Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: Алфата спря да пали

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Ами ако си от провинцията?И ако колата ти вече не върви?И не на последно място ако е алфа?
    е това е най кофти от цялата работа.
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

  2. #32
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    колега прочети тази тема мисля, че ще ти е от полза
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... D%E5%ED%E5
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  3. #33

    Default

    Мерси за линка,колега,макар че всеки ден по няколко пъти пускам търсачката и изчетох всички теми(включително и тази),но такъв случай като моя никаде не видях В повечето случаи на някой не му работела бенз.помпа,на друг пък алармата ми правела проблеми и т.н.
    Това с релетата го пробвах и както писах малко по-горе при подмяна на едно колата припалва,но работи ужасно-в крайно ниски обороти,дави се и при подаване на газ въобще не реагира-нито гасне,нито се изфорсира.
    Днес мисля да ги сменя и 4-те и да огледам по-обстойно кабелите отдолу,пък да видим какво ще стане.

    Благодаря на всички за мненията и съветите и ако някой се сети нещо нека да сподели!!!
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #34

    Default

    Сменени 4-те релета и 3-те бушончета до тях-дори не припалва.
    Освен да почвам да събирам пари и да сменям всичко едно по едно и до няколко месеца може и да тръгне или пък да почна да я продавам на части,че да изкарам някой лев за друга
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #35
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    добре де от къде си ти?
    просто щото диагноза по нета е като да се хвърля боб
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    добре де от къде си ти?
    просто щото диагноза по нета е като да се хвърля боб
    Да,точно така е,но аз не искам това.Просто се обръщам с молба към хората от форума,като към собственици и познавачи на тази марка автомобили(които за мен все още са доста непознати) да споделят опит или да дадат някой мъдър съвет.Понеже виждам че тук има доста компетентн хора(някои от които се занимават професионално с тези коли) и в голям процент от случаите знаят кой е "виновника" за даден проблем се надявах да ме насочат къде да "търся",според симптомите които описах.
    А иначе аз съм от провинцията и нямам възможност да закарам колата в някой добър сервиз.Тука си имаме само гаражни майстори които,както вече казах нито са компетентни,нито имат нужната техника за подобен род коли.В общи линии така стоят нещата
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #37
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    добре до колкото съм разбрал бенз. помпата си върши работата и подава гориво, значи гориво имаме ток немаме...понеже немаш искра на нито една свещ това красноречиво говори, че проблема едва ли е в бобините и комутаторите, остава да провериш проводниците между релетата и компютъра на колата или така нареченото ЕКУ, първо можеш даже да провериш дали идва захранване на релетата, взимаи един мултицет и почвай да проверяш жиците една по една, провери и захранването на ЕКУ-то, стърчащото болче на плюса на акомулатора виж дали е добре затегнато, но най-вероятно проблема ти идва от релетата и това, че си ги сменил нищо не значи те и старите ти може да са наред, а просто проводниците между тях и компютъра може да се прекъснати, нагоряли и т.н.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    добре до колкото съм разбрал бенз. помпата си върши работата и подава гориво, значи гориво имаме ток немаме...
    Именно Изобщо много странна работа.На единия ден колата пали и работи на една бобина,а на другата не иска и аз логично си викам,че единия комутатор си е заминал.Оставям колата така и след 2 дни и слагам нов комотатор и.... не иска Нито с новия нито с тоя с който преди 2 дни си бачкаше.И затова все си мисля да не би да е изгорял и другия Но пък както вече казах като побазиках реленцата 2-3 пъти успя да запали,ама голяма скръб.И затова най-вероятно е да е оттам.Ама как се проследяват пустите им кабели,като влизат в разни "маркучета" с по още сто кабела вътре и се провират през всевъзможни теснотий А иначе при подаване на контакт се чува как помпата заработва и цъкането на разни реленца.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #39
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    е нямаш ли пдф-ите
    там ги има описани ел веригите
    верно качеството е кофти ама с малко напъване става
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #40
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    добре до колкото съм разбрал бенз. помпата си върши работата и подава гориво, значи гориво имаме ток немаме...понеже немаш искра на нито една свещ това красноречиво говори, че проблема едва ли е в бобините и комутаторите, остава да провериш проводниците между релетата и компютъра на колата или така нареченото ЕКУ, първо можеш даже да провериш дали идва захранване на релетата, взимаи един мултицет и почвай да проверяш жиците една по една, провери и захранването на ЕКУ-то, стърчащото болче на плюса на акомулатора виж дали е добре затегнато, но най-вероятно проблема ти идва от релетата и това, че си ги сменил нищо не значи те и старите ти може да са наред, а просто проводниците между тях и компютъра може да се прекъснати, нагоряли и т.н.
    Тези релета са много важни и ако проблема наистина не е от свещи, кабели и комутатори, много вероятно е проблема да се крие в тях. На първо време провери самите релета дали са изправни - дали при подаването на 12V към управляващата верига, се затваря силовата верига. След това вече можеш да провериш цоклите и кабелите на релетата за окислявания и прекъсвания. Ако имаш ръководството за Alfa 155, направи справка в раздела "10 alfa 155-electrical&electronic diagnosis3.pdf" за това кое реле от къде получава сигнал, къде го изпраща и какво управлява. Само като предварителна информация - имаш 1 реле, коeто управлява бензиновата помпа, 1 реле за вариатора и останалите 2 - за инжекциона (Motronic relay). Бушоните (предпазителите) са за бензиновата помпа, ламбда сондата и инжекциона (Motronic 1.7).
    Друг е въпроса, защо тези релета и предпазители не са на по-достъпно и по-защитено от влагата и праха място... Само Господ знае... и то само ако е италианец
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #41

    Default

    Проблема с Алфата май ще се окаже сериозен След като видях,че няма да мога да се оправя сам с тая кола,вчера е задърпахме до едно момче което се занимава с елецтроника,тоци и т.н.Преди малко ми се обади и ми каза лошата новина-прегледал всичко(комутатори,бобини,кабели) и установил,че проблема бил в комп-а.Подавал ток само на двата цилиндъра и колата работела само на тях 2-та.Предложи ми ако искам аз да си търся или той да ми намери.Дали има някаква вероятност да бърка и да е от нещо друго или направо да почвам да си търся друг
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #42
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    мен лично тая работа дълбоко ме съмнява
    но комп можеш да вземеш за ~100 лв

    но преди да купуваш вземи един и пробвай с него
    1,8 и 2,0 са еднакви
    само на 2,0 се връзват на късе едни крачета
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    мен лично тая работа дълбоко ме съмнява
    но комп можеш да вземеш за ~100 лв

    но преди да купуваш вземи един и пробвай с него
    1,8 и 2,0 са еднакви
    само на 2,0 се връзват на късе едни крачета
    И той това ми предложи пича ама като няма откъде Познавам само 2 с алфи ама едната е дизел,пък другата 1,6 боксер,а непознат човек няма да даде да му човъркат из колата.И мен малко ме съмнява тая работа,щото някъде бях чел,че компа горял мноо трудно,имал си защити и т.н.Ама пича твърди,че бил пробвал всичко и оставил компа за накрая щото и на него не му се вярвало,но като го замерил се оказало,че давал ток само на 2-та цилиндъра.А как точно го е замерил идея си нямам.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  14. #44
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    доре де ти от къде си се пак?
    ща ти измислим един компютър
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #45

    Default

    Ами както вече казах от провинцията и по-точно от пловдивската област,на околу 50-тина км от Пловдив.Ама мен ме притеснява друго-да взема комп и да се окаже,че не е от него.Щото веднъж го ядох.Колата ми беше 1 месец при един "майстор" който поне 10 пъти ме праща да му търся части,които не бяха за смяна,а накрая се оказа,че малоумника не е проверил както трябва комутатора И след едномесечно умуване съвсем случайно сложи някакъв,който му беше подръка и колата взе че тръгна Та затова сега питам да не вземе да се повтори случката щото.... А иначе верно ли може да се намери комп за 100-тина лева Днес май лошите новини ще ми дойдат в повече
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •