Results 1 to 12 of 12

Thread: Алфа 155 гаснене на студен двиг. или колебае обороти.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Шумен
    Age
    51
    Posts
    30

    Default Алфа 155 гаснене на студен двиг. или колебае обороти.

    Здравейте и благодаря за споделените знания.
    Карам от 5 год. Алфа155 1.8т.с..Имам проблем при палене на студен двиг.,понякога угасва,а друг път колебае обороти от 500 до 1800 и стабилизира след 10-тина секунди.В случаите като угасне на следваштото запалване заковава оборотите както трябва на 1400.Сменил съм гумените преходници на колекторите,моторче за празен ход сменено,вакууми и гумени маркучи сменени,(не диша въздух).
    Alfa Romeo 155,1.8ts,8v
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V,06

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    не мисля че 1400 оборота са нормални.колкото и да е студено!!!! моята повече от 1100-1200 не държи
    155 1.7 94 g.

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by koko155
    не мисля че 1400 оборота са нормални.колкото и да е студено!!!! моята повече от 1100-1200 не държи
    Е къв е проблема да държи 1400 на смукач

    Иначе колега само студена ли го прави или и като загрее ги колебае
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Шумен
    Age
    51
    Posts
    30

    Default За гасненето на студен двиг.

    Бобо здравей.Гасненето го прави само при първото запалване на студен двиг.,след повторното жрътване пали и държи бетон обороти,а в случаите ако не угасне започва да колебае за около 10 сек.
    Alfa Romeo 155,1.8ts,8v
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V,06

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Re: За гасненето на студен двиг.

    Quote Originally Posted by vladimirrrr
    Бобо здравей.Гасненето го прави само при първото запалване на студен двиг.,след повторното жрътване пали и държи бетон обороти,а в случаите ако не угасне започва да колебае за около 10 сек.
    Подобен проблем (но не точно същия) се наблюдава и при мен и при един мой колега (155 ТС 1.8 ). Само че при мен не гасне колата а се получава един срив на оборотите за около 1 сек и после е ОК. Мисля, че това е нужното време за отреагирането на моторчето за празен ход. Забелязал съм, че това явление се среща само зимата. Ако колата не е палена по-дълго време, си мисля, че е възможно двигателя да изгасне, ако моторчето за празен ход (МПХ) не успее да отреагира на време.
    Моето обяснение е, че когато се прибираш вечерта то работа (примерно), загасяш двигателя, който е с температура около 90градуса и съответно МПХ е в позиция максимално отворено. Сутрин, студен двигател, палиш и... докато МПХ отреагира да притвори клапата, влиза повечко студен въздух, с висока плътност (поради ниската температура) и сместа е твърде бедна и съответно оборотите падат... Когато МПХ отреагира на променените условия и успее да регулира потока на въздуха - всичко вече си е ОК...
    Та в заключение си мисля, че бедата не е голяма... Но можеш да направиш все пак едно почистване на МПХ - справка в "Технически справочник" има една много добре илюстрирана тема от колегата pr00f
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Такаа колегата ми звънна и се разбрахме, но все пак не е от моторчето Моторчето на колегата е сменено и е почистено

    Първо моторчето при всяко връщане на контакта се рекалибрира и стои в едно и също полужение Второ му требат некви наносекунди да реагира

    Според мен проблема е че при студена кола с кофти свещи, които студени се чудата ко да прават се получава тоя ефект В момента в който загреят няма ядове
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Сега понеже тоя проблем го има и при по-новите ТС там наистина виновно е моторчето в 90% от случейте

    Сега за един друг проблем особенно валиден за коли които са с газ или метан - проблема възниква от там че като карате на газ бензиновата помпа върти постоянно и възвратния клапан на горивото се преебава, съответно като загасите колата бензина се връща в резервоара и така колкото повече стои колата толкова по трудно качва бензин и пали след това

    Друго се не сещам засега
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Шумен
    Age
    51
    Posts
    30

    Default Решен е проблема с гасненето.

    След като говорих с Бобо,който ме посъветва да погледна свещите,които са Golden Lodge(впрочем Бобо бе категоричен докато чу каква е марката на свещите).И така отвих моите уж оригинални свещи(на 5хил.км.от прехвален магазин)и бяха черни като негри и осемте.Смених ги в случая със Champion изчаках до сутринта запалих и о-о-о чудо мотора закова 1400 оборота без да се двоуми.А на топъл двиг.е по-пъргава.Заключението за мен свещти Golden Lodge в наши дни пълен биклук,а на Бобо може да се разчита.
    Alfa Romeo 155,1.8ts,8v
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V,06

  9. #9
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    [quote="Bobo"]

    Сега за един друг проблем особенно валиден за коли които са с газ или метан - проблема възниква от там че като карате на газ бензиновата помпа върти постоянно и възвратния клапан на горивото се преебава, съответно като загасите колата бензина се връща в резервоара и така колкото повече стои колата толкова по трудно качва бензин и пали след това

    Май и аз имам такъв проблем- та да ме просветлиш каде се намиро тоя клапан и как се проверява дали работи , ромонтира ли се ....... Благодаря.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: Алфа 155 гаснене на студен двиг. или колебае обороти.

    Quote Originally Posted by vladimirrrr
    Здравейте и благодаря за споделените знания.
    Карам от 5 год. Алфа155 1.8т.с..Имам проблем при палене на студен двиг.,понякога угасва,
    Ей това го имах до преди 2 месеца, но слагах 2 пъти STP в бензина. Сега в студа не ми гасне така, но въздушният ми филтър е на 12000км вече. До няколко дни ще го сменя и ще пиша как е положението. От филтър на голям пробег / позадръстен/ се променя сместа .Като го сменя и пак започне да гасне значи не ми е наред сместта при палене.
    За вървене няма проблеми и преди и сега.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Quote Originally Posted by Bobo

    Сега за един друг проблем особенно валиден за коли които са с газ или метан - проблема възниква от там че като карате на газ бензиновата помпа върти постоянно и възвратния клапан на горивото се преебава, съответно като загасите колата бензина се връща в резервоара и така колкото повече стои колата толкова по трудно качва бензин и пали след това

    Май и аз имам такъв проблем- та да ме просветлиш каде се намиро тоя клапан и как се проверява дали работи , ромонтира ли се ....... Благодаря.
    Колега имах предвид 16 клапановите но дори и на тях този клапан не се ремонтира защото се намира вътре в помпата и се сменя с нея
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Quote Originally Posted by Bobo

    Сега за един друг проблем особенно валиден за коли които са с газ или метан - проблема възниква от там че като карате на газ бензиновата помпа върти постоянно и възвратния клапан на горивото се преебава, съответно като загасите колата бензина се връща в резервоара и така колкото повече стои колата толкова по трудно качва бензин и пали след това

    Май и аз имам такъв проблем- та да ме просветлиш каде се намиро тоя клапан и как се проверява дали работи , ромонтира ли се ....... Благодаря.
    Колега имах предвид 16 клапановите но дори и на тях този клапан не се ремонтира защото се намира вътре в помпата и се сменя с нея
    биридчед и на верижните клапана е у помпата и не се ремонтира и ако не работи просто колата пали с мааалко по дълго въртене на стартер нищо повече клапана се проверява с манометър монтиран на горивната магистрала след няколко часа налягането не трябва да е паднало и колегата ...пепи-2алфа.. не е прав че заради карането на газ се прецаква

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •