Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Нов горд собственик на 155-чка

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by deq
    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    Именно,едно искренно мнение в тоз форум.Няма поведение,ходи из пътя като махалка.

    Alfa User,нищо лично,ама само алфи ако си карал то определено не можеш да направиш добра разлика.Знам какво е една кола да спи на пътя и да не ме е страх на завой да намалям,а да си карам спокойно.

    Щом започнеш да чувстваш колата си несигурна,особено аз возя детето си в нея,не мога да си кривя душата,колкото и да я обичам тази марка!

    Извинете ме,ама кола ,която хойка из пътя при 120 км/ч на магистралата щом духне вятър......А недай си боже да изпреварвам и тир,ще ме прати в мантинелата,ако не държа здраво волана.А последният път ми изкочи акъла когато и валеше и духаше,беше кошмар.Дане говорим за фаровете....
    Не ми пишете,че не е наред,наред си е ,мина дигностика преди месец и нещо при два различни сервиза.

    Обичам си я колата много,но съм и реалист,вече даже и не смятам разходите по частите,трето каре ми сменят!
    ми базов модел караш мила.... мислиш ли така и за ку четворката

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #17
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by deq
    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    си я пазя страшно много,досега с предишните коли не съм имала такъв проблем,а юркането е било на макс.
    Аз не вярвам...Кажи ми с какви гуми си...Но чак толкова лоши думи и то точно за 155ца.... Направо без коментар...

    Кажи на какви гуми е качена..

    Иначе карал съм я с летни 185/65 и наистина се държи гадно на толкова висока и тясна гума.... НО ако е 195/60 пак висока, но няма да има никакви проблеми...


    П.П
    Аз пък имам проблем...Откакто карам 155ца свикнах да карам доста рязко...Пример при 70-80км рязко сменям лентите за движение...Или дори при по ниски скорости рязко влизам в завоите позволявам си с пълна сила за завъртам волана и да избегвам копките при посочените скорости и това защото 155цата е много стабилна...Това обаче щеше да ми изиграе много лоша шега като се качих на Ситроена ЗХ....много сериозно я изтървах единия път на едно кръстовище и слава богу, че нямаше коли...

    Незнам да идвам да ви возя ли?!? Незная

    Аз съм с гуми 205/50/15 отзад и с 195/50/15 отпред....хубави гуми не мърда...ни при 120 нито при 160 по магистралата...

    П.П2 тия книжки едва ли някой ги гледа... Алфата си е направена за по широка гума....А тва че италианците са пестели като са я пускали в продажба
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by ne0

    ми базов модел караш мила.... мислиш ли така и за ку четворката
    Определено нямаш представа каква ми е колата и определено не е базов модел,а и да е няма причина да няма стабилност на пътя,все пак я водят категория лимузина.
    Сравнението ти е безмислено!
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by deq
    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    Именно,едно искренно мнение в тоз форум.Няма поведение,ходи из пътя като махалка.

    ........

    Извинете ме,ама кола ,която хойка из пътя при 120 км/ч на магистралата щом духне вятър.......
    Те другите щото са върли сектанти и затова не си признават Чесно да ти кажа и на мен това ми направи много лошо впечатление онзи ден
    Уж голяма и тежка кола,пък вятъра си я подмята като детска играчка
    Аз моята си я карам все още със гумите,с които я взех 185/60/14 (които всъщност ги дават за тоя двигател) и обикновено колата става нестабилна някъде над 160 км/ч.В сряда сутринта обаче пътувах към Ст. Загора и тая кола като вдигне 110-120 км/ч и едва я удържам в моето платно Отначало си помислих,че нещо не е наред и спирах на няколко пъти,а то какво се оказа-понеже духаше силен страничен вятър и тояй я подмятал насам-натам :P
    вероятно ако се сложи спортно окачване и по-широки и ниски гуми нещата доста ще се подобрят,но във този си сток вариант
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #20
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by deq
    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    Именно,едно искренно мнение в тоз форум.Няма поведение,ходи из пътя като махалка.

    ........

    Извинете ме,ама кола ,която хойка из пътя при 120 км/ч на магистралата щом духне вятър.......
    Те другите щото са върли сектанти и затова не си признават Чесно да ти кажа и на мен това ми направи много лошо впечатление онзи ден
    Уж голяма и тежка кола,пък вятъра си я подмята като детска играчка
    Аз моята си я карам все още със гумите,с които я взех 185/60/14 (които всъщност ги дават за тоя двигател) и обикновено колата става нестабилна някъде над 160 км/ч.В сряда сутринта обаче пътувах към Ст. Загора и тая кола като вдигне 110-120 км/ч и едва я удържам в моето платно Отначало си помислих,че нещо не е наред и спирах на няколко пъти,а то какво се оказа-понеже духаше силен страничен вятър и тояй я подмятал насам-натам :P
    вероятно ако се сложи спортно окачване и по-широки и ниски гуми нещата доста ще се подобрят,но във този си сток вариант
    Стига бе ...
    направо не мога да повярвам!!! (не Те обвинявам в лъжа разбира
    се...)
    и аз не съм кой знай какъв ралиджия... (предната ми кола е един дизелов кораб Волво... и него много си го обичам )
    ... Ама Алфето ми сбъдна една детска мечта (колкото и пуберски да звучи) - да карам по магистралата с 200 (в случая около 210), а в колата да гърми една конкретна песен на Хелоуин (предполагам съм разсмял мнозина, ама съм откровен)..
    както и да е ..
    Та въпроса беше чи при тази скорост, не съм усетил НИЩО.. обезпокоително.. Все пак и на мен ми е мил животеца..
    Не съм се чувствал несигурен, както колежката...
    Просто мнение, нищо не препоръчвам на никого :P
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  6. #21

    Default

    Ами браво,ама все пак твоята е 2.0 16в и вероятно има разлика и в гумите и в окачването.Пък и конкретната случка става при СИЛЕН СТРАНИЧЕН ВЯТЪР
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #22
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Quote Originally Posted by deq
    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    си я пазя страшно много,досега с предишните коли не съм имала такъв проблем,а юркането е било на макс.
    Аз не вярвам...Кажи ми с какви гуми си...Но чак толкова лоши думи и то точно за 155ца.... Направо без коментар...

    Кажи на какви гуми е качена..

    Иначе карал съм я с летни 185/65 и наистина се държи гадно на толкова висока и тясна гума.... НО ако е 195/60 пак висока, но няма да има никакви проблеми...


    П.П
    Аз пък имам проблем...Откакто карам 155ца свикнах да карам доста рязко...Пример при 70-80км рязко сменям лентите за движение...Или дори при по ниски скорости рязко влизам в завоите позволявам си с пълна сила за завъртам волана и да избегвам копките при посочените скорости и това защото 155цата е много стабилна...Това обаче щеше да ми изиграе много лоша шега като се качих на Ситроена ЗХ....много сериозно я изтървах единия път на едно кръстовище и слава богу, че нямаше коли...

    Незнам да идвам да ви возя ли?!? Незная

    Аз съм с гуми 205/50/15 отзад и с 195/50/15 отпред....хубави гуми не мърда...ни при 120 нито при 160 по магистралата...

    П.П2 тия книжки едва ли някой ги гледа... Алфата си е направена за по широка гума....А тва че италианците са пестели като са я пускали в продажба

    Колко пъти да повтарям за гумите...Я се огледайте автомобил след 96-7година с гуми по малки от 195/60?!?! Има ли? НЯМА...

    Никой не ви е крив, че карате с ужасни гуми...Мисля, че няколко пъти повторих... НО алфата никога не е имала проблем независимо дали е 1,7 или 2,0 да си перка по магистралата със 160-80км и да не усеща нищо


    П.П
    Последното с което говорих с Super155 член на този форума, беше как той и 4 човека си е перкал за пловдив с 220-230км... Алфата му е на гуми 195/55/15 цола....
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #23
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Не знам как и какви коли карате, колеги Но всеизвестен факт е, че 155 е с уникална стойка на пътя.
    За сведение на колежката - не съм карал само Алфи - казах просто че съм карал различни модели, които мога да ползвам за сравнение със 155. Иначе другите марки са под всякаква критика спрямо Алфа - като изключим разбира се топ-моделите на някои доста скъпи фирми...
    Бих ви препоръчал да си проверите обстойно всички елементи и детайли по окачването и кормилната система. Бързият преглед за 2 минути при някой "добър" майстор може да ви донесе само главоболия впоследствие. Освен това и налягането в самите гуми е много важно... За година и половина притежаване на 155 1.8 никога не съм имал случай да ме духне вятър или да ме отвее ТИР - това ми се е случвало многократно с друга марка автомобил. Единствената ми забележка към колата е, че с гуми 185/60/14 започваше леко да изпуска завоите при скорости над 180 ... на магистралата разбира се
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #24

    Default

    Алфа 155 е доста стабилна кола на пътя само това ще ви кажа . Преди 7-8 месеца в тунела за Люлин при една позната но непрепоръчителна маневра тройно изпреварване се оказа че мужду двете релси на трамвая има 20 см бордюр. Резултата беше предна лява джанта на парчета а задната и тя беше доста изкривена но колата не мръдна . А в разговор със съфорумци сме говорили че 156 отстъпва по стабилност от 155 цата
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #25
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...не знам защо наистина колежката Дея е толкова разочарована от пътното поведение на автомобила?! Моята кола е същата, като нейната, но няма сега да почвам да я възвеличавам колко супер се движи по пътя. Единствено ще дам моята субективна оценка за качествата на 155-цата в пряко сравнение с NISSAN PRIMERA - 2004, Mazda 6 - 2006, WV Passat - 2003. В пряко сравнение с цитираните автомобили - (карал съм ги всичките не еднократно и то до Франкфурт, Дюселдорф, Истанбул) - смея да твърдя, че 155-цата не е много далеч от маздата и нисана, но пасата пък е пълно разочарование! Друг е въпроса, че сравнението е с доста по напреднали в технологично отношение автомобили.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #26

    Default

    Ок.Вече разбрахме,че проблема е в нашите коли.Няма смисъл сега всички собственици (настоящи и бивши) да се изреждат да ни обясняват колко велика кола е 155-цата.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    До хората с нестабилните 155-ци,има едни сопи амортисьори им викат ,някой понаглеждал ли ги е или са ориджиналните още ?
    И кви коли толкоз сте карали че 155 според вас е нестабилна?
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  13. #28
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Ок.Вече разбрахме,че проблема е в нашите коли.Няма смисъл сега всички собственици (настоящи и бивши) да се изреждат да ни обясняват колко велика кола е 155-цата.
    Не обясняваме колко е велика, а просто мислим за вас...Ето колежката вози дъщеря си... Ако оправи автомобила си съм сигурен, че ще продължава да я вози и няма да и си помисля за друга кола...

    А хората с 155ци, които са 'изправни' и имат отлично пътно поведение са адски много и това винаги може да се докаже
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  14. #29
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    @deq
    Не мога да знам къде е минала преглед колата ти , но това не е нормално поведение за 155 ца. Има нещо нередно в тази кола.
    Да не би да е посукана от предишен удар ??
    Гуми 195 , изправни амортисьори , изправни носачи. Минаване на проверка на ходова част на стенд - не само предница , но и задна ос.
    При мен е със спортно окачване и стои залепена на пътя. А карам бързо , поне така си мисля.
    На магистрала при много силен страничен вятър след 180-185км/ч я усещам , че не е стабилна /Около Варна силни ветрове дай боже/.
    Иначе волана може да се подпира само с 1 пръст при липса на вятър
    Не, че така карам / за да не започнат критиките/ , но се усеща волана, ако има проблем.
    Не , че я хваля колата , но за да съм обективен ще кажа, че е идеално.

    Относно частите - вс. е боклук . Аз носачите ги сменям на 6-8 месеца / 18-19 000км/ Някои части и всеки ден / датчик включвател на радиатора - изкара цял половин ден.
    През август с 1 -525 се гонехме от Шумен до Варна - изпревари ме на изхода на Шумен / очаквах куки/ след това кара пред мен и като наближа ускорява и се опитва да ме държи на разстояние 30-40м . Пак заради куките около Невша го оставих да ме води и така до м оста на Девня. След моста настъпих и той , но на десния завой при 200км/ч ни удари страничен вятър и баварката намали скоростта. Алфонсо си взе завоя безпроблемно и излезе от баира с 220км/ч
    Това го пиша за да ти кажа , че има перфектно стоене на пътя.

    Относно частите - тука са от менте надолу и пълни боклуци. Носачи сменям на 18-19 000км / около 8 месеца/. Няко части и всеки ден - датчик -включвател на вентилатора - изкара цял половин ден - ЕВРО 07 че беше наблизо
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  15. #30
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Няма да влизам в много подробности. През лятото ми се налагаше почти всяка вечер да ходя до Своге.Колата се държеше адски стъбилно в завойте.Имах възмосност да я пробвам на по-голяма предавка, и на по-малка с една скорост.На голяма се усещаше (4-та предавка),че е леко нестабилна(това за мен е нормално,не е 400 коня,че да може да те изтегли),на малка с пълно газ боксуваше Голям фън.
    За здравина не съм съгласен,бг не е най-подходящата страна да си горд собственик на алфа.След Своге има една отибивка за някакви селца с 180 градусови завойчета колата не помръдваше.

    Колега да ти е чистита количката Много безаварийни километри.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •