Results 1 to 15 of 59

Thread: Налягане на маслото

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default Налягане на маслото

    От известно време насам забелязах нещо обезпокоително. А именно, че при температура на двигателя в работната зона, налягането на маслото при свободен ход пада почти до нулевото деление на скалата. Досега никога не е падало чак дотам - при тихи обороти стоеше на около 2-2.5 атмосфери. Количеството на маслото е в нормата, не се е пресякло или нещо подобно. Масълцето е Selenia Gold 10W40. Някой да има идея за какво иде реч ???
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2

    Default

    здравейте, имам алфа 147- внезапно светна лампата за маслото и клапаните чукат, от какво може да е?

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    За начало използвай раздела за 147 - не може да не си го видял,щом си намерил този за 155 !
    Проблема ти може да е болезнен - провери си маслото (примерно да не е пресечено от смесване на масла) и тогава пиши пак, но където трябва !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by koko_borisov View Post
    здравейте, имам алфа 147- внезапно светна лампата за маслото и клапаните чукат, от какво може да е?
    се си мисля че ще е от мотора нещу
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Искам да добавя малко полезно инфо към темата.
    Понеже наскоро и аз се сблъсках с проблем, свързан с датчика за отчитане налягането на маслото и се поразрових из ръководството за ремонт и експлоатация, за да видя как да проверя изправността на датчика.
    Та, в ръководството се цитират следните стойности:

    0 bar = 290-320 Ohm
    0.4 bar = 255-285 Ohm
    2 bar = 175-205 Ohm
    4 bar = 103-133 Ohm
    6 bar = 50-80 Ohm
    8 bar = 0-40 Ohm

    Надявам се, тази информация да е полезна за всички.

    Поздрави!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default нивомера на маслото

    Понеже темата е маслена,да помажа малко и аз Нивомера за маслото "нискомер" този същия,когато падне нивото на маслото в картера,трябва да ме предупреди че е "жаден" .Та на мен ми светна лампата на панела когато го сменях предния път (маслото,не панела) и когато започнах да му сипвам новото следях и кога ще ми загасне "нискомера" ,на 3,9 литра масло загасна.Запалих за около 5 секунди,загасих,вдигнах щеката да видя още колко иска,долях и готово.Нивомера повече не ми беше отчитал ниско ниво до преди няколко месеца,даже бях писал някъде че пак светна (излишно,маслото е малко под максимума).Някой се изказа че много АЛФИ били така и да съм свиквал.Ама аз немога да свикна и все повече ми вади очите гадния диод!!Пробвах и да му лепна малко черно тиксо отгоре,обаче както карам и го чопля да видя дали пък не се е оправил въпросния гадняр (нискомера) и дразнителя диод не е угаснал. Искам да питам кой си е отварял картера на колата,какво представлява въпросната гад и какво иска за да почне пак работи?

  7. #7
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Cool

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Понеже темата е маслена,да помажа малко и аз Нивомера за маслото "нискомер" този същия,когато падне нивото на маслото в картера,трябва да ме предупреди че е "жаден" .Та на мен ми светна лампата на панела когато го сменях предния път (маслото,не панела) и когато започнах да му сипвам новото следях и кога ще ми загасне "нискомера" ,на 3,9 литра масло загасна.Запалих за около 5 секунди,загасих,вдигнах щеката да видя още колко иска,долях и готово.Нивомера повече не ми беше отчитал ниско ниво до преди няколко месеца,даже бях писал някъде че пак светна (излишно,маслото е малко под максимума).Някой се изказа че много АЛФИ били така и да съм свиквал.Ама аз немога да свикна и все повече ми вади очите гадния диод!!Пробвах и да му лепна малко черно тиксо отгоре,обаче както карам и го чопля да видя дали пък не се е оправил въпросния гадняр (нискомера) и дразнителя диод не е угаснал. Искам да питам кой си е отварял картера на колата,какво представлява въпросната гад и какво иска за да почне пак работи?
    Гледам, че си с 2.0-ка , моя съвет карай винаги с масло до горе! Доливай си!
    По принцип, ако караш малко "спортно" /на по-високи обороти/ , желателно е да ти плува добре мотора в масло, така, че доливай до МАКС.

    Нормално е при ТС моторите малко да си гълтат по малко масло, от 4-те литъра може да изгубиш до литър ... литър и половина за периода (8000 КМ пробег) /поне при ТС 16V е така/, говоря само при "по-спортен" стил на каране.
    Това НЕ Е проблем в мотора, нито в сегментите, просто мотора си "гълта"/"гори" по малко при високите обороти.

    Така, че според мен това не е проблем, даже е добре да знаеш, че ти свети, че да те подсеща! И запомни, повече масло няма да навреди, по скоро обратното да навреди. Доливай си на МАКС да е щеката, и си карай спокойно.

    И друга забележка, ще ми позволиш ...
    БЕЗ глупави "тиксо" лепенки по таблото, ТИ КАРАШ АЛФА! А НЕ ГОЛФ! Не обиждай така колата с тези грозни картини.
    Като толкова не искаш лампичката да ти свети, отвий двата болта на таблото, извади го, махни съответната крушка отзад, и върни всичко на мястото и си готов /за 5 минути работа/ -НО НЕ КЛЪЦВАЙ КАБЕЛА, че е пак грозна постъпка-

    Нищо Лично, но малко респект към колата! Разбирам един голфаджия да го направи, ама Алфист ??? НИКОГА!

    Поздрави и пак нищо лично! И МАСЛОТО да е на МАКС!
    Last edited by Tonimir; 12-04-2010 at 12:08.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •