Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Вал и пружини за клапаните.....

  1. #1
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default Вал и пружини за клапаните.....

    Търся някои линк или инфо за какви малко или по-твърди пружини на клапаните има като опций за сток вала или направо някои ако продава малко по-агресивен вал "KIT" ?!
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  2. #2
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  3. #3
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    По принцип повечето фирми имат по няколко модела валове и най "лекичките" варианти не изискват подмяна на стандартните пружини и повдигачи.
    http://www.kentcams.com/
    http://www.pipercams.co.uk/NewPiperW...CamFrames.html
    Освен валове ще ти трябва чип и някой да ти ги зацепи
    и аз преди време се бях замислил доста за валове, НО разхода заминава и за сега съм до положение в което колата върви добре в ниските а като се сложат валовете ще почне да се развърта пак от по високи обороти.
    Цената на валове монтаж и чип за тях ще е към 1500лв най изгодния вариант при положение че валовете са 800-900лв, а цените са такива ако се пратят стари валове които те да наваряват.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Да над ROAD/Street ниво ниските стават нестабилни ,а 1,6TS не е върха на тягата в ниските така че този ефект е нежелан от никой! Но колата върви доста добре а над 7000rpm почва да "тъпче" ...така че търся варианти на малко по-твърди пружини /защото тези "плуват" на високите/,а за малко въздух още ще си купя една главица портване! Но ако има някакъв малко по-агресивен вал за сток карантий ще се ослушам за предложение от някои
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  6. #6
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    за твоя мотор питай Нено мисля, че той знае най-добре
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    Да над ROAD/Street ниво ниските стават нестабилни ,а 1,6TS не е върха на тягата в ниските така че този ефект е нежелан от никой! Но колата върви доста добре а над 7000rpm почва да "тъпче" ...така че търся варианти на малко по-твърди пружини /защото тези "плуват" на високите/,а за малко въздух още ще си купя една главица портване! Но ако има някакъв малко по-агресивен вал за сток карантий ще се ослушам за предложение от някои
    Ти сигурен ли си че тъпче от пружините чипа ти кой го е правил аз на не че искам да те разубеждавам но колата на ниските няма да е каквато е сега. Със стоковия вал няма как да търсиш въвреш след 7000 макар че аз не мога да се оплача от такова нещо.
    Ако искаш обороти ти трябва вал сгъстяване на мотора колкото позволява вала едно чипче и за да е ефекта максимален генерация. А само генерация та е от 1000-1500лв и се смята.
    Питам те какъв ти е чипа щото тук един колега с една 156 2,0 не може да я накараме да върви във високите и работата отива на кофти софтуер.
    Лично мое мнение че един двигател ще ти излезе доста по евтино от ъбгредването на 1,6.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Моята е с валове на каткамс най-лекия вариянт.
    Преди вървеше от 3500 до около 5000,после тъпчеше
    Сега тръгва от 5000 до 8000, до 5 е мъртва
    Ако си готов да дадеш поне 2000 лв само за валовете чипа и зацепването,а това далеч не са всички разходи,и няма да ти пречи по-високия разход(+2 литра при нормално каране) Екстрийм тунинг имат доста опит а аз лично съм страшно доволен от тях.
    Last edited by IXIBIT; 25-01-2009 at 22:30.
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    IXIBIT, би ли споделил разликата във вървежа след тази операция.
    Тенкс
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by IXIBIT View Post
    Моята е с валове на каткамс най-лекия вариянт.
    Преди вървеше от 3500 до около 5000,после тъпчеше
    Сега тръгва от 5000 до 8000, до 5 е мъртва
    Ако си готов да дадеш поне 2000 лв само за валовете чипа и зацепването,а това далеч не са всички разходи,и няма да ти пречи по-високия разход(+2 литра при нормално каране) Екстрийм тунинг имат доста опит а аз лично съм страшно доволен от тях.

    какъв опит имаме само на твоята кола.......... ЖИВ И ЗДРАВ ДА СИ И СЕ ОБАЖДАЙ ........................

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    Да над ROAD/Street ниво ниските стават нестабилни ,а 1,6TS не е върха на тягата в ниските така че този ефект е нежелан от никой! Но колата върви доста добре а над 7000rpm почва да "тъпче" ...така че търся варианти на малко по-твърди пружини /защото тези "плуват" на високите/,а за малко въздух още ще си купя една главица портване! Но ако има някакъв малко по-агресивен вал за сток карантий ще се ослушам за предложение от някои
    валовете са пред мен .... но това е началото ако искаш някакво инфо звънни... без да се обиждат съфоромците но темата е дълга и не ми се спори с клавиатурни тунингьори.....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #12
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ти сигурен ли си че тъпче от пружините чипа ти кой го е правил аз на не че искам да те разубеждавам но колата на ниските няма да е каквато е сега. Със стоковия вал няма как да търсиш въвреш след 7000 макар че аз не мога да се оплача от такова нещо.
    Ако искаш обороти ти трябва вал сгъстяване на мотора колкото позволява вала едно чипче и за да е ефекта максимален генерация. А само генерация та е от 1000-1500лв и се смята.
    Питам те какъв ти е чипа щото тук един колега с една 156 2,0 не може да я накараме да върви във високите и работата отива на кофти софтуер.
    Лично мое мнение че един двигател ще ти излезе доста по евтино от ъбгредването на 1,6.
    Чипа е добре,вървежа също,разхода си е нормален за 1,6....но всеки от вас си знае колата и усеща дори на първа и втора на какви обороти почва да "тъпче" . Вариантите за това са:
    -малко отваряне на клапаните и малко въздух съответно заради OEM вала
    -"плуване" на омекнали сток пружини над определени обороти
    -малко въздух доставян от портовете главата
    ...от трите неща най-вероятно и съответно евтинно за проверка/отстраняване са пружините. Промяна на вала на кола под 250-300 коня не си струва парата,а портването на главата ще бъде направено на резервната глава /предвидена за закупуване/.
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    Чипа е добре,вървежа също,разхода си е нормален за 1,6....но всеки от вас си знае колата и усеща дори на първа и втора на какви обороти почва да "тъпче" . Вариантите за това са:
    -малко отваряне на клапаните и малко въздух съответно заради OEM вала
    -"плуване" на омекнали сток пружини над определени обороти
    -малко въздух доставян от портовете главата
    ...от трите неща най-вероятно и съответно евтинно за проверка/отстраняване са пружините. Промяна на вала на кола под 250-300 коня не си струва парата,а портването на главата ще бъде направено на резервната глава /предвидена за закупуване/.

    брат гледай сега... тъй като имам три такива мотора от до.... с три глави и т.н.. съм задълбал яко около 1.6....
    та има истина в това което казваш но не и в последователността.
    за валовете - 110% симъл има и ти огромен.
    Повярвай ми ако някога си се возил или карал мотор 1.6 около 215 коня атмосферни ще забравиш за тези коне които си споменал. Но..... не е голям проблема да направим и мотора който сглобяваме сега 200+ коня... проблема е че живота му става 800-1200км . Днеска се рових из глави на супер 1600 и нищо космическо няма... данеби в ен технолоджи да са магове...

    ако имаш някакви ядове или ти трябва нешто пиши

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #14
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    брат гледай сега... тъй като имам три такива мотора от до.... с три глави и т.н.. съм задълбал яко около 1.6....
    та има истина в това което казваш но не и в последователността.
    за валовете - 110% симъл има и ти огромен.
    Повярвай ми ако някога си се возил или карал мотор 1.6 около 215 коня атмосферни ще забравиш за тези коне които си споменал. Но..... не е голям проблема да направим и мотора който сглобяваме сега 200+ коня... проблема е че живота му става 800-1200км . Днеска се рових из глави на супер 1600 и нищо космическо няма... данеби в ен технолоджи да са магове...

    ако имаш някакви ядове или ти трябва нешто пиши
    Преди няколко месеца имах и аз възможността да видя на живо двигател от PUNTO ABARTH 1600cc 236hp.
    Първото нещо, което ми направи впечатление, бяха кухите разпределителни валове, с някакъв супер агресивен профил на гърбиците. Клапаните естествено бяха супер леки от някакви специални сплави... Отделно, смукателния колектор беше с 4 дроселни клапана. Явно има и сума ти др нещо по компонентите на двигателя и електрониката, но идеята ми е, че определено един 1,6 двигател крие в себе си доста потенциал за развитие
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #15
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    Чипа е добре,вървежа също,разхода си е нормален за 1,6....но всеки от вас си знае колата и усеща дори на първа и втора на какви обороти почва да "тъпче" . Вариантите за това са:
    -малко отваряне на клапаните и малко въздух съответно заради OEM вала
    -"плуване" на омекнали сток пружини над определени обороти
    -малко въздух доставян от портовете главата
    ...от трите неща най-вероятно и съответно евтинно за проверка/отстраняване са пружините. Промяна на вала на кола под 250-300 коня не си струва парата,а портването на главата ще бъде направено на резервната глава /предвидена за закупуване/.
    Колега, не подценявай така кубатурата от 1600см!
    Не са чак толкова малко колкото изглежда!
    Нено е прав, ако си се возил или карал кола с мотор 1.6 читаво направен върви доста сериозно, а и всеки си угажда на акъла...
    А и друго си е усещането като знаеш какво е било и какво е сега!!!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •