Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Мнение за Marangoni Zeta Linea - летни гуми

  1. #16

    Default

    Чувал съм от доста хора, че гумите са им доста тежки...както и доста пласмасови...но иначе като съотношение цена-качество май нямат аналог...

    Рали колите в БГри май ги ползват са тренировачни.

    така съм чувал де.


    Но има къде,къде по-добри гуми.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #17
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Чувал съм от доста хора, че гумите са им доста тежки...както и доста пласмасови...но иначе като съотношение цена-качество май нямат аналог...

    Рали колите в БГри май ги ползват са тренировачни.

    така съм чувал де.


    Но има къде,къде по-добри гуми.
    е аз см сигурен че има по добри, просто тия са на ебаси цената за 205/45/16
    а и се водят топ-модел...
    шарката изглежда коол ))

    все несериозни аргументи са, но като си представиш 300лв на гума с/у 180 .... и
    прекалено е голяма разликата в парите....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #18
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default гуми

    Яяяя,Вал'о и от гуми разбирал.....
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #19
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    насрахте ли ми темичката, ааа
    Извинявам се за off topic'a!!!
    Обещавам повече да не се "отнасям"!!!
    peace!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #20
    Запален алфист рали's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    софия
    Age
    56
    Posts
    178

    Default

    страхатни гуми държът много добре на мокро и проблеми досега нямам с тях освен от последната дупка като разпорих джантата 25см. и болон от външната страна и трябва да търся друга гума

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    От БМВ форума :
    "Принципно в света са известни два вида регенерат, топъл и студен, студения е по-качествен и се дели на лентов и О-пръстен, от двата О-пръстена е по-добър (в света на регенерата, такъв прави само Марангони) и има 100% качество на регенерираната гума, подобно на новата (освен, ако не гръмне основата). При регенерата се сменя само протектора, основата си е на старата гума. Основата може да е всякаква, от Гудиър, Мишелин, Бриджестоун, Семперит... до Барум. Чудно ми е, на тези Малатеста каква е основата? Може би събират износените до 1,6 мм. гуми и ги преработват отново?

    Доколкото знам, за леки автомобили се използва топъл регенерат и то само еднократно. За тежкотоварните се използва основно студен и тогава гумата може да мине поне два пъти, ако основата отговаря на критерий за качество и няма скрити дефекти.

    Ето какъв е процеса за студения регенерат - http://www.ringtread.com/content.asp?L=6&IdMen=389 на Марангони, О-пръстена. Горе долу, такъв е и при топлия. А при Малатеста какво ще рече? И каква марка е тази гума? "
    147 1.6 TS

  7. #22

    Default

    ас сам в момента с марангони (нови)
    много са зле

  8. #23
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by lazy
    От БМВ форума :
    "Принципно в света са известни два вида регенерат, топъл и студен, студения е по-качествен и се дели на лентов и О-пръстен, от двата О-пръстена е по-добър (в света на регенерата, такъв прави само Марангони) и има 100% качество на регенерираната гума, подобно на новата (освен, ако не гръмне основата). При регенерата се сменя само протектора, основата си е на старата гума. Основата може да е всякаква, от Гудиър, Мишелин, Бриджестоун, Семперит... до Барум. Чудно ми е, на тези Малатеста каква е основата? Може би събират износените до 1,6 мм. гуми и ги преработват отново?

    Доколкото знам, за леки автомобили се използва топъл регенерат и то само еднократно. За тежкотоварните се използва основно студен и тогава гумата може да мине поне два пъти, ако основата отговаря на критерий за качество и няма скрити дефекти.

    Ето какъв е процеса за студения регенерат - http://www.ringtread.com/content.asp?L=6&IdMen=389 на Марангони, О-пръстена. Горе долу, такъв е и при топлия. А при Малатеста какво ще рече? И каква марка е тази гума? "
    Ами относно Малатестата аз взех миналата година за Опела.
    Значи водят ги Италиански регенерат имат 1год гаранция,аз взех
    всесезонни и съм доволен карах ги 3месеца като пътувах през Петрохан и не съм закъсвал никаде до 160км се държат добре.
    Абе доволен съм за парите тогава са много добри колкото и да звучи невероятно.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  9. #24
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    Quote Originally Posted by LuckyMan
    Ами относно Малатестата аз взех миналата година за Опела.
    Значи водят ги Италиански регенерат имат 1год гаранция,аз взех
    всесезонни и съм доволен карах ги 3месеца като пътувах през Петрохан и не съм закъсвал никаде до 160км се държат добре.
    Абе доволен съм за парите тогава са много добри колкото и да звучи невероятно.
    абсолютно подкрепям - на алфетата взех 4бр - вече са на 2г и около 20к км - никакви проблеми издържат на 160 че повече неможахме, освен гаранцията имат и лиценз за използване на предни колелета. 195/70 14 за по 45лв... грайфера все още е като нов и задържа камъчета а по борда няма напукано. за балони да не говориме. освен това спират супер. просто за 180лв 4 нови гуми които си изкарват 2 години според мен си заслужава. поне за бабата...
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •