Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: За маслен радиатор?

  1. #16
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pesho ot vraca
    Колеги като ви чета мненията май наистина взех да се раздумвам, но ако набавя части може и да го направя за да видя тогава какво ще стане.

    АЛФА 155 1.8TS 94г.
    Ами пак ще е така, защото там има маслен термостат който мисля отваряше на 97 градуса напълно, така че просто ще позволява да не минава много над 100 градуса, но ще си ги стигаш пак


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #17
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155
    Ами пак ще е така, защото там има маслен термостат който мисля отваряше на 97 градуса напълно...
    Значи моя все си е отварен или го няма. Кое точно е термостата на скицата.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #18
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Абе не сте много прави. Масления радиатор си оказва сериозно влияние. А темпераури над 100 градуса в никакъв случай не са много полезни. Не знам точно на колко отваря термостата но мога само да споделя че при разместена пластмаса отвеждаща въздуха към него температурата на маслото при 140 км/час отива към 115-120 градуса а когато си е на мястото седи на 90 градуса
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #19
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: : - )

    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    дето вика онзи от рекламата вертикалната планка на брониата ДА ДА. Окачването си е сериозно а не някаква си ламаринка
    Да да но при мен не е така. Радиатора е вертикално разположен и се държи на 1 колонка. / по спомени - като кутия от ламарина / като цяло кутията е с дебелина около 4 см с големи отвори Не ми прилича на допълнително монтиран Не съм сигурен . Но е 2 л мотор.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  5. #20
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Към колегата, който иска да си присади маслен радиатор:
    - мисля, че достатъчно добър ефект ще се получи, а е и много по-ефтино и просто, ако си сложиш heat exchanger (не знам как точно да го преведа, но да го речем топлообменник). Такова нещо има на 16 клапановите туинспарк двигатели и представлява една плочка, с 4 щуцера (2 за антифриза и 2 за маслото) на която се завива масления филтър.По този начин циркулиращия антифриз, отнема от топлината на циркулиращото моторно масло. Монтажа на това нещо е с 2 болта, т.е. е супер елементарен.
    Успех!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #21
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Към колегата, който иска да си присади маслен радиатор:
    - мисля, че достатъчно добър ефект ще се получи, а е и много по-ефтино и просто, ако си сложиш heat exchanger (не знам как точно да го преведа, но да го речем топлообменник). Такова нещо има на 16 клапановите туинспарк двигатели и представлява една плочка, с 4 щуцера (2 за антифриза и 2 за маслото) на която се завива масления филтър.По този начин циркулиращия антифриз, отнема от топлината на циркулиращото моторно масло. Монтажа на това нещо е с 2 болта, т.е. е супер елементарен.
    Успех!
    Интересно е това за топлообменника - интересно обаче че първо ще топли маслото до 90 градуса, а после ако случайно маслото мине 90 градуса, може би ще топлоотнема от маслото, ама незнам дали 10 градуса ще са ефект... аз съм без радиатор за маслото и досега съм го пращал до 90 и няколко градуса на 140 км/ч.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #22
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    По принцип имам такъв топлообменник от 156 2.0 16v и мислех да го слагам него но свързването му с охладителната система никак няма да е лесна работа, и сам чувал че при проблем или неправилен монтаж смесва водата с маслото.

    АЛФА 155 1.8 TS 94г.

  8. #23
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    В интерес на истината не съм проследявал в детайли от къде точно се отделят водата и маслото за топлообменника и къде точно влизат след това. Тогава, когато имах възможността да клецам под една 156-ца, все още не ме вълнуваше въпроса с охлаждането на маслото и въпросния елемент просто ми се наби в очите, като интересно решение. Та в този ред на мисли, може и да се окажеш прав за евентуалните проблемите при пригодяването на топлообменника към нашите мотори. Иначе, самия топлообменник се прикрепваше посредством два болта към блока на двигателя (по спомен), но не мисля, че ще е проблем да се закрепи и на някое др. подходящо място.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #24
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pesho ot vraca View Post
    По принцип имам такъв топлообменник от 156 2.0 16v и мислех да го слагам него но свързването му с охладителната система никак няма да е лесна работа, и сам чувал че при проблем или неправилен монтаж смесва водата с маслото.

    АЛФА 155 1.8 TS 94г.
    какво стана с масления радиатор.... и аз съм се замислил за един... масления термостат отваря на 87 градуса...
    какво трябва да се смени на такава бз радиатор, за да може да се сложи радиатор?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #25
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Колега за сега сам в затишие по проблема. Събрал съм части горе долу но ситрябва свободно време защото разкачването е доста.

    АЛФА 155 1.8TS 94г.

  11. #26
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pesho ot vraca View Post
    Колега за сега сам в затишие по проблема. Събрал съм части горе долу но ситрябва свободно време защото разкачването е доста.

    АЛФА 155 1.8TS 94г.
    дай инфо какво трябва и колко разглобяване има...освен сваляне на предна броня?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #27
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Клега основните елементи са маслен радятор, маркучи за високо налягане, пластмасов дифузор към масления радиатор които да насочва въздушната струя от бронята към радиатора, защото той е отстрани. Още трябва метална планка за монтаж на масления радиатор слага се под танпона на мотора този от към ангранажа. Трябва също и едно основание което се поставя пред масления филтер на основанието на блока на двигателя. На него има холендри за завиване на маркучите на масления радиатор и в наго също се намира така наречения термостатен клапан на маслото. Когато маслото е студено не го пропуска през радиатора. Това е кажи речи основното. Имам и снимки на някои елеманти но не знам как да ги кача, за да те стане по ясно.

    АЛФА 155 1.8TS 94г.

  13. #28
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    ще трябва да разгледам моята как е и една 155 с маслен радиатор и да видя какво ще трябва!

    Иначе маслото си го охлаждам на магистрала най-лесно, като покараш по инерция на празен ход на някое спукскане!
    Last edited by Furious 155; 21-12-2008 at 19:13.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #29
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    "pesho ot vraca" е цитирал съвсем точно кои/какви елемнти ти трябват за да се сдобиеш с допълнително охлаждане на маслото. Най-лесно обаче ще решиш проблема, ако откриеш в някоя морга 2.0 ТС 155 и да свалиш в комплект нужните ти елементи.
    Аз по този начин реализирах моя вариант с присаждането на маслен радиатор. Сега остава да си вържа и температурния датчик за маслото към някакъв уред в кокпита, за да видя ефекта от цялата гимнастика.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #30
    започва да се пристрастява alfaromeo155's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Age
    40
    Posts
    31

    Default Дайте малко хелп

    Някой да ме светне как по дяволите да си излекувам вариатора тъй като не се вкл. след 2500 оборота както по принцип правеше преди.Някой ако може да даде хелп да пише плс.Алфата е:
    155 2.0 Super T.Spark 16v
    AlfaRomeo forever and BMW never!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •