Results 1 to 7 of 7

Thread: Увиснала шофьорска врата

  1. #1
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default Увиснала шофьорска врата

    Пичове увиснала ми е вратата и като я затварям ми упира ръбчето в задната
    как да я оправя????
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  2. #2
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Отиди да се консултираш с някой специалист по ламарините. Аз имах абсолютно същия проблем и си мислех, че просто трябва да регулирам вратата от пантите и всичко ще е ОК. Да... ама не!
    Когато отидох при майстора, той я огледа и каза:
    - момче, колата е имала челен удар от към шофьорската страна и някой не си е свършил работата докрай... Не са изпънали добре гредите!
    В първия момент го погледнах доста учудено, като си мислех - "тоя иска ме одере сея и се опитва ми върже кънките..." но явно човека прочете ужаса в погледа ми и побърза веднага да покаже въпросната греда... И беше прав, мамка му!!!
    Е, сега всичко вече си е ОК... Вратата се затваря като на хладилник, срещу скромната сума от 70 лв.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Отиди да се консултираш с някой специалист по ламарините. Аз имах абсолютно същия проблем и си мислех, че просто трябва да регулирам вратата от пантите и всичко ще е ОК. Да... ама не!
    Когато отидох при майстора, той я огледа и каза:
    - момче, колата е имала челен удар от към шофьорската страна и някой не си е свършил работата докрай... Не са изпънали добре гредите!
    В първия момент го погледнах доста учудено, като си мислех - "тоя иска ме одере сея и се опитва ми върже кънките..." но явно човека прочете ужаса в погледа ми и побърза веднага да покаже въпросната греда... И беше прав, мамка му!!!
    Е, сега всичко вече си е ОК... Вратата се затваря като на хладилник, срещу скромната сума от 70 лв.

    И какво по-точно ти направи тенекеджията? Греди ли опъва,ламарините ли оправя?

  4. #4
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Aquila
    Quote Originally Posted by Z:)m
    Отиди да се консултираш с някой специалист по ламарините. Аз имах абсолютно същия проблем и си мислех, че просто трябва да регулирам вратата от пантите и всичко ще е ОК. Да... ама не!
    Когато отидох при майстора, той я огледа и каза:
    - момче, колата е имала челен удар от към шофьорската страна и някой не си е свършил работата докрай... Не са изпънали добре гредите!
    В първия момент го погледнах доста учудено, като си мислех - "тоя иска ме одере сея и се опитва ми върже кънките..." но явно човека прочете ужаса в погледа ми и побърза веднага да покаже въпросната греда... И беше прав, мамка му!!!
    Е, сега всичко вече си е ОК... Вратата се затваря като на хладилник, срещу скромната сума от 70 лв.

    И какво по-точно ти направи тенекеджията? Греди ли опъва,ламарините ли оправя?
    Изпъна една греда, която се намира в долната страна на коша. Тя пък (въпросната греда) е захваната за гредата, за която е закрепена предната врата. След въпросната гимнастика, вратата се премести с около 1 см напред и вече на опира в задната врата.

    П.П.
    обаче, като гледах как разпъват моята беллисима с един джип, направо ми се късаше сърцето... но пък резултата си заслужаваше
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Мисля че операцията да издърпаме вратата напред щото единия и край е увиснал е много ама много ТЪПА, ако колата е имала удар и не е изправена ОК ама ако колата си е права като на Whitepower нема нужда да се дърпа! ! ! Нещото което се прави когато вратата увисне е манипулация върху пантите ако са заварени се подпират с хидравлизни крикове и се повдигат и се напасва вратата ако са на болтове е още по лесно

    Орлине ако искаш звънни да те пратя да я оправят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Ще се мъча сам ако не стане ще звънна
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    Ще се мъча сам ако не стане ще звънна
    Мдаа така винаги излиза по-скъпо
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •