Results 1 to 14 of 14

Thread: За некачествените горива!!!

  1. #1
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default За некачествените горива!!!

    Колеги!!! Вчера гледах предаване по ТВ относно некачествените горива с които си зареждаме автомобилите !!! Направо се възмутих и изненадах,че над 40% от горивата са некачествени, а има пълно безхаберие от "частните"лаборатории по изследване и съответно огромна корупция. Само за сведение от иследванията на западни специалисти само един път използване на такива горива е изключително опасно за живота на автомобила!Предлагам админа да прецени тази тема да е ВАЖНА и да се намери начин да се обединят и мненията на всички форуми не само на италянките!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    КОлега, не съм гледам предаването, но би ли бил малко по-конкретен в какво се изразява заниженото качество на горивото
    Не ме разбирай погрешно, нямам бензиностанция, нито рафинерия ( а винаги съм искал да притежавам ) , просто да е ясно какво дискутиране, а не просто на плюем бензинджийниците и държавата като цяло
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default По конкретно!?

    Колега,все едно да отворя тема за дупките по пътя и да ме питаш конкретно каде съм ги видял!!! Ами конкретно медията пусна предаване за некачествените горива с доказателствен материал-проби на бензини от няколко бензиностанции в страната и показаха лаб.изпитание на точка на изпарение,точка на възпламеняване ...и ред други точки-резултата не отговарят на нито един от стандартизираните показатели!!! Аз разбирам нещата така:Ако искаме да има ефект ,не да се дърляме с държавата или по между си,а организирано да си потърсим правата пред нея,защото виждаме какви данъци,такси,глоби и цени плащаме а насреща...измама!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Интересно е дали прудуктът излиза от рафинерията с такива занижени показатели или те биват манипулирани в последствие
    Все си мисля, че в рафинерията самият технологичен процес предполага, че продуктите би трябвало да са със заложените показатели. В повечето случай влошаването на качеството май започва на един по-късен етап
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Най-малко 70 процента от шофьорите на товарни коли личните им коли са дизел,а тези,които карат цистерни,превозващи дизелово гориво,техният процент е над 100,щото и други членове на семката им имат дизеляци И както знаете,в природата нищо не се губи.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    И аз тука каквото тайно изпия доливам с вода да не ми се кара жената
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  7. #7
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Yon
    И аз тука каквото тайно изпия доливам с вода да не ми се кара жената
    E ти сигурно само вода имаш у шишетата -каквато си ми попивателна...
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  8. #8
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Колега, поне кажи от кои вериги бензиностанции са взели пробите, та да знаем да не зареждаме от тях...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #9
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Кои бензиностанции?

    Поставих точно този въпрос в сайта на НТВ предаването"На чисто"http://www.ntv.bg/contacts/feedback.php, дано да имат смелоста да посочат кои,а те доколкото знам имат смелост!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  10. #10
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default Re: Кои бензиностанции?

    Quote Originally Posted by JORDI
    Поставих точно този въпрос в сайта на НТВ предаването"На чисто"http://www.ntv.bg/contacts/feedback.php, дано да имат смелоста да посочат кои,а те доколкото знам имат смелост!
    Нямат достатъчно смелост - споко. пробвал съм ги . Навремето загубиха ума и дума за цигарите без бандероли(можеше да снимат къде се продават на едро и дребно ) - ама като казвам ума и дума имам впредвид - НИЩО - нито секунда. А тия с горивата не са по-слаби от тия с контрабандата на цигари (да не казвам , че са и по -силни) Дано не съм прав и ако са сигурни в пробите си да покажат конкретни вериги, бензиностанции и т.н.т Щото така 40% от къде го извадиха не знам - да снимат, да вземат тайно от десет конкретни бензиностаннции и да ги цитират. Ама не им стиска май.
    Най-много да уволнят някого от телевизията след като Краси Гергов се обади по телефона и каже , че това са РЕКЛАМОДАТЕЛИТЕ ИМ (през него е 95% от ТВ рекламата в БГ и 100% от тази в БТВ, НОВА и Канал1)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  11. #11
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Интересно е дали прудуктът излиза от рафинерията с такива занижени показатели или те биват манипулирани в последствие
    Ами ако и на техните (на рафинерията) бензиностанции са засечени нарушения е ясно , че още от там излиза фалш. Какво остава за тия по веригата- всеки иска бакшиш. Иначе преди време ШЕЛ (ако не бъркам) си рекламираха система за контрол -ама защо да им вярвам.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  12. #12
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    На Лукойл зареждам,имам позапушени дюзи в момента,при потегляне по наклон,прекъсва и изпушва синкаво,взех една тубичка за почистване на Тутела от Чефин(Ивеко) и ще видим.Намлатих целото шише в резервоара Разправат ногу били убави горивата им.Яз па се чуда къде? Фичка им пайчина!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    ...Разправат ногу били убави горивата им...
    Тва откъде го чу? от пресцентъра на Лукойл ли
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Mizia
    Posts
    58

    Default

    Значи за горивата не можем да говорим за конкретни бензиностанции, като лукойл не струва омв не струва шел не струва, лощото е че всичко това си е чиста българщина. зависи кой е шефа за дадената бензиностанция или район и той може да ебава работата с качеството, примерно за враца знам че шефчето дето са го пецнали на омв никой не му държи сметка с колко персонал ще работи и разни такива,сестра ми на едно зареждане направили забележка на момчето че прозореца им бил мръсен и той им се оплакал че не може да смогва и куп други неща, на тях им станало жал чак, а за врачанския лукойл не съм чувал нищо лошо,
    но наскоро четох че най добрия дизел бил на ромпетрол, който май си го вкарват от румъния, ама и той ще е добър ден до пладне както се казва,
    докато не го побългари некой, даже съм чувал че на некой бензиностанции си има колонка на която си сипвт само вип хорица, но това за по-малките вериги или както казват "измислени"

    абе дай на българин да управлява нещо чуждо и веднага ще намери къде как да "пощипва"(с големата лопата) и да е.е майката на продукта, и не само за горива....
    alfa romeo 147 1.9jtd 20.08.2001 ex
    Honda Hr-v 4x4 1.6

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •