Results 1 to 12 of 12

Thread: Наводнение в самолета

  1. #1
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default Наводнение в самолета

    След последният порой (петък с/у събота май беше) сутринта потеглих с по 5 см ниво на водата на предните 2 места . Понеже сменявах челен джам скоро, си помислих, че в сервиза, където ми го смениха са си оставили здраво ръцете, но май не е от него. По старата "трънска система" с опипване около наводненото установих, че е мокро единствено под уплътненията в началото, долу на 2-те предни врати. И 2-те ми уплътнения са скъсани точно там (уплътняващата част, не тази която се хваща за купето). Не можах да си обясня как е подлизвало по вратите за да влезе оттам, но както и да е. Понеже и без това ми свисти предна лява над 150 км/ч си казах, че е време за нови уплътнения. Останах обаче неприятно изненадан от цените, които ми обявиха в "ТиН" и магазина на Стамболийски - ~100 лв за 1 врата . Освен това и нямаха (не зареждали щот нямало кой да си купи и са прави). Някой друг да е имал подобно наводнение и съответно да знае къде продават на метър уплътнения съвместими със самолетчето, че оригинални ни ми позволява религията да си купувам .

    П.С. Откак съм я взел багажника също след дъжд е мокър и ми казаха, че темприте имали подобен проблем - водата влизала през лайсните, които са над задните колонки и врати?! Някой да сподели опит?
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    При мен е мокро само на пода пред шофьора. Та в събота смятам да поразглобя и да видя от къде е влизало. Тъпото е че не съм сигурен дали се е намокрило на паркинга пред блока или докато съм карал.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    проверете да не са запушени гумените отливници, които са под решетката на предните чистачки

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    доскороимах такъв проблем,първо той е в резултат на смяната на стъклотона шофьорската врата. Уплътнениетоот външната страна на стъклото след ремонта вече не бешетолкова плътно достъклотоиот там влиза вода във врата. Това може да се случи и на останалите прозорци на вратите следкато уплатненията изсъхват и се отваря тънък процепмежду уплътнениетои стъклото. Вратите се препълват с вода, коятоизлиза само между вътрешната кора на интериора и металната част на врата,т.е. излива се в купето. Пробиха няколкомалки дупки с дрелката на вратите в най - ниската възможна част и от тогава и капка не съм виждал в колата. Това поне е без пари и става за 10 мин с дерлката. По - рано след всеки дъжд се "дупех" ту под таблото ту в предния отсек за незнайни отвори по купето

    някой може да знае и нещо друго бездупчене....

  5. #5
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by dim
    доскороимах такъв проблем,първо той е в резултат на смяната на стъклотона шофьорската врата. Уплътнениетоот външната страна на стъклото след ремонта вече не бешетолкова плътно достъклотоиот там влиза вода във врата. Това може да се случи и на останалите прозорци на вратите следкато уплатненията изсъхват и се отваря тънък процепмежду уплътнениетои стъклото. Вратите се препълват с вода, коятоизлиза само между вътрешната кора на интериора и металната част на врата,т.е. излива се в купето. Пробиха няколкомалки дупки с дрелката на вратите в най - ниската възможна част и от тогава и капка не съм виждал в колата. Това поне е без пари и става за 10 мин с дерлката. По - рано след всеки дъжд се "дупех" ту под таблото ту в предния отсек за незнайни отвори по купето

    някой може да знае и нещо друго бездупчене....
    Определено май това е най-правдоподобното обяснение като се замисля и че нямам найлоните под корите. А и най-практичното и еФтино решение . Много благодарско колега.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #6

    Default

    ми те вратите си имат фабрично такива дупки

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба
    ми те вратите си имат фабрично такива дупки
    Само че и те се запушват
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    и при мен имаше такъв проблем. но от къде беше: окабеляването на купето минава под шоф. седалка и хванато със скоби за пода, та при мен бяха изпаднали и имах 3 дупки около 8мм,уплътненията са ми здрави но по "К.Величков" /при 3 РПУ/ имаше поне до праговете вода, е преплувах успешно... УСПЕХ
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...отмосно водата в багажника - светнете и мен /невежия/ как да се справя с проблема, защото след всеки дъжд багажника ми е влажен и не е приятно да се вмирисва на мухъл
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    ... а за багажника проблема при мене имаше от уплътненията под стоповете.., свалят се стоповете/4 гайки от вътре/, и се виждаше цепнатина м/у снадката на ламарините зад стопа, запълних ги с силикон и сега е ОК. Но си провери и самите уплатнения...
    провери също и отдушниците от страни ... ако са ти счупени подкалниците е възможно през локва да вкарва и от там...
    Е УСПЕХ
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  11. #11
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by monigt
    ... а за багажника проблема при мене имаше от уплътненията под стоповете.., свалят се стоповете/4 гайки от вътре/, и се виждаше цепнатина м/у снадката на ламарините зад стопа, запълних ги с силикон и сега е ОК. Но си провери и самите уплатнения...
    провери също и отдушниците от страни ... ако са ти счупени подкалниците е възможно през локва да вкарва и от там...
    Е УСПЕХ
    Задните подкалници отдавна ги няма, но си мислех, че от там няма как да влезе вода ... явно ще трябва да огледам пак...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    не забравяй и под стоповете
    Alfa Romeo 155/1.8TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •