съм присъствал се състоя на банско шосе от двама мои познати и те уверявам че ти там не си присъствал та камоли да си карал кола нито нещо да си организирал.Със сигурност си доста по-запознат от мен по тези въпроси и за това не си правя опити да оспорвам мненията ти а просто си изказвам своето.Това с което започнах е че колегата може да се доближи до вървежа на ГТА и с едно ЖТД, нищо повече ( без значение дали е така или не).А ако все пак чакаш своя етусиазиран дизелджия да ти се опълчи и не се ограничаваш с Алфа Ромео, имаме в семейството служебна една 335d може някой летен ден да се снимаме и да видиме кой ще остане в пространството . И все пак наистина извинявай ако съм те засегнал с това че не ми достига компетенция по техническите въпроси.
    Първо не ти вярвам че си присъствал на такава гонка докажи го! Второ май само си пишеш за гонката с 335д аз съм винаги готов ! Докажи че си сериозен а не спамер
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #57
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    така и не се разбра, какво реши колегата sof_bg ще ходи ли до Дойчланд или се отказа от офертата със 156-цата?

  13. #58
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Първо не ти вярвам че си присъствал на такава гонка докажи го! Второ май само си пишеш за гонката с 335д аз съм винаги готов ! Докажи че си сериозен а не спамер
    На няколко пъти се опитах да се извиня ако съм те обидил с нещо но ти със всеки твой пост не спираш да избиваш някакъв комплекс и да се правиш на единствения.Сега пък трябва да ти се доказвам иначе съм бил спамер.Неможело да съм присъствал на такава гонка а ти да не си... това явно също ти се струва невъзможно, и пак трябва да ти се докаже.Нещо не те разбирам.Преди време си спомням че на няколко пъти колеги от форума отваряха теми за теб и държанито ти в гаража който работиш.Явно не си си взел забележка.Спомням си как като попитах някой за тебе и всички казваха "иди при него много разбира ще ти помогне", вече чувам само лоши отзиви.И продължаваш да го доказваш с наглото си държание срещу хората.Явно никой друг освен теб не трябва да разбира в този форум, а недай си боже да изкаже некомпетентно мнение и веднага да бъде оплют.Продължавай в същия дух. Нека да обърнем внимание на темата на колегата,той затова я е отворил,за да чуе мнения.Ще се радвам ако не се правиш на непобедим вече в темата.

    ---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Да бе колега, ама той търси така да се каже топ модела на 156 , намира , отива в Германия и се връща с дизел... малко... не знам и аз.....
    Абсолютно колега, отива за да види какво му се предлага.Тъкмо с парите с които разполага ще може да тества 2-3 варианта и да си вземе каквото го влече.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Абсолютно колега, отива за да види какво му се предлага.Тъкмо с парите с които разполага ще може да тества 2-3 варианта и да си вземе каквото го влече.
    Е това е правилното.

    P.S. Колега има ли развитие? Ще се ходи ли У гермаскУ

  15. #60
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Отиде ли колегата в Германия със 6-7000 ЕВРО е гаранция че ще се прибере с хубава кола без значение модела.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •