Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54

Thread: Искам акъл и мнения за вх колектори

  1. #16

    Default

    Еньо е прав.

    Ще ви подскажа като ви върна 100 години назад. Потърсете за принципа на Карл Лавал из нета

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #17

    Default

    Е да го оставя както си е в момента, или да го оставя както си е оригинално - така или иначе имам и още един, ще пробвам и двата варианта......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Обикновено няколкото секунди от шприцването до отделянето от матрицата не са достатъчни за да изстине пласмасата и се прави малък компромис с въздушният поток в полза на качеството на продукта. Далеч съм от мисълта че частите по колите са ни "дообработвани" като суперавтомобилите "на ръка" от някои придворен инженер. Това важи за осенъци и малки крепежни "ферми" по структурата....съвсем не за заложени прегради!
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  4. #19

    Default

    може би и аз да не съм разбрал правилно въпроса
    но колегата nesh ме подсети

    принципно ако искаш да махнеш мустаците и заусенъците, може да получиш някакъв минимален успех
    но си мисля, няма да го усетиш изобщо

    лично аз обаче, никога не бих ползвал колектор, който е отворен по този начин

    П.П. аз си мислех, че искаш да премахнеш променливата геометрия на колектора

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    може би и аз да не съм разбрал правилно въпроса
    но колегата nesh ме подсети

    принципно ако искаш да махнеш мустаците и заусенъците, може да получиш някакъв минимален успех
    но си мисля, няма да го усетиш изобщо

    лично аз обаче, никога не бих ползвал колектор, който е отворен по този начин

    П.П. аз си мислех, че искаш да премахнеш променливата геометрия на колектора
    Така наречените "мустаци и израстъци" имах впредвид да махна, иначе правилно си разбрал за полуохлюва който променя въздушния поток - ще го махна.....
    Решил съм да го изекспериментирам това, и ще го направя, така или иначе за смяната му няма да изгубя повече от 15 мин, имам си оригиналния, и ще имам някаква база на сравнение.....
    Всъщноста сега като се загледах, имам възможност и да захвана въпросните извити тръби който служат за промяната на геометрията за отворите за който прилепят стандартно, замо че да стане непроменливо....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 10-07-2009 at 18:27.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21

    Default

    моето лично мнение, че двигателят ще умре
    ако махнеш променливата геометрия на всмукателният колектор

    ако искаш да постигнеш нещо трябва да се направи нов
    този във вида който мислиш да ползваш, ще е много зле

    също така, ще трябва да преправиш програмата за управление на двигателя, за да премахнеш ползването на ВИС-а
    а това не е просто, чипосване


    П.П. ако успееш да смениш колектора за 15 минути когато е монтиран в колата, сигурно ще те вземат в бокса на Ферари

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    моето лично мнение, че двигателят ще умре
    ако махнеш променливата геометрия на всмукателният колектор

    ако искаш да постигнеш нещо трябва да се направи нов
    този във вида който мислиш да ползваш, ще е много зле

    също така, ще трябва да преправиш програмата за управление на двигателя, за да премахнеш ползването на ВИС-а
    а това не е просто, чипосване


    П.П. ако успееш да смениш колектора за 15 минути когато е монтиран в колата, сигурно ще те вземат в бокса на Ферари
    Ще имам впредвид препоръките - и въпреки че първоначално ще ползвам може би оригиналните плм. колектори, тъй като искам решенията който ще сложа в графа "авангардни" да ги правя след като свикна с първоначалната динамика на двгто, и след това да експериментирам, щото ако натреса всичко дето го мисля наведнъж, може и да не схвана ако нещо не е както трябва.....Вин-а така или иначе съм решил да го махам, със сигурност ще мина и през ремап, но едно по едно.....
    П.П - следобеда направих една суха тренировка по слагане и махане на плм. колектор(оригиналния) по начина по който мисля да е хванат, и спрямо пространството което ще имам там и найстина 15 мин за смяна може би няма да е реалното необходимо време, смятам да го правя за 10 мин....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23

    Default

    не си ме разбрал правилно
    само ремап няма да ти свърши работа
    някой трябва да пипне и самият софтуер

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    не си ме разбрал правилно
    само ремап няма да ти свърши работа
    някой трябва да пипне и самият софтуер
    Разбрах те бре още от началото, имам орица за тая работа, и те кажи речи същото ми изпяха......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Ето един правен колектор:
    http://www.theoldone.com/components/...2000/s2000.htm
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  11. #26
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Относно смукателния колектор - имай предвид, че дължината на "рънърите" е съобразена с оборотния диапазон, в който двигателя развива максимален въртящ момент и максимална мощност. Или с др. думи - за да имаш по-дори динамични характеристика в по-ниските/средните обороти се изискват малко по-дълги рънъри, а ако търсиш добра динамика във високите обороти се изискват по-къси колектори. Друг е въпроса, че обема на "пленума" също се съобразява с определени параметри на ДВГ'то, които за мен са тайна .
    Та мисълта ми е, че инженерите от Алфа не случайно са се постарали да измислят конструктивно решение за реализацията на променливата геометрия на смукателния колектор.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Разбрах те бре още от началото, имам орица за тая работа, и те кажи речи същото ми изпяха......
    искаш да кажеш, че някой ще се занимава да пише програми за Интел50, на асемблер?

  13. #28
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Ми на мен не ми се вярва.

  14. #29

    Default

    Изобщо не го знам какво е, питах - това може ли да стане - казаха че може - как на тоя етап не съм се интересувал.....макар че чак толкова дълга и широка мисля да не я правя, ще мина на варианта са първоначално оригиналните, после ще си сложа тия дето мисля да си ги модиф сам, ако е по добре, ОК, ако ли не, не мисля да си посягам....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30

    Default

    има един виц, че обещаното не е като даденото

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •