Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: горд собственик на 166-ца

  1. #16

    Default

    Страничния се маха или като демонтираш изцяло подкалника,или ако имаш смелост да го напънеш с ръка,колкото да подбутнеш мигача навън.

    ---------------
    Както споменаваш в другата тема,имаш изгоряла крушка.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Извинявам се че пиша късно но още немога да се нарадвам на машината.Оказа се че помпата е заминала (тази при двигателя),вече е сменена и всичко е о.к.Относно лампите по таблото -свети едновременно ръчната и ABS-а.Преди малко ходих до нон-стопа -всичко нормално,качвам се паля и пущините пак светнаха-като ръчна не съм опъвал.Колеги как да сваля страничният мигач?Сега пък отказа преден и страничен ляв мигач-задният работи но много бързо.Дали е от изгоряла крушка?
    Колега страничния мигач е на щипка. Със нещо плоско подпъхни в луфта между калника и мигача и с леки напъни го извади. Цялостно изваждане става с леко завъртане и изместване на предния край за да мине буксата през по широката част. При изгорели крушки трябва да ти свети на таблото в дясно индикатора за изгоряла крушка(след запалване свети около 40 сек и гасне). Ако не индикира значи имаш проблем със Блока за управление на светлините(зелена кутийка или клюкарка). Задния според мен не се влияе от предния, ако мига по бързо бих се насочил към клюкарката. Споко крушките в началото доста горят и при мен беше така. Провери си всички фасунги и букси на светлините обикновено имат някъде недобри контакти и това спомага за бързо изгаряне.
    По светещите лампи: провери нивото на течността в казанчето - то е общо между спирачка и съединител.Това извадих от инструкциите "

    The car is fitted with an electronic braking device (EDB). If the
    > and x warning lights turn on at the same time, this means that there is an EBD system fault; in this case violent braking may be accompanied by early rear wheel locking, with the possibility of skidding. Drive the car extremely carefully to the nearest Authorized Alfa Romeo workshop to have the system checked."
    Автомобилът е снабден с електронен спирачно устройство(EDB). Ако АБС и Ръчна предупреждение светлини включите в същото време, това означава, че има система EBD вина, а в този случай насилие спиране могат да бъдат придружени от началото на задната блокиране на колелата, с възможност от занасяне. Карам кола изключително внимателно, за да най-близката Оторизиран Alfa Romeo семинар да имат система проверени.
    Превода е от ГУГЪЛ.

    Дано не е от това. Успех.

    Last edited by danchev63; 16-09-2011 at 09:00. Reason: допълване

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  3. #18
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Извинявам се че пиша късно но още немога да се нарадвам на машината.Оказа се че помпата е заминала (тази при двигателя),вече е сменена и всичко е о.к.Относно лампите по таблото -свети едновременно ръчната и ABS-а.Преди малко ходих до нон-стопа -всичко нормално,качвам се паля и пущините пак светнаха-като ръчна не съм опъвал.Колеги как да сваля страничният мигач?Сега пък отказа преден и страничен ляв мигач-задният работи но много бързо.Дали е от изгоряла крушка?
    Колега за да те улесня за напред, изтегли си ЕLearn за твоята кола. В него са описани как се демонтират всички елементи и дори са дадени схеми на ел инсталацията и на всичко по-колата за демонтажа на елементите има и снимки на, които е показано как се прави!

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И тъй като E-Learn e по-добро от нищото (описанието има съществени пропуски и далеч не можеш да намериш в него всичко необходимо), по принципа "оттук-оттам по нещо", някои неща могат да се намерят и в autodata


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И тъй като E-Learn e по-добро от нищото (описанието има съществени пропуски и далеч не можеш да намериш в него всичко необходимо), по принципа "оттук-оттам по нещо", някои неща могат да се намерят и в autodata
    Ами Колега незнам аз намирам всичко каквото ми трябва от това как се сменят носачите до това каде трява да се закачи круиз контрола,мултиволана и още други дреболии по ел. обзавеждането и всичко отговаря поне при мен на 100% (цветове на кабели, пинове на букси както и номера на буксите и къде се намират)

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  6. #21
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    При мен като взех 156-цата светеха едновременно ABS-a и ръчната, като ABS-a не работеше. Проблема се оказа в един датчик.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Ами Колега незнам аз намирам всичко каквото ми трябва от това как се сменят носачите до това каде трява да се закачи круиз контрола,мултиволана и още други дреболии по ел. обзавеждането и всичко отговаря поне при мен на 100% (цветове на кабели, пинове на букси както и номера на буксите и къде се намират)
    Първото нещо заради което ползвах E-Learn беше за да събера малко информация относно прословутата "клюкарка" или още "зелената кутийка", поради това, че не ми работят индикаторите за мигачите на таблото.
    И така стигнах до въпросния модул и по-точно неговия конектор M83 с конкретните пинове 11 и 17. ..............И дотам. Само се знае, че на тези пинове, трябва да се появи +12 V за да светне въпросния индикатор. Ама кога и защо се появява или по-точно не се появява - в документацията не се казва.
    С други думи по отношение на ел. инсталацията Е-Learn дава само схемата на окабеляването (което не е малко, но далеч не е достатъчно за да бъде решен даден проблем).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Първото нещо заради което ползвах E-Learn беше за да събера малко информация относно прословутата "клюкарка" или още "зелената кутийка", поради това, че не ми работят индикаторите за мигачите на таблото.
    И така стигнах до въпросния модул и по-точно неговия конектор M83 с конкретните пинове 11 и 17. ..............И дотам. Само се знае, че на тези пинове, трябва да се появи +12 V за да светне въпросния индикатор. Ама кога и защо се появява или по-точно не се появява - в документацията не се казва.
    С други думи по отношение на ел. инсталацията Е-Learn дава само схемата на окабеляването (което не е малко, но далеч не е достатъчно за да бъде решен даден проблем).
    Незнам за това, но пък за автопилота беше описано всичко как работи къде кога колко волта трябва да има ти коя версия използва ?

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Незнам за това, но пък за автопилота беше описано всичко как работи къде кога колко волта трябва да има ти коя версия използва ?
    Версия 1.3.1


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Здравейте вчера отстраних повечето проблеми по моята красавица.Повечето проблеми бяха от немарливостта на предишният собственик.Въздушният филтър не беше сменян от как е станало на автомобил,направо се беше циментирал същото беше положението и с другите филтри.След смяната колата вече не гасне по инерция,държи оборотите-абе живна колата.Оправих пасажерското стъкло като обърнах зъбака-сега се вдига до горе.Изчистих дроселовата клапа-имаше налепи по 2 мм.Просто нема нищо общо остана ABS-а да сменя и съм 6.Къде в плевен могат да и направят качественна диагностика,и да поизчистят някоя грешка?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    .........................
    Къде в плевен могат да и направят качественна диагностика,и да поизчистят някоя грешка?
    Колега, и в Италбулком има диагностика-25лв.
    И в официалния на фиат,ланча алфа и т.н. има диагностика-25лв.(описах ти къде е, в един от предните постове)
    Това е само диагностиката и чистене грешки, ако искаш нещо да оправят взимат допълнително.
    Успех.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •