Results 1 to 9 of 9

Thread: Информация за МПХ на HOFFER

  1. #1
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default Информация за МПХ на HOFFER

    Трябва да си сменям МПХ и ми предлагат такова на HOFFER. С около 50лв по-евтино е от БОШ. От нета разбрах, че Хофър е търговска марка на MEAT i DORIA и до тук. Някой слагал ли е такова, имате ли преки впечатления? Нещо повече да кажете за марката може би...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  2. #2
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Направи ли всичко възможно по "реанимацията" на старото МПХ, че си взел решението да си купиш ново такова? Мисля, че в раздела "Технически справочник", колегата pr00f има пусната много подробна и нагледно представена тема, за това, как се почиства моторчето...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    на 156 не е от този модел като на 155 и мисля че не се чистят.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    на 156 не е от този модел като на 155 и мисля че не се чистят.
    Правилно. Нищо общо нямат, а и на това на 156 няма какво да му се чисти. Един безконечен винт върти зъбно колелце и толкоз. То е я сно че ще се сменя. Въпросът е за преки впечатления за тия Хофър...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Моите преки впечатления са, че това е може би най-качественото нещо за парите си.
    Чувал съм, че оригиналните сензори (за дебитомер) са на Бош.
    От това, което съм видял, че наистина пише Бош върху дебитомера. Нататък не мога да знам дали наистина е Бош, но официално така се води.
    До сега проблеми с тази марка не знам някой да има за разлика от другите "неоригинални" части от този тип.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Мерси ама не разбрах (явно ми е прекалено рано все още) кое е най-качетсвено за парите си Боша или Хофъра?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox
    Мерси ама не разбрах (явно ми е прекалено рано все още) кое е най-качетсвено за парите си Боша или Хофъра?
    Хофъра много ясно.
    То ако намериш по-скъпо от Боша ще ме изненадаш "из отзаде" неприятно
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    И мен ме касае същия въпрос. Номера със задържането на контакт не проработи сутринта и не поиска да запали около 30 пъти. Добре, че ми е нов акум. Сега е в бокса и чакам да ми кажат за МПХ ли е. Не знам за Хофър, но каквото и да е ше се слага, щото ги няма в наличност навсякъде. Поне в ТиН е със заявка - 2 седмици.

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    моя грепка за МПХ-то... Въобще не съм обърнал внимание, че става въпрос за 156-ца!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •