Results 1 to 15 of 15

Thread: Питане за червения куплунг на мотроник 1.7

  1. #1
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default Питане за червения куплунг на мотроник 1.7

    Мотроникът е този който се ползва в 8 клапановите двигатели на алфа, слагани на 155. На едно място близо до самото еку има един червен куплунг който се отнася към това дали двигателя е 2.0 или 1.8.
    Питането е за този куплунг. Пише че за 1.8 трябва да се включен, а за 2.0 да го няма. Куплунгът е просто елетрическа връзка между 2 пина на екуто.
    1. Какво се променя реално с него?
    2. Значи ли това че в паметта на мотроника има записани карти и за 1.8 и за 2.0 двигателите?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    становища?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    да този е, но какво променя???


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    да този е, но какво променя???
    Мога само да гадая: горивни карти, искра...
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  6. #6
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Когато бях за "чипосване" при Венци, стана въпрос точно за това - какво се променя с тази букса. Тогава Венци ми каза, че в екуто има записани 2 вида карти, които са с различни стойности за горивото и аванса. Затова и сега, ако включа буксата, ще се върна към стандартните настройки за 1,7 двигателя.
    А ти защо си се разчовъркал в тази насока?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Когато бях за "чипосване" при Венци, стана въпрос точно за това - какво се променя с тази букса. Тогава Венци ми каза, че в екуто има записани 2 вида карти, които са с различни стойности за горивото и аванса. Затова и сега, ако включа буксата, ще се върна към стандартните настройки за 1,7 двигателя.
    А ти защо си се разчовъркал в тази насока?!
    с една дума ако аз махна буксата и ще върви повече така ли нещо като като вид чип

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Когато бях за "чипосване" при Венци, стана въпрос точно за това - какво се променя с тази букса. Тогава Венци ми каза, че в екуто има записани 2 вида карти, които са с различни стойности за горивото и аванса. Затова и сега, ако включа буксата, ще се върна към стандартните настройки за 1,7 двигателя.
    А ти защо си се разчовъркал в тази насока?!
    Любопитно ми е това решение в колата какво е изотвътре!
    Иначе предполагам че е малко опасно да го махаш и слагаш май май...

    А ако наистина има два вида карти и превключваш с един куплунг, ще е гот ако може при мапване да се направи едни "градски" настройки и с махнат куплунг да си с доста агресивни настойки, за по-динамично каране.
    Last edited by Furious 155; 05-10-2010 at 22:28.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    с една дума ако аз махна буксата и ще върви повече така ли нещо като като вид чип
    Едва ли ще е нещо осезаемо.
    Все пак може и да пробваш, но поне знам, че някои хора от форума са пробвали и не е имало някакъв "УоУ" ефект .

    ---------- Post added at 08:19 ---------- Previous post was at 08:14 ----------

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Едва ли ще е нещо осезаемо.
    Все пак може и да пробваш, но поне знам, че някои хора от форума са пробвали и не е имало някакъв "УоУ" ефект .
    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Любопитно ми е това решение в колата какво е изотвътре!
    Иначе предполагам че е малко опасно да го махаш и слагаш май май...

    А ако наистина има два вида карти и превключваш с един куплунг, ще е гот ако може при мапване да се направи едни "градски" настройки и с махнат куплунг да си с доста агресивни настойки, за по-динамично каране.
    Ако не го махаш и слагаш при работещ мотор, няма какво да се случи.
    А иначе идеята за двете карти е много добра - една за икономично каране и една за "перформънс"... Стига да има кой да се навие да го прави.
    Аз преди ремапа доста често слагах и махах куплунга, защото с изкл. куплунг вървеше по-добре, но правеше много детонации, докато при вкл. куплунг нямаше никакви детонации, но пък и беше доста куца.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А какво ще стане ако покарам с махнат куплунг?
    Има ли шанс да видя от какво е направен мотора?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А какво ще стане ако покарам с махнат куплунг?
    Има ли шанс да видя от какво е направен мотора?
    Не вярвам да се случи нещо такова .
    Все пак, при мен се получаваха детонации заради прекомерно завишената степен на сгъстяване.
    Най-добре, за да си спокоен, махни куплунга, изчакай колата да загрее (дори да включи перките) и тогава си намери един хубав наклон за изкачване (не много стръмен де) и тръгни по него, като избереш такава предавка (по възможност ниски обороти и висока предавка, с умерена газ), че да натовариш двигателя на лимита на "аванса". Ако при тези условия не се получат детонации, значи си ОК.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Не вярвам да се случи нещо такова .
    Все пак, при мен се получаваха детонации заради прекомерно завишената степен на сгъстяване.
    Най-добре, за да си спокоен, махни куплунга, изчакай колата да загрее (дори да включи перките) и тогава си намери един хубав наклон за изкачване (не много стръмен де) и тръгни по него, като избереш такава предавка (по възможност ниски обороти и висока предавка, с умерена газ), че да натовариш двигателя на лимита на "аванса". Ако при тези условия не се получат детонации, значи си ОК.
    Тука съм абсолютно не съгласен! Кво значи лимита на аванса - аванса на пълна газ е много по нисък отколкото на парт тротъл! Ако има детонации при частичното натоварване кво правиме ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тука съм абсолютно не съгласен! Кво значи лимита на аванса - аванса на пълна газ е много по нисък отколкото на парт тротъл! Ако има детонации при частичното натоварване кво правиме ?
    ...те това имах предвид и аз де, но явно не съм се изразил достатъчно ясно. Затова и в обяснението съм споменал "умерена газ", с идеята да бъда по-ясен, но явно терминологията ми нещо куца
    Все пак, Бобо го е изяснил достатъчно добре, та смятам че Ванката е схванал вече идеята
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Значи все пак е опасно да се маха куплунга на 1.8?
    Иначе ако има детонации на парт тротъл, даваш пълен тротъл и се надяваш да изчезнат!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Значи все пак е опасно да се маха куплунга на 1.8?
    Иначе ако има детонации на парт тротъл, даваш пълен тротъл и се надяваш да изчезнат!
    ... или слагаш бензин с по-високо октаново число

    Ванка, докато не махнеш куплунга, няма да разбереш какво точно ще се случи. Според мен, сега и времето е подходящо, така че можеш да пробваш...
    Да пишеш после...!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •