Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: ЗАГРЯВА ДОСТА...(новата ми 155ца)

  1. #1

    Default ЗАГРЯВА ДОСТА...(новата ми 155ца)

    Карам АЛФА 155 ts 1.7 95та година , от около 3 дни . И ето първия проблем . .... Качвам Владая с 4 човека вътре и какво да видя -температурата над 90градуса около 100-110 (не мога да преценя) и колата губи мощност. Не е прегряла според мен . Пуска си перката малко над 90 , работи малко и спира . На равното вече температурата спадна на около 70 и колата си вървеше прекрасно . Казаха ми за някакви зимни и летни термостати .После пак се покачи темеперарурата и си я държи така . От къде може да идва проблема и как да го реша ????
    Обороти му е майката...

  2. #2
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...проблема ти идва от нагорнището...
    ШЕГУВАМ СЕ!!!
    Аз мисля, че описания от теб проблем не е проблем, а си е нормалното поведение на автомобила... А ако не съм прав - другата вероятност е и моята кола да е също толкова ненормална като твоята, защото и при мен се проявяват същите симптоми при изкачване на по-продължителни наклони - висока температура и загуба на мощност... А около Кърджали само изкачвания да искаш .
    Но нека и другите се изкажат по темата.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Значи като за начало ако температурата пада под 80 градуса значи си за термостат. Греене може да се получи ако не сработва някоя от степените на перката - така че провери двете степени на перката и смени термостата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Значи като за начало ако температурата пада под 80 градуса значи си за термостат. Греене може да се получи ако не сработва някоя от степените на перката - така че провери двете степени на перката и смени термостата
    А може да е и само в термостата при4ината
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    При мен и двете степени на перката сработват... дори последния път, като включи на 2-ра степен и нещеше 3 дни после да изключи заради едно фалшиво реле ... Искам обаче да отбележа, че при мен спадане на температурата под 90 градуса не се случва при абсолютно никакви обстоятелства, но определено ми качва температурата на около 110 градуса в топло време, по нагорнище с включен климатик... и колата ми осезаемо "умалява"... Това в следствие на по-високата температура ли се получава?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    При мен и двете степени на перката сработват... дори последния път, като включи на 2-ра степен и нещеше 3 дни после да изключи заради едно фалшиво реле ... Искам обаче да отбележа, че при мен спадане на температурата под 90 градуса не се случва при абсолютно никакви обстоятелства, но определено ми качва температурата на около 110 градуса в топло време, по нагорнище с включен климатик... и колата ми осезаемо "умалява"... Това в следствие на по-високата температура ли се получава?!
    Вследствие на нанагорнището и климатика
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    остави колата на равно място за няколко часа, след това провери щеката на маслото, ако клони от средата надолу долей догоре масло. Количеството масло играе много важна роля при охлаждането на мотора особено лятото, от опит го знам. 500 гр. масло са от значение през лятото, може да влияе с повече от 5-6 градуса при дългите наклони, или просто датчика на термостата е за смяна и не отчита точно..

  8. #8
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Колеги лято е почти вече. Сваляте предна маска , най- добре предна броня и на водоструйка или с маркуч се измиват хубаво радиаторите от калта и мръсотоията. Предна броня защото иначе няма достъп до масленият радиатор. И по него има предостатъчно мръсотия.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  9. #9

    Default

    Май само 2.0 имаше маслен радиатор
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  10. #10
    videoDIDO didofurnira's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    гр.Добрич
    Age
    50
    Posts
    297

    Default didofurnira

    и аз имам,но и моята грее в града 90-100градуса
    ама извън е добре дори когато карам с 200км/ч
    alfa 155 1.8TS '93/ BRC/ ME + АП

  11. #11

    Default

    Моята няма, но в града повече 95 градуса не ми е качвала (според уредите)
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  12. #12

    Default

    Май ми работи само една степен на перката . Как да проверя дали е повредена другата ? Бушончета ли има и къде са ?
    Обороти му е майката...

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    може да ти е задрьстен радиатора и затова да не охлажда аз моя го смених с нов защото течеше и сега с пална кола с хора и климатик градусите не мардат от 90 вез значение скороста и наклона :P
    155 1.7 94 g.

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ivoshaklev
    Май ми работи само една степен на перката . Как да проверя дали е повредена другата ? Бушончета ли има и къде са ?
    Ако ти работи само едната степен на перката няма да работи климатика или ще работи за 10 секунди и ще спре.Щом ти работи климатика значи нямаш проблем с перките.Това загряване може да идва от баира,климатика и от малко позапушен радиатор
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15

    Default

    Днес я гледаха "специалисти" и казаха " Давай газ и се не бой"....
    Обороти му е майката...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •