Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Squadra Tuning

  1. #1
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default Squadra Tuning

    http://www.squadra-tuning.com/English/E ... _romeo.htm
    Има доста информация за повечето модели на марката,както и разяснения за чип тунинг-а и друга полезна информация.

    П.С Не видях да има тема за полезни сайтове,което не е лоша идея
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, Варна
    Posts
    4

    Default

    Незнам но аз не видях за дизели. А там чипа наистина оказва влияние.
    Само да си взема афлата и ставам невидим ....

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    В английския Фиат Купе форум имаше кратко обсъждане на чип от Скуадра (готино Италианско име, ама фирмата е Холандска ) , защото е обогатявал повече от оптималното и съответно перформанса е бил под очакваното.
    Иначе Холандците карат доста Алфа, определено.

  4. #4

  5. #5
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Аз карам с чип от Скуадра и няма проблем, а това че на някой му била богата сместа да си оправи надува и ще е О.К. Нали всички това желаем да има повече гориво, а ако става дума за атмосферен мотор за него има спортни филтри и за повечко въздух. Иначе хората от Скуадра са много точни и сериозни. Аз лично съм си поръчал и получил от тях чипа.
    [quote]

    Не знам дизел ли си,къв си?Но ако си бензин,сподели струва ли си за 1.6 ТС щото и аз мислих точно на Squadra да си поръчвам,с 95 ли си я караш или наистина се променя аванса.Всички ми говорят че след чипа-98 нагоре,кето за мен е:
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  6. #6
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    и аз нещо се замислям за такава история. Ще съм благодарен на всеки, който има някакви впечатления да ги сподели. Както и, ако някой има представа колко ще струва монтажа...
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  7. #7
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Специално на Squadra си го сменяш сам,във сайта си има схеми,ако ти се разглеждат,демек монтажа е безплатен,ако ти стиска!
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  8. #8
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    бе с моите електричарски способности , по-добре да го монтира някой като Bobo, ама айде да не изпадам в offtopic
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  9. #9
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    Аз карам с чип от Скуадра и няма проблем, а това че на някой му била богата сместа да си оправи надува и ще е О.К. Нали всички това желаем да има повече гориво, а ако става дума за атмосферен мотор за него има спортни филтри и за повечко въздух. Иначе хората от Скуадра са много точни и сериозни. Аз лично съм си поръчал и получил от тях чипа.
    [quote:27md4b2z]

    Не знам дизел ли си,къв си?Но ако си бензин,сподели струва ли си за 1.6 ТС щото и аз мислих точно на Squadra да си поръчвам,с 95 ли си я караш или наистина се променя аванса.Всички ми говорят че след чипа-98 нагоре,кето за мен е:
    [/quote:27md4b2z]

    Бензин Турбо е 155 Q4 - това трябва да е достатъчно
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  10. #10

  11. #11
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    Специално на Squadra си го сменяш сам,във сайта си има схеми,ако ти се разглеждат,демек монтажа е безплатен,ако ти стиска!
    ...дай линка към тези схеми, че аз никъде не ги видях
    Ако наистина човек може сам да си инсталира чипа, това ще звучи мнооого надъхващо
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    [quote=Zm][quote="Ivo Skoklev":gxa7slsy]Специално на Squadra си го сменяш сам,във сайта си има схеми,ако ти се разглеждат,демек монтажа е безплатен,ако ти стиска![/quote]

    ...дай линка към тези схеми, че аз никъде не ги видях
    Ако наистина човек може сам да си инсталира чипа, това ще звучи мнооого надъхващо [/quote:gxa7slsy]

    [url="http://www.squadra-tuning.com/English/EN_installationmanual%20B.htm"]http://www.squadra-tuning.com/English/E ... al%20B.htm[/url]
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    [quote=търтей][quote="Zm":2oveqiaw][quote="Ivo Skoklev":2oveqiaw]Специално на Squadra си го сменяш сам,във сайта си има схеми,ако ти се разглеждат,демек монтажа е безплатен,ако ти стиска![/quote]

    ...дай линка към тези схеми, че аз никъде не ги видях
    Ако наистина човек може сам да си инсталира чипа, това ще звучи мнооого надъхващо [/quote:2oveqiaw]

    [url="http://www.squadra-tuning.com/English/EN_installationmanual%20B.htm"]http://www.squadra-tuning.com/English/E ... al%20B.htm[/url][/quote:2oveqiaw]
    10x!!!
    Как го измъкна?! Аз го намерих това, но беше на холандски... а холандския ми е много "силен"
    Сега гледам тук, че цените за страните извън ЕО са доста прилични. Да взема да си напазарувам един, преди януари 2007. Само някой по-светнат да каже - освен чипа, трябва ли и нещо др да се сменя по хардуера на автомобила?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #14
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    трябва ли и нещо др да се сменя по хардуера на автомобила?!
    не

    трябва ти само хубав бензин и поне 98

    после почваш с по-хубави спирачки
    по-голям мотор
    турбо
    нитро
    и т.н.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #15
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    [quote=търтей]
    Quote Originally Posted by "Z:)m":2i0pxz8f
    трябва ли и нещо др да се сменя по хардуера на автомобила?!
    не

    трябва ти само хубав бензин и поне 98

    после почваш с по-хубави спирачки
    по-голям мотор
    турбо
    нитро
    и т.н.
    [/quote:2i0pxz8f]
    E неее... чак толкова не мисля да се "увличам", защото рискувам жената да ме постави пред дилемата - "... или аз или колата... избирай!!!" А тогава вече не съм сигурен кое от двете ще да е
    Абе мисля с един спортен филтър и по-добри изпускателни колектори да приключа сагата.

    П.П.
    ...да си призная, върти ми се една идея в главта:
    - какво ли ще се случи ако заменя моите разпределителни валове с такива от 1.8 ТС?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •