Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Приятели помогнете-след измиване на двигател колата е кофти

  1. #16

    Default

    колеги този самолет с номер 155 не се оправя,всяка сутрин я припалвам и си припатква като лисиче пред мечка не може да е от миенето на двигателя защото от тоя миг минаха доста седмици и водата ще я няма,от какво може да бъде това,и не се режи нормално подавам и газ заглахва изпатква и вече към 3000об. няма спиране,чисто нови кабели BOCSH,свещи още не съм сменял но некой ако ми каже че това може и да е една от причините,скоро ще ми бъде като задължение да ги сменя
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  2. #17
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Mitkowsky
    колеги този самолет с номер 155 не се оправя,всяка сутрин я припалвам и си припатква като лисиче пред мечка не може да е от миенето на двигателя защото от тоя миг минаха доста седмици и водата ще я няма,от какво може да бъде това,и не се режи нормално подавам и газ заглахва изпатква и вече към 3000об. няма спиране,чисто нови кабели BOCSH,свещи още не съм сменял но некой ако ми каже че това може и да е една от причините,скоро ще ми бъде като задължение да ги сменя
    Е, най-малкото вземи ги развий тези свещи за да видиш какво е положението с тях и тогава вземи решение дали да ги сменяш или не. Освен това, тя - водата, като изсъхне, много често на нейно място остава ръждата, която също е не по-малко проблемна... лош контакт на разни клеми, датчици, маси и пр.
    Моя съвет - за толкова седмици, до сега на ден по един възел да сваляше и да си го почистваш обстойно, в момента щеше автомобила ти отдавна да е сглобен и да си го джъткаш, а този проблем щеше да е останал в историята. Колата сама по себе си от седяне не може да се оправи... дори може да се влоши повече!
    Успех!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #18
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Не развивай свещите,а вземи една по-дълга отвертка,намотай един парцал отпред и подсуши около свещите
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #19

    Default

    всичката пумия наречена вода съм я подслушил и около свещите и където имаше,свещите още утре ще ги смъкна но поне на мен не ми се вярва да е от там това паткане,поне аз така си мисля,дроселовата клапа лесно ли се смъква и по какъв начин да я видя тя как е.Друг отделен въпрос имам-във търново има доста добри газаджии,ходих на място при тях и ми назоваха една доста космическа сума за газова уредба,знам че е газов инжекцион но пак ми се струва че е мн скъпо,казаха ми че ще бъде със дюзи(възможно ли е поставянето им на пластмасовите колектори тва се чудех) и те ми казаха щом са пластмасови колекторите задължително дюзи=1000лв.
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  5. #20
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Профилактика с WD40 ли контактен спрей на Den Braven
    Преди някъде месец и аз реших да измия двигателя и стана 1 на -... не ми говори. Чак на третия ден след седене половин ден с отворен капак срещу слънцето и пръсканесъс спрейовете влезе в час.
    Около свещите нямаше влага по бубините също.
    Затова миене през следващият живот - през този няма повече
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  6. #21

    Default

    смених си свещите със DENSO Q22P-U колата заработи много добре,но като загрее,като е студена не прекъсва но при подаване и на малко газ заглахва и ако си оставя крака на газта по дълго и изпатква отново
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Mitkowsky
    смених си свещите със DENSO Q22P-U колата заработи много добре,но като загрее,като е студена не прекъсва но при подаване и на малко газ заглахва и ако си оставя крака на газта по дълго и изпатква отново
    Ми значи трябва да смениш още нещо
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #23

    Default

    да има логика в изказването ти но нали там е проблема какво да се смени,тез дни си ореждам компютър за диагностика дано да покаже проблема или пак започват мисловни дейности
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Mitkowsky
    да има логика в изказването ти но нали там е проблема какво да се смени,тез дни си ореждам компютър за диагностика дано да покаже проблема или пак започват мисловни дейности
    Ти остави логиката в изказването ми и щом имаш възможност отивай на диагностика и се надявай да покаже нещо,щото иначе ще има да си блъскаш главата като мен и най-много накрая да продадеш Алфата и да си вземеш кола,дето като ти се развали ще могат навсякъде да ти кажат какво и има и да ти я оправят.Успех !!!
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #25
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    и аз преди 4 годин мих мотор последно и ме струваше 2 седмици по сервизите и 240 лв.наиграх се жестоко тея двигатели се мият само при основен ремонт кат се разглабят на болчета
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA155Ts
    и аз преди 4 годин мих мотор последно и ме струваше 2 седмици по сервизите и 240 лв.наиграх се жестоко тея двигатели се мият само при основен ремонт кат се разглабят на болчета
    Еми кажи как точно си реши проблема ! Може да е от полза за колегата или пък за някой друг сподобни проблеми.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •