Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Разваля ли се бензина?

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Добре, а колко време е да речем "безопасния" период за бензина, в който може да стои в резервоара, без да се скапе?
    Питам, защото аз напоследък карам доста малко и харча под половин резервоар на месец и когато стигне до средата или малко по-малко от 1/2, отново го допълвам.
    Не по добре си карай до резерва или малко над нея да ти останат до едни 8-10л и тогава си допълвай Щото така винаги като въртиш един половин резервоар залежал бенз, макар все да го смесваш с пресен, все пак Но пак и не е хубаво да се вманиечаваме толкова
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #32
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    @Jivko7777
    Струва ми се ,че не си прав .
    Защото колкото е по-голямо количеството бензин в резервоара толкова по-малко място остава за въздух (кислород) и изпарения .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #33

    Default

    ... A пък и 5-10 литра в резервоара е малко вредно за бензиновата помпа ако е потопена (на повечето по-нови коли са такива), защото тя се охлажда в бензина около нея...

  4. #34
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Аз знам че като е малко бензина,той се изпарява и променя качествата си с времето към по-лоши.Аз съм имал случаи лятото,когато колата ми седи на слънце по 1-2 дена без да се мести,като я запаля и е имало малко бензин в резервоара,като отида да заредя и не ми излиза останалия бензин в резервоара от преди зареждането,тоест имам по-малко с отколкото съм я оставил,аз карам с 95,смятайте колко е добър.А съскането се получава от запушен отдушник на резервоара,на първата ми 155-ца почна да го прави по-едно време,а в началото не го правеше.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Бензина верно се изпарява но не дотолкова че да го усет иш така драстично.А и със сигурност не му пада октана.Това със съскането наистина се дължи на запушване на тръбичката горе и е предпоставка за създаване на вакум които допълнително натоварва помпата.На нея са и достатъчни 6-7л за се охлажда.Разположението и е такова.Така че без страх.......

  6. #36
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    .....Аз твърдя, че след 1 месец бензина изобщо не е същия като пресния...
    Питането беше - за един месец скапва ли се бензина...?
    Че става на желе след половин година престой е ясно.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  7. #37
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by valio 323 View Post
    Бензина верно се изпарява но... А и със сигурност не му пада октана.
    Точно с това твърдение не мога да се съглася, колега.
    Колкото е по-високооктанов бензина, толкова по-бързо губи качествата си.
    Затова и препоръката ми към всички е, да се зарежда от бензиностанции, които са по-оборотни и по-често идват бензиновозите за доставка...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •