Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: Топлоизолация

  1. #16
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo

    Ми увити са с материали издържащи на високи температури от БГ производители. Не са от проспиид И колектора не е чугун
    ...ми нещо много черни ми се видя цвета на тръбите, затова си помислих, че са от чугун
    Пък като гледам структурата на материалите - струва ми се , че колекторите са увити с един материал, а тръбите, след сдвояването - с друг... затова попитах... Но всичко може да изглежда така, заради качеството на снимката де
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by IXIBIT
    Тая вечер намерих малко време и си омотах колекторите
    Добре бе баце двуцефката не трябва ли двете тръби да се увият поотделно не е ли по-правилно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Така,сега да поясня..........колекторите са си оригиналните на 2.0 T.S-така наречения октопод (може и само аз така да му казвам )
    Увити са с 2 пласта плат,като първия пласт (издържа 1100 градуса) се продава на линеен метър и трябва да се режи на ленти.........всичко много хубаво ама много се нищи,защото плетката му е едра и затова се налага да се увие с втори пласт лента,която е широка 2.5 см и е подобна на тази която се продава в Prospeed.
    Аз си купих 2 вида лента-едната издържа на около 650 градуса-с нея съм увил октопода и втори я вид,който държи на около 350 градуса-с него съм направил двуцевката.
    Двете тръби на двуцевката са увити поотделно и след това са стегнати с лентата...........ето и как изглежда въпросния плат нарязан и навит

    Ето и някои от въпросните материали
    http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=62044
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    63

    Default Колектори ..

    Колектори от INOX изработваме в Италия по индивидуална поръчка .Ако някой се интерисува може да пише на лични
    0888/613-018 Ники.
    http://www.adventurecar.com/catalogo.tuning.php

  5. #20
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by IXIBIT
    Увити са с 2 пласта плат,като първия пласт (издържа 1100 градуса) .........
    Аз си купих 2 вида лента-едната издържа на около 650 градуса-с нея съм увил октопода и втори я вид,който държи на около 350 градуса-с него съм направил двуцевката.
    Колега, аз не съм наясно, каква точно температура развиват колекторите, но определено посочените от теб температури малко ме смущават.
    При мен, колекторите са увити с въпросния нищещ се плат (1100 градуса) и отгоре са обмазани с високотемпературен силикон, който издържа също около 1000 градуса...
    Първия път, като заработи двигателя, след като позагря, силикона започна да пуши... Естествено, след време спря да пуши, защото вече се опече, но аз не знам температурата при която силикона се опича, а си мисля, че не е много ниска...
    Просто имай предвид изложените факти, при твоя опит
    Успех!!!
    Пиши за резултатите...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #21
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Днес сложих генерацията.......и както запалих колата около 20 мин не спря да пуши докато се опече силикона,даже по едно време се запали и трябваше да използвам пожарогасителя
    Сега всичко е наред,не дими и не пуши,..........................обаче
    не усетих почти никакво подобрение във вървенето или ако го има е много,много малко
    Единственото подобрение е че колата държи в града 100 градуса...незнам дали да го нарека подобрение и естествено температурата под капака е по-ниска
    Това са моите впечатления засега
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  7. #22
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    [quote="Zm"][quote="IXIBIT"]
    При мен, колекторите са увити с въпросния нищещ се плат (1100 градуса) и отгоре са обмазани с високотемпературен силикон, който издържа също около 1000 градуса...
    quote]
    Koлега голяма грешка -силикона е само на 1500 градуса - "Calofer" на "Sodal" Белгия. Нищещият се плат е рашан машина ТК 1100. Лентата дето е увивал колегата от Сливен е испанско производство на "Montero" .25мм широка 2 мм дебела. Имате инфо от извора
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  8. #23
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by IXIBIT
    Сега всичко е наред,не дими и не пуши,..........................обаче
    не усетих почти никакво подобрение във вървенето или ако го има е много,много малко
    Единственото подобрение е че колата държи в града 100 градуса...незнам дали да го нарека подобрение и естествено температурата под капака е по-ниска
    Това са моите впечатления засега
    Както ти казах и преди това се и очакваше разлика почти няма при атмосверка а температурата в коша наистина пада Обаче ме смущава това че се е вдигнала температурата на колата - според мен това се дължи на увиването на двуцевката според мен трябваше да увиеш по малка част от двуцевката за да има накъде да "разпуска" температурата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #24
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by IXIBIT
    Сега всичко е наред,не дими и не пуши,..........................обаче
    не усетих почти никакво подобрение във вървенето или ако го има е много,много малко
    Единственото подобрение е че колата държи в града 100 градуса...незнам дали да го нарека подобрение и естествено температурата под капака е по-ниска
    Това са моите впечатления засега
    Както ти казах и преди това се и очакваше разлика почти няма при атмосверка а температурата в коша наистина пада Обаче ме смущава това че се е вдигнала температурата на колата - според мен това се дължи на увиването на двуцевката според мен трябваше да увиеш по малка част от двуцевката за да има накъде да "разпуска" температурата
    При мен двуцевката не е увита, а колата ми поддържа 96 градуса на охлаждащата течност, при това в студено време... Лятно време, перката се включва много често. Не знам дали тази работна температура е добра за двигателя или може да прцака нещо ?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #25
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    я да поизровя тая тема и да каже Zm докъде стигна с лентата и така изолирания колектор???
    Проблем ли е да се изолира чугунен колектор като на наще ризници и отделно ако се направи само частично, до началото на двуцевката - както Бобо е писал по-напред, да "разпуска температурата мотора?!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #26
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Предполагам че за тва иде реч чиста неръждавека
    ленатата от проспиид

    при мене колектора ми излезе ефтино в сравнение с други места в софия , само термолентата си я купих отделно
    но съм доволен, сега ще увия и турбината , и даунпайпа )

    единия фланец е рязан на лазер и не стана добре , за това вече се режат на водоструйка ( фланеца на турбината )


    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  12. #27
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    То за неръждавейката ясно че може да се изолира - някакви конкретни параметри на изолирането - примерно до къде по колекторите и тръбите след тях може и е добре да се изолира или пък не?
    И второ питане: чугунен колектор може ли да се увие, без да има негативни последствия и за главата и за самия колектор?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #28
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    един въпрос .това не е ли добре да се използва само за коли с турбини за да се запазва по-висока температура до турбината.имали някакво обяснение че да има подобрение за атмосверката.само питам
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  14. #29
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by traiko_89 View Post
    един въпрос .това не е ли добре да се използва само за коли с турбини за да се запазва по-висока температура до турбината.имали някакво обяснение че да има подобрение за атмосверката.само питам
    Ами не само! Идеята е да запазиш високата температура на газовете колко се може повече - по-висока температура на изгорелиете газове - по-висока скорост на движение. Това при високи обороти спомага, при атмосферските, да има по-добро пълнене, а и при турбо моторите - по-висока скорост на газовете, означава по-бързо въртене на турбината


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #30
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •