Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Гумени преходни тръби смукателен колектор

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Гумени преходни тръби смукателен колектор

    Братя помагайте , а най вече Valjo дайте ми размерите на преходните гумени тръбички от алуминиевата отливка към самият смукателен колектор.
    Аз ги меря на колата външно ф 48 дължина 46мм , а от мгазините ми говорят за едни дето са 53 -55мм 2 те за цъфнали и съм ги закрепил с Бишоп ама е временно. От Итал булавто е същото диридже.
    Колата е 155 2,0l TS 94g Аspirato super Elegance.
    Хайде помагайте за самолета.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default марку4

    ако са 52мм-отиваш в селскостопанската аптека и си купуваш марку4 ф52 ,нарязваш го(без да го обелваш и сваряваш,аз не съм Ути),и стягаш с по-ка4ествени скоби-така аз направих с турбинката
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    андро ги направи с момент тиксо и е перфе
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Абе стига сте варили и облепяли
    Самите маншони имат ограничител отвътре, за да не се допират тръбите от колектора и интейка, защото ще се предава температурата
    Струват по 8-9лв./бр. и се сменят веднъж
    В магазините са 2 модела - 1 модел за ТС 8V и 1 за ТС 16V моторите

  5. #5
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Самите маншони имат ограничител отвътре, за да не се допират тръбите от колектора и интейка, защото ще се предава температурата
    пък според бобо тва било за да не се завихрял въздуха...
    лично според мен е някво оребрение за да не се прегъва маркуча от вакуума. освен тва тия маркучи са по 11лв в ТиН + по 1лв за скобите защото са за еднократна употреба. освен това са възкъсички и ако мръдне малко кутията почва да смуче въздух. аз (като екс-голфър) си купих термолента от билла за 3лв и ги омотах стабилно. 1 месец си карам без да прави проблем. колко ще изкара незнам ама имам матриал за още поне 2 интервенции. самата операция демонтаж - облепване - монтаж отнема не повече от 2 часа.
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Аз ги смених и 4-те сам отне ми 2 дена
    Иначе отвътре има борди и той служи май като ограничител или
    май по точно за въздуха Абе със сигурност не за да не се прегъва
    маркуча, а за мърдане и дума неможе да става (поне при 164-ката)
    щотооооо абе ето една картинка разрез:

    т'ва черното е въпросния маркуч

  7. #7
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Абе стига сте варили и облепяли
    Самите маншони имат ограничител отвътре, за да не се допират тръбите от колектора и интейка, защото ще се предава температурата
    Струват по 8-9лв./бр. и се сменят веднъж
    В магазините са 2 модела - 1 модел за ТС 8V и 1 за ТС 16V моторите
    Aкъде са тези магазини ? Във варна има само за модели след 95г
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by kris11
    ... A къде са тези магазини ? Във варна има само за модели след 95г
    Май ще трябва да ти пращаме по автобуса
    Иначе UMAX го е скицирал много добре

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Абе момчета, аз като гледам тази картинка, тя май хич не отговаря на това което е под моя капак... При мен въпросните маркучи са по-дълги и без такъв вътрешен борд... Знам го, защото преди време влезе вода през въздушния ми филтър и и колектора ми "изплющя" та се наложи да слагам нови скоби. Но дори и така (с некви си измислени маркучи) не съм имал проблеми с ДВГ-то (да чукна на дърво )...
    Та, извода май е - всичко, което ляга и уплътнява добре и не засмуква въздух отвън - върши работа
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Та, извода май е - всичко, което ляга и уплътнява добре и не засмуква въздух отвън - върши работа
    въпроса е да е от маслоустойчив материал... много се бях замислил да сложа някакви ВиК муфи дето струват стотинки ама не съм търсил дали има подходящ размер пък и е по-добре да е мека връзка там
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  11. #11
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    При мен има и бордове от външната страна в двата края за да не излязат скобите.Аз засега съм решил втпроса с самовуканизиращ "Bishop "- тип GLF , но все пак искам да ги сменя .
    Иначе те трябва и да издържат и на температура - 90градуса поне ., фалшивата гума на тази температура се напуква и скапва много бързо.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  12. #12
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Абе момчета, аз като гледам тази картинка, тя май хич не отговаря на това което е под моя капак... При мен въпросните маркучи са по-дълги и без такъв вътрешен борд... Знам го, защото преди време влезе вода през въздушния ми филтър и и колектора ми "изплющя" та се наложи да слагам нови скоби. Но дори и така (с некви си измислени маркучи) не съм имал проблеми с ДВГ-то (да чукна на дърво )...
    Та, извода май е - всичко, което ляга и уплътнява добре и не засмуква въздух отвън - върши работа
    jlfxjd май е с пластмасови тръби с по-малък диаметър,не съм 100 процента сигурен
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #13
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Додо 155 помага -откъде ги намери за твята Белисима 155 2,0л .
    Азь съм в чудо се видял.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default Daaa

    Аз сменях моите колектори от пластмасови с алуминиеви и гумичките наистина са различни. Моята е 155 ТС 8V'94 /сега Валю, ако япогледне в Епер-а, ще знам и точната модофикация /
    Гумичките ги взех от Александър Ауто в Бургас и е бяха 15 лв бройката /оригинални само уж били /
    Ако някой ги намери по-йовтино, моля да свирка, че аз съм на газ и от време на време детонирам и кой ли ден ше се скъсат, та поне 1-2 резервни да имам. Иначе смяната става с една отвертка и лост за около 15-ина минути, без да се сваля вариатора даже

  15. #15
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Daaa

    Quote Originally Posted by krasyb
    Аз сменях моите колектори от пластмасови с алуминиеви и гумичките наистина са различни. Моята е 155 ТС 8V'94 /сега Валю, ако япогледне в Епер-а, ще знам и точната модофикация /
    дай номвера на рамата и ше го пуснем

    Quote Originally Posted by krasyb
    Гумичките ги взех от Александър Ауто в Бургас и е бяха 15 лв бройката /оригинални само уж били /
    Ако някой ги намери по-йовтино, моля да свирка, ...
    тука някъде Алф беше казал че в Т&Н били по 11лв незнам ква цена е това де...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •