Results 1 to 15 of 15

Thread: Относно навигация на 159

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Панагюрище
    Posts
    9

    Default Относно навигация на 159

    Здравейте, от вчера съм член на форума понеже искам да си купя 159-ка.
    Та имам въпрос - харесал съм си няколко Алфи, но все нещо куца откъм изискванията ми.
    Искам да е със светла алкантара, оригиналните джанти 17-ки със спиците, навигацията, комби и по възможност черна на цвят.
    Намирам различни варианти, но не и всичко накуп - та въпросът ми е:
    Може ли ако е с обикновенното аудио да се сложи навигация (Оригиналната) тоест - има ли нужното окабеляване. До сега не съм карал Алфа и не съм запознат. Ще се радвам да помогнете

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Няма невъзможни неща, но като цяло е голяма заигравка.
    Имаше тема за преминаване от Сд към навигация, ще ти трябва и централната конзола която е с по-голям отвор понеже не са "плъг едн плей".
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Колегата Grishata много добре го е описал, но ми се струва голяма игра по добре ако си намериш с навигация.

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=96866
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Панагюрище
    Posts
    9

    Default

    Благодаря Ви! Значи ще търся с нави да не си усложнявам живота

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by K3v1n View Post
    Благодаря Ви! Значи ще търся с нави да не си усложнявам живота
    Здравей Колега,

    Успех в търсенето (ако можеш да си намериш таква с навигация по добре да). Има една друга тема за "Андроид Навигация" можеш и нея да разгледаш. В моя случай аз искам да сменя оригиналния модул с по съвременен "After Market" за по-съвременни благинки.

  6. #6
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by GeorgiSR View Post
    Здравей Колега,

    Успех в търсенето (ако можеш да си намериш таква с навигация по добре да). Има една друга тема за "Андроид Навигация" можеш и нея да разгледаш. В моя случай аз искам да сменя оригиналния модул с по съвременен "After Market" за по-съвременни благинки.
    Имам опасения с тези навигации афтърмаркет ,че ще работят добре в началото и след година ще започнат проблемите както с телефоните ни. След 2рата година на този андроид смартфони нещата са ужасни... като започнем бъгове и проблеми та в тази навигация софтуера и хардуера са подобни.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Панагюрище
    Posts
    9

    Default

    Предпочитам колата да изглежда максимално автентична.. Има няколко със сменени навита в мобилето ама стоят като "Изсрани"... оригиналната си е по-красива

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by K3v1n View Post
    Предпочитам колата да изглежда максимално автентична.. Има няколко със сменени навита в мобилето ама стоят като "Изсрани"... оригиналната си е по-красива
    Точно така...фейслифтовата особено е чук.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Днес половин ден обикалях из София и тъй като не познавам изобщо града, разчитах изцяло на нея(фабричната навигация)!Все още се справя добре и отново не ме подведе.В тази връзка- дали има нови карти за 2017г.?
    Last edited by stu; 14-02-2018 at 21:04.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Точно така...фейслифтовата особено е чук.
    А каква е тази фейслифтова навигация, чувам го това за втори път вече , но не мога да намеря такова.. реално тези китайски реплики са копии на фейслифтовата навигация? Мисля , че съм виждал такива ама на 59ки след 2011?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    А каква е тази фейслифтова навигация, чувам го това за втори път вече , но не мога да намеря такова.. реално тези китайски реплики са копии на фейслифтовата навигация? Мисля , че съм виждал такива ама на 59ки след 2011?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    http://www.ebay.ie/itm/222532768765

    ---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Днес половин ден обикалях из София и тъй като не познавам изобщо града, разчитах изцяло на нея(фабричната навигация)!Все още се справя добре и отново не ме подведе.В тази връзка- дали има нови карти за 2017г.?
    Идеална е,лятото до БГ и обратно,много добре се справиха всички карти(7 държави в посока без БГ и Финл. )
    Карти май още няма,следя в другата тема редовно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    А каква е тази фейслифтова навигация, чувам го това за втори път вече , но не мога да намеря такова.. реално тези китайски реплики са копии на фейслифтовата навигация? Мисля , че съм виждал такива ама на 59ки след 2011?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Не знам дали е правилно да се води фейслифтова, виждал съм доста 159 фейслифт със "старата" навигация, включително и моята. А тази, единичния дин с дизайна с по малко копчета(грубо казано), съм я виждал само на 159ки с двигателя 2,0 JTDm. Може да е просто съвпадение, не знам И да, китайските имитират дизайна на "новата" навигация..

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Не знам дали е правилно да се води фейслифтова, виждал съм доста 159 фейслифт със "старата" навигация, включително и моята. А тази, единичния дин с дизайна с по малко копчета(грубо казано), съм я виждал само на 159ки с двигателя 2,0 JTDm. Може да е просто съвпадение, не знам И да, китайските имитират дизайна на "новата" навигация..
    Точно, и аз съм с тези наблюдения.. фейслифтовите (аз под това разбирам след 07) са си със старата навигацията.. а от тази съм виждал на по-новите модели и 1.9 '11 в немското мобиле Но човек винаги учи нещо ново, може да съм останал с грешно впечатление

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  14. #14

    Default

    Фейса започва от края на 2008.Даже и в обявата,която дадох като пример са написали 2008.Дори и от 2010 нагоре да ги вграждат,пак са си фейслифтови
    Както и да е,по-хубава е от първата,но и старата върши чудесна работа.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Е, старата има едно солидно предимство - могат да се намерят безплатни карти. За новата - справка тук
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •