Results 1 to 13 of 13

Thread: неравномерна скорост на чистачките

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default неравномерна скорост на чистачките

    Е, заваляха първите дъждове и включихме чистачките... Добре, ама моите нещо взеха да се движат в неравноделни ритми!!!
    Пускам първа степен - онази с интервала от време... Първо - с най-дългия интервал... Дъжда се усили - пуснах малко по-краткия интервал... Застигнах автомобил и пръските от него ме накараха да включа на още по-краткия интервал (трети). Минах през няколко локви и третия интервал започна да работи като първия - с голямо забавяне... Превключих на втория за да проверя - и там същото. Е, включих си на бърза скорост на чистачките и продължих. Накрая стигнах до дома. Поседях на място няколко минути и... ооо чудо!!! чистачките пак си работят нормално Явно някъде като се поразплискам с вода и ми прави проблем, но къде точно да го търся????
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ако не е това - http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4162

    виж релето на чистачките


    или провери в обратен ред
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #4
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Няма нужда от цялостно разглобяване . Махнах рамета и осовбодих закрепващите болтове на рамката. Леко завъртях цлята рамка доколкото позволява и махнах капачката на ел.двогателя.Чистене с парцал и коресилин на пистите от грес после леко шкурка 280/360 .Леко поогънах контактите за да създават по -голям натиск и вече година се държат добре чистачките. Сега съм хвърлил око на 1 Пунто дето вече не му трябват рамената на чистачките и ще ги слагам на Алфата
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by kris11
    Сега съм хвърлил око на 1 Пунто дето вече не му трябват рамената на чистачките и ще ги слагам на Алфата
    Сигурен ли си, че е на същите шлици?
    А и стъклото не е същото
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Quote Originally Posted by kris11
    Сега съм хвърлил око на 1 Пунто дето вече не му трябват рамената на чистачките и ще ги слагам на Алфата
    Сигурен ли си, че е на същите шлици?
    А и стъклото не е същото
    Като го изкормя ще съм на 100% сигурен. Мерих с ролетка дължината им, не съм го свалял да видя шлкиците.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by kris11
    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Quote Originally Posted by kris11
    Сега съм хвърлил око на 1 Пунто дето вече не му трябват рамената на чистачките и ще ги слагам на Алфата
    Сигурен ли си, че е на същите шлици?
    А и стъклото не е същото
    Като го изкормя ще съм на 100% сигурен. Мерих с ролетка дължината им, не съм го свалял да видя шлкиците.
    кажи ако стане,и аз имам проблем от това естество.т.е моите преска4ат
    gaz i po rjadko spira4ki.....АЛФА РОМЕО155....I GOSPOD BI SE KA4IL DA SE POVOZI

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by mijatovi4
    Quote Originally Posted by kris11
    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Quote Originally Posted by kris11
    Сега съм хвърлил око на 1 Пунто дето вече не му трябват рамената на чистачките и ще ги слагам на Алфата
    Сигурен ли си, че е на същите шлици?
    А и стъклото не е същото
    Като го изкормя ще съм на 100% сигурен. Мерих с ролетка дължината им, не съм го свалял да видя шлкиците.
    кажи ако стане,и аз имам проблем от това естество.т.е моите преска4ат
    Май твоят проблем е от друго естество:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4162
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Момчета, благодаря за отзивчивостта, но ми се струва, че НЕ в това моторче е проблема... Все си мисля, че ако проблема беше в моторчето, същото неравномерно движение щеше да го има и на бързите скорости, а при мен проблема се явява само в степента с паузите. При това, движението на чистачките е равномерно/плавно. Проблема е, че времезакъснението при различните степени не си съответства...
    Обяснявам:
    - ако 1-ва степен се включва през 5 сек, втора през 3 сек, а трета - през 1 сек, то проблема е, че като включа 3-та степен, тя ми работи като 1-ва степен...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Мто проблема е, че като включа 3-та степен, тя ми работи като 1-ва степен...
    релето провери ли го?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Нямам проблем с интервалите и работата. просто ме нервират тези чистачки като им сменям перата.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  12. #12
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    [quote=търтей]
    Quote Originally Posted by "Z:)m":dnd9k21s
    Мто проблема е, че като включа 3-та степен, тя ми работи като 1-ва степен...
    релето провери ли го?[/quote:dnd9k21s]
    ...ми релето е здраво, защото преди време го сменях... Същата степен (с времезакъсненията) въобще не ми работеше, та затова го сменях тогава. Но пък и сегашния проблема се явява само като нагазя в по-дълбоки локви ...и то за определено време
    По-съм склонен да си мисля, че отнякъде навлиза вода и прецаква нещо ел.веригите...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    отнякъде навлиза вода
    ми освен да опънеш един нови кабели до моторчето и да видиш кво ще стане
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •