Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Подгрев на охлаждащата течност в малкия кръг при ЖТД

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by DiabL0
    Quote Originally Posted by trustworthy
    ... относително бавно вдига темп.
    като я запаля сутрин, 2-3 мин. на място и от общината, да речем до МИ ... чак към МИ се сеща да почне да полъхва някаква топлинка....
    Спокойно бе! Така е само зимата. Като се стопли времето загрява по-бързо ...Да не ти кажа пък лятото как грее
    идеята ми беше друга,
    дали ако тези свещи работят, няма да е така ?
    http://luchi.bg/ Парапети

  2. #17

    Default

    Колеги, здравейте, искам да направя едно уточнение, във връзка с последния пост. Системата има максимална температура на антифриза за сработване, която не знам колко е , но търся инфо по въпроса. Т.е. ако навън е например -5 градуса, системата ще се включи, и ще работи докато антифризът не стане поне 65-70 градуса.

    Но ако например е 15 градуса, системата няма да се включи. Колко е граничната температура - не знам.

    Представете си следното: не знам колко е водата в малкия кръг, но двигателя я загрява не много бързо, за около 10-15 минути до около 50-60 градуса. Ако към това добавим и 3 броя 200 ватови свещи потопени директно във водата....

    Мисля че на този студ най-точно с подръчни материали е следното - пали се мотора, и се следи при работа на място и без парно, за колко време ще стигне 50, 60, 70, 80 и 90 градуса. Ако свещите не работят, би трябвало на всеки 10 градуса времената да са сравнително еднакви. Ако работят - от 50 до 70 трябва да стигне относително по-бързо отколкото от 70 до 90, и то чувствително, според мен.

    За пореден път цитирам Nino: "Значи това е причината при мен буквално на втората минута след стартирането да духа топло..."

    Кой от вас може да се похвали с подобно нещо? Освен pinko

    честит ми първи пост в алфа-форума, ще ползвам търсачката преди да питам

  3. #18
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by ogi28b
    ...За пореден път цитирам Nino: "Значи това е причината при мен буквално на втората минута след стартирането да духа топло..."

    Кой от вас може да се похвали с подобно нещо? Освен pinko

    честит ми първи пост в алфа-форума, ще ползвам търсачката преди да питам
    Ха добре дошъл!

    При мен наистина започва да духа топло след няма 5 мин, но като цяло температурата на двигателя се покачва много трудно, особено с отворено парно, а на място е направо невъзможно да загрее в тоя студ. Последно я държах към 30 мин на място и въобще не отлепи стрелката. Иначе вмомента, в който побоксува малко, докато изляза, загря и над 60 градуса даже.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #19

    Default

    Alfa 146 1.9JTD 2000г - при мен 100% няма таквоз чудо, въпреки това сега излизам да видя.

    п.п. както казах - няма.
    Явно само някой модификации имат.

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  5. #20
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Изивнявам се на всички предварително за офф'а, който ще направя!
    От както имаме служебна кола NISSAN Primera, съм се чудел как тази "кочинка" загрява за цифром и словом - 2 мин!!! В тази кола, индикатора за температурата на водата не е разграфен в цифри, но стрелката стига точно средата на скалата след споменатите 2 мин от запалването на двигателя. След същите тези 2 магически минути, парното започва да си духа доволно топло. Възможно ли е "гадните" японци да са сложили подобни подгревни свещи на тази кола?!
    Само да поясня, че колата е с бензинов двигател - 1,8 16кл!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #21
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    па що да не са сложили
    или пък радиаторът е малък и така
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #22
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    ...но стрелката стига точно средата на скалата след споменатите 2 мин от запалването на двигателя. След същите тези 2 магически минути, парното започва да си духа доволно топло. Възможно ли е "гадните" японци да са сложили подобни подгревни свещи на тази кола?!
    Само да поясня, че колата е с бензинов двигател - 1,8 16кл!
    Същото е и при пежо 406 2.0 бензин. Там дига 70 градуса за добър ден

    Quote Originally Posted by търтей
    па що да не са сложили
    или пък радиаторът е малък и така
    Кой радиатор бе, майсторе
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #23
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    [quote=trustworthy]
    Quote Originally Posted by Z:)m
    ...но стрелката стига точно средата на скалата след споменатите 2 мин от запалването на двигателя. След същите тези 2 магически минути, парното започва да си духа доволно топло. Възможно ли е "гадните" японци да са сложили подобни подгревни свещи на тази кола?!
    Само да поясня, че колата е с бензинов двигател - 1,8 16кл!
    Същото е и при пежо 406 2.0 бензин. Там дига 70 градуса за добър ден

    Quote Originally Posted by "търтей":1b5mk2iw
    па що да не са сложили
    или пък радиаторът е малък и така
    Кой радиатор бе, майсторе [/quote:1b5mk2iw]

    на парното у хола ти майсторе :P
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #24
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    [quote=търтей][quote=trustworthy]
    Quote Originally Posted by "Z:)m":zm3p44ku
    ...но стрелката стига точно средата на скалата след споменатите 2 мин от запалването на двигателя. След същите тези 2 магически минути, парното започва да си духа доволно топло. Възможно ли е "гадните" японци да са сложили подобни подгревни свещи на тази кола?!
    Само да поясня, че колата е с бензинов двигател - 1,8 16кл!
    Същото е и при пежо 406 2.0 бензин. Там дига 70 градуса за добър ден

    Quote Originally Posted by "търтей":zm3p44ku
    па що да не са сложили
    или пък радиаторът е малък и така
    Кой радиатор бе, майсторе [/quote:zm3p44ku]

    на парното у хола ти майсторе :P[/quote:zm3p44ku]

    Аз съм на климатици, батенка. нали се разбрахме, че това не ти е москвич
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #25
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    то де да беше москвич
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #26

    Default

    Колеги моля ви, тук говорим изключително за дизелов двигател, а както знаем дизеловото гориво повече върши работа отколкото да гори, а бензина - обратно, затова бензиновите загряват и мноооого много по-бързо. За сравнение: днес без да пускам парното, с работа на място, колата достигна 80 градуса, при начални 4, за 24 минути и половина!!! Нали сега разбирате колко са ми важни тези свещи, поне на мен. През цялото това време, маркучът към радиатора (тест на термостата) беше напълно студен!

    Докато чаках случайно видях същите свещи в сеат кордоба 1.7 SDI, и човека каза че му загрява за около 3-4 минути до над 50 градуса. А при мен 50 градуса стигна на 12-та минута

    Въпрос с повишена трудност: при едно и също количество топлина произведена в ДВГ, има ли значение колко ти е голям радиатора? Той не може да ти отдаде повече топлина отколкото се произвежда под капака Тва физика не се ли учеше в 7-ми клас....

    Иначе имало на либра някакъв термостат който бил устроен не знам си как, та водата се греела допълнително от изгорелите газове, като тоя термостат струвал 140 лева... вижте същата тази тема в лан1чия форума, там колегата го е написал това.

  12. #27

    Default

    Подкарах моите свещи. Резултатите - тук:

    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic. ... 717#218717

  13. #28

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by ogi28b

    http://luchi.bg/ Парапети

  15. #30
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    а е е ли просто възможно въпросните свещи да са част от т. нар. "кит студени страни" и за тва аз да ги няам??

    инак казано да не е слагано в коли за пазари на юг от Алпите?
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •