Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: 159/Brera в класация за най-трошливи автомобили втора ръка...

  1. #16
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Случки много. Истории също толкова много. Счупени коли от всякакви марки още повече.
    Но статистиката си е статистика и това е.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #17
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Мале мале.. Влезте в Субару форума да видите какво става.. Хвалене на най най добрата и брутално здрава кола и в същото време всеки 2ри долива масло или му загрява и сълзят гарнитурите на главите или вече ги е сменя и е правил ремонти на главите и куриоза е ... "много добре понасят газифициране,но ако ще я караш дълго свали главите превантивно, направи ремонт и дай да ти набият специални легла наа клапАните за газ". ... Иначе да много са здрави към окачване ама мерси, пък и цените на всичко са "таванни"
    Last edited by don_pepone; 23-09-2014 at 13:06.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #18
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    За да не залитне темата в нежелана посока, от рода на противопоставяне на марката "Алфа Ромео" на всички останали марки, предлага в тази тема или да открием друга тема в раздела, където всеки собственик на 159-ка да напише какви части е сменял и какви ремонти е правил по автомобила си. Естествено, тук не трабва да включваме смяната на масло, филтри, ангр. ремък и пр. консумативи. Мисля, че подобна тема имаше в другите раздели.
    Мисля, че резултатите с голяма достоверност могат да се приемат за "статистически данни", при това доста по-реалистични.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #19
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Докато се дърпах с реното, направо се ужасих от многото теми за течове, как може общо взето не някакви стари модели, а коли на по 5-6 години да се чудят как да спират течове, това от марка, която е на пазара от... преди рено дофин... Другото, да караш със 140 км/ч по магистрала нощно време и съвсем неочаквано фаровете ти изгасят - голяма екстра! Нямали отделни релета и вързани направо към предпазителите.
    С други думи, всяка дума казана срещу марката и сваля цената с 1000 лв, да не се чудите после щ се търсят 156-ци за 800 лв и други предложения от този род, сега за 156, утре за 159, току виж някой ден и за брера.
    В същото това време някой се пържи вътре в голфа- няма климатик, бута за да пали или подобни, но голфа държи цена, и как иначе, щом е немско
    Last edited by Liminat; 23-09-2014 at 21:43.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На фона на общия ми опит с разни таралясници, аз относително отскоро карам АР. За някакви си 3 години от този момент, мога да кажа, че АР може и да не е върха на сладоледа но тя предоставя на обикновения потребител едно учудващо добро съотношение от комфорт, функционалност, особено удоволствие от шофирането, визия към една съсвем приемлива цена за покупка и подръжка.

    И преди съм го казвал..........АР се отличава от всичко, което съм карал до момента с това, че знам, че следващата ми кола пак ще е АР. В края на краищата за мен това е важното.

    Пък класациите и статистиките, да си изнасят каквито си искат факти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Е харесах ти го тоя пост ! Евала.

  7. #22
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Не съм съгласен че алфата се чупи много повече от другите модели , както съм сигурен че и вие . Да има си дефекти недостатъци и т.н но все пак коя кола няма ? Аз карах фиеста преди това 89' набор всички се смееха че е форд ама всички бяха в бокса докато аз си бръмках покрай тях и си пиех кафето с цигарката докато те са в масло . Както и като си взех алафата същата работа
    Алфата си е алфа и никоя друга кола не е като нея и аз съм страшно доволен от моита , плюс това на такива статистика вярвам по малко дори и от майка ми като каже че няма пари
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Не съм съгласен че алфата се чупи много повече от другите модели , както съм сигурен че и вие . Да има си дефекти недостатъци и т.н но все пак коя кола няма ? Аз карах фиеста преди това 89' набор всички се смееха че е форд ама всички бяха в бокса докато аз си бръмках покрай тях и си пиех кафето с цигарката докато те са в масло . Както и като си взех алафата същата работа
    Алфата си е алфа и никоя друга кола не е като нея и аз съм страшно доволен от моита , плюс това на такива статистика вярвам по малко дори и от майка ми като каже че няма пари
    аз като взимах моята а класа, много помия из§етох за модела, как не излизал от сервиз, как се трошел по бързо от колкото се ремонтирал. как бил издънката на мерцедес и как трябвало да се извинят на всички дето се преебали да си купят, и да им върнат парите...

    моята я карам вече 3та година, сменял съм консумативи само. изклщчение един изгорял алтернатор и чак сега тампони на носачи предни и една шайба на носач. като всичко последния път беше 500лв. това за 3 години ежедневно каране и по 1500км на месец. ако това е издънката на мерцедес, де повече такива издънки.

    сега преди да си взема 159ката пак, всеки ми викаше недей бе човек, много са скъпи частите. а па да видим тея скъпи части колко държат. не ми пречи 450лв носач ако държи поне едни 50 000км, с мойто бабешко каране и финно минаване през дупки и дремнали катаджии
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  9. #24
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Късметлия си явно колега,понеже товас А-класта не са баш митове и легенди, ама явно си ударил накола дет се вика.
    Дано и с 159-кат ада е така пожелавам ти го от сърце.
    Last edited by don_pepone; 29-09-2014 at 17:20.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #25
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Кого го бОли за тия статистики всъщност? Важното е ти на каква кола ще попаднеш и как ще я поддържаш.
    След 6 г. и 100 000 км с Алфа Ромео мога да направя равносметка - и двете коли не са ми създавали сериозни проблеми и най-важното - не са ме оставяли на пътя. Няма причина да не съм доволен.
    Който иска нещо на някого да доказва, да си чете статистики.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #26
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На фона на общия ми опит с разни таралясници, аз относително отскоро карам АР. За някакви си 3 години от този момент, мога да кажа, че АР може и да не е върха на сладоледа но тя предоставя на обикновения потребител едно учудващо добро съотношение от комфорт, функционалност, особено удоволствие от шофирането, визия към една съсвем приемлива цена за покупка и подръжка.

    И преди съм го казвал..........АР се отличава от всичко, което съм карал до момента с това, че знам, че следващата ми кола пак ще е АР. В края на краищата за мен това е важното.

    Пък класациите и статистиките, да си изнасят каквито си искат факти.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  12. #27
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На фона на общия ми опит с разни таралясници, аз относително отскоро карам АР. За някакви си 3 години от този момент, мога да кажа, че АР може и да не е върха на сладоледа но тя предоставя на обикновения потребител едно учудващо добро съотношение от комфорт, функционалност, особено удоволствие от шофирането, визия към една съсвем приемлива цена за покупка и подръжка.

    И преди съм го казвал..........АР се отличава от всичко, което съм карал до момента с това, че знам, че следващата ми кола пак ще е АР. В края на краищата за мен това е важното.

    Пък класациите и статистиките, да си изнасят каквито си искат факти.
    Напълно те подкрепям колега ! И ще добавя и още нещо защото ти засегна управлението което може би е черешката на тортата в една алфа
    > https://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  13. #28
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Е т'ва е, колегата ecotronic го каза! До скоро бях сектант и разчитах на немското! Оплюваха ме когато избрах нещо различно от това. Колкото бях доволен от GSI-то толкова съм доволен и от 147-цата JTD. Разликата за мен идва от там, че едното му спуквах г*за от юркане и някяк си ми трябваше още за да се изпълня, докато другото, когато седна просто искам да съм зад волана на тази кола.
    Колкото проблеми ми е правила едната кола толкова и другата не е отстъпвала. Не съм ги купувал нови, все карани от някой преди мен. Просто АЛФА-та ме грабна. Това е моят автомобил, а и жената каза "ако продадеш алфата искам 159". Това е и причината да пиша сега тук, просто останахме доволни в къщи от сегашната 147-ца и следващата ще е 159. Такъв комфорт, удоволствие от шофирането и удовлетворението от визията и излъчването на автомобила може да ни предложи само и единствено тази марка.
    Пиша в тази тема колеги защото ме жегна това, че се определят като най-трошлви а това изобщо не е вярно. Сегашната е на 90к и си е пуканка, като нова. Пиша тук защото искам да кажа на незапознатите,че това изобщо не е вярно. Пиша тук защото тази марка е първата която и мен и жената ни грабна истински и е първата марка която сме склонни да повторим като избор за следващ автомобил.

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by mishaka___ View Post
    Е т'ва е, колегата ecotronic го каза! До скоро бях сектант и разчитах на немското! Оплюваха ме когато избрах нещо различно от това. Колкото бях доволен от GSI-то толкова съм доволен и от 147-цата JTD. Разликата за мен идва от там, че едното му спуквах г*за от юркане и някяк си ми трябваше още за да се изпълня, докато другото, когато седна просто искам да съм зад волана на тази кола.
    Колкото проблеми ми е правила едната кола толкова и другата не е отстъпвала. Не съм ги купувал нови, все карани от някой преди мен. Просто АЛФА-та ме грабна. Това е моят автомобил, а и жената каза "ако продадеш алфата искам 159". Това е и причината да пиша сега тук, просто останахме доволни в къщи от сегашната 147-ца и следващата ще е 159. Такъв комфорт, удоволствие от шофирането и удовлетворението от визията и излъчването на автомобила може да ни предложи само и единствено тази марка.
    Пиша в тази тема колеги защото ме жегна това, че се определят като най-трошлви а това изобщо не е вярно. Сегашната е на 90к и си е пуканка, като нова. Пиша тук защото искам да кажа на незапознатите,че това изобщо не е вярно. Пиша тук защото тази марка е първата която и мен и жената ни грабна истински и е първата марка която сме склонни да повторим като избор за следващ автомобил.
    Амин, брат! Добре го каза!
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  15. #30

    Default

    Mishaka__ брат , честно казано съм съгласен.

    Едно да вметна, карал съм много коли, най различни, немски френски, италиански. Но досега никога не ме е било страх зад волана на кола. 159ката успява всеки ден да ме изплаши. Като изям някой мераклия с БМВ и ме хваща страх. А е научно доказано че скоростта е наркотика взел най-много жертви. А аз почвам да се пристрастявам сериозно. Всеки ден като излизам от нас , жена ми вика карай бавно, и аз обещавам. Но всеки ден крЪкЪ ми влачи на долу, натежава, боли ако не се потдам. Сигурно ми трябва помощ!

    Но с ръка на сърце мога да кажа, че досега не ми е било такъв кеф да карам. Която и кола от бившите ми да съм карал дълго, все ми се е искало да се повозя, някой друг да кара. Сега нямам това чувство, все искам да карам, само юркам жена ми да отидем някъде извън София, за да покарам, да се изкефя. С нея и детето карам с мах 120 и то рядко предимно 80-100 , и пак ми е страшен кеф!

    Не ме интересува в какви класации е, колко се троши, колко са частите!
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •