Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Фази на газоразпределение ?

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Така продължаваме с въпросите и са отправени към хората които се занимават с такива работи интересува ме има ли някои впечетления от качеството и работата на валовете на тези две фирми цените им са доста приемливи при връщане на старите валове.
    http://www.pipercams.co.uk/NewPiperW...CamFrames.html
    http://www.kentcams.com/
    знам че има и други фирми но цените им са по високи а може и да има за какво да са такива.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ти пък ся аз съм я свалил 0,3 но за преди мен несъм сигурен
    Това какво значи че мога да сложа евен туално валове с по малко мповдигане в ГМТ така ли нре Нено, кажими искам да си счупя колата.
    ако все още имаш маркер може да провериш

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    ако все още имаш маркер може да провериш
    Как бре я кажи че нещо не зацепвам и ми кажи колко ще ми струва във сервиза диното и написването на нов чип за валовете ако реша да си взимам може и да пишеш на лично.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Как бре я кажи че нещо не зацепвам и ми кажи колко ще ми струва във сервиза диното и написването на нов чип за валовете ако реша да си взимам може и да пишеш на лично.
    нищо няма да ти напиша бургаско джвъго

    звънни ме че ме мързи

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #20
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз продължавам да питам щото не получих отговор ето и данните на валовете това което искам е още малко мощност и не много голям разход на гориво
    Attached Files Attached Files
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз продължавам да питам щото не получих отговор ето и данните на валовете това което искам е още малко мощност и не много голям разход на гориво
    Само дето ше ти трябва и проходна генерация,и тотално ше загубиш работата на мотора,на празен ход
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз мисля че няма да има проблем в работата на двигателя ан празен ход все пак тези варианти са най-лекичките като повдигане и продължителност.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз мисля че няма да има проблем в работата на двигателя ан празен ход все пак тези варианти са най-лекичките като повдигане и продължителност.
    И аз в момемнта съм с най-лекичкия вариант на "коломбото" за моята кола, но нормална работа на двигателя под 1500 об/мин на този етап няма, въпреки уверенията на производителя за "stable idling"... Отделен е въпроса сега, че е възможно да имам и някакъв друг проблем, защото на този етап не знам каква горивна смес се получава при различните режими на работа на двигателя (абе развитието е на етап - "чекам, че се'а ма мързи").
    Но откъм подобрена мощност - нещата са осезаеми . Мисля, това ще компенсира всички др неудобства
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Забравете за нормална работа на празен ход,независимо какво ви акзват и пишат по разни брошури
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Добре де Mury на изрусения ми съгражданин нали колата му е с catcams поне той така ми е казвал а доколкото го слушах на феста колата роботи задоволително стабилно на празен ход като нововнесена.
    Нено я се намеси да кажеш ще има ли промяна в работата на празен ход.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #26

    Default

    не би трябвало да ме пираш, то си пише на сайта дефазирането на валовете, нищо че го сменят когато си искат.

    моите валове не са зацепени по предписания а по изчисления, наши си (на Бобо и Боби 33 )

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #27
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    не би трябвало да ме пираш, то си пише на сайта дефазирането на валовете, нищо че го сменят когато си искат.

    моите валове не са зацепени по предписания а по изчисления, наши си (на Бобо и Боби 33 )
    Най-добре!!!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  13. #28
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    то ие илементарно,по голиеми фази по голямо презастъпване иначе жа вари до 5000,проблема на валовете е когато се презастъпват дали ще има место до буталото иначе бумммммммммм

    виж колко градуса ги дават на презастъпване,ква е разликата с оригинала

    ебахти проблема го обърнахте,зимаййййййййййй и ако се наложи увеличаваш фаските на буталата и си о райт

    виждал съм 1,3 матор на 10-1 сгъстяване и 340 градусов вал и колата върви без да среща клапани

    НИЩО НЕВЪЗМОЖНО НЕМА,САМО ЕДНО,ДА ВЛЕЗЕШ ОТ ТАМ ДЕ СИ ИЗЛЕЗНАЛ

  14. #29

    Default

    а защо ли са законите за динамика на флуидите,
    какво мислите за формата на горивните камери, бутала клапани и т.н....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #30

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •