Results 1 to 14 of 14

Thread: Съединител-горна помпа

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    34

    Default Съединител-горна помпа

    Дайте ми малко инфо моля ви как се извършва смяната на горната помпа на съединителя.Чак сега намирам време да се заанимая с нея.Благодаря ви предварително!
    AR 155 1.8 8v '94

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Такива системе с горна и долна помпа има на село, където едното село е на хълма, а другото в долината.

    Така като помпат вода на горе се резбират за първата и втората помпа.

    В техниката обаче такива помпи при съединителите, поне при нашите коли няма. Има Помпа и работен цилиндър.

    За съжаление тъпанарите в магазините за авточасти не го знаят и обясняват тъпотии.

    Това до педала е помпата, другото цилиндъра!!!


  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    34

    Default

    Хубаво де мен ме интересува как се сменя помпата тогава.Трудно ли е.Може ли лаик като мен да се справи
    AR 155 1.8 8v '94

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    можеш ве ко чакаш не знам

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Здравей ,аз мойта сам си я смених , обаче се изкривих докато го направя.Трудното е, че след като разкачих буталото от педала и 2-та винта (май са гайки) дето държат помпата към ламарината отдолу ,има 1 s-образна тръбичка ,която влиза в помпата и се стяга с гайка( както тръбичките влизащи в спирачната помпа). Е тая гайка ми разказа играта Чудих се дали от канал не мога по-лесно да я стигна , но май нещо пречеше.После пък при сглобяването трябва да се уцели посоката на тая тръбичка ,за да не се усуква маркуча след нея.А бе пипкава работа.Но нема да се плашиш . Успех.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Ако я ремонтираш с комплект, става и без да я сваляш.

    Стискаш със скоба хранителния маркуч, откачаш педала, вадиш скобата със специални клещи или с две шила. Сменяш, обратно и си ОК.


  7. #7
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Ако под комплект имаш предвид буталцето с гумичките - прав си става и така. Аз обаче кадето и да съм питал предлагат само за "долната" помпа комплект . Другите- "не се внасят в Бьлгария"
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  8. #8
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Ако под комплект имаш предвид буталцето с гумичките - прав си става и така. Аз обаче кадето и да съм питал предлагат само за "долната" помпа комплект . Другите- "не се внасят в Бьлгария"
    Е, как не се внасят???
    Аз в събота ходих при един майстор за да си ремонтирам горната помпа на съединителя (до педала), защото нещо сълзи... Та той ме извика днес, защото чак днес щели да му доставят ремонтния комплект... И сега, това което казваш ако е вярно - то какъв ремонтен комплект ще му доставят на тоя майстор???
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #9
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Е и на мен ми беше чудно - такъв отговор ама.... . Твоя майстор явно има по-добри доставчици.Аз търсих в магазин за гумички ,и всякакви маншони, уплътнения..... и нямаше
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  10. #10
    Запален алфист ZoE23's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    433

    Default

    На мен преди 2 дни ми смениха помпа на съединител ама и аЗ раЗбрах че била на много Завряно място ...
    Grande Punto 1.9 Sporт
    98 Alfa 145 1.6 16V TS-bivshata

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Обикновенно цената за смяна ми прави ръцете с няколко сантиметра по-дълки, по-сръчни, по-мотивирани и като гаечни ключета.

    Пробвай и ти.


  12. #12

    Default

    A какви са цените за смяна на помпа и цилиндър поотделно, че не съм се интересувал нещо
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    34

    Default

    Аз и брат ми сменихме наща в неделя.Не било толкова страшно.За около 2-3 часа стана работата.Благодаря колеги за инфото,което ми предоставихте
    AR 155 1.8 8v '94

  14. #14
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    A какви са цените за смяна на помпа и цилиндър поотделно, че не съм се интересувал нещо
    На мен ми излезна:
    18 лв - ремонтен комплект
    20 лв - труд
    време - не повече от 1 час...

    Обаче майстора не ми каза от кого е поръчал ремонтния комплект...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •