Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Въпрос относно гърне

  1. #16

    Default

    Мерси,колега!Дано намеря нещо по-нормално,че на мен 200 лв.за кабели са ми множко.Само дано се оправи като ги смена,че тъкмо се бях зарадвал,че след смяната на свежите тръгна както трябва,а тя взе че пак я хвана кихавицата
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #17
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    А какви свещи си сложил, колега ? Свещите-менте много бързо се скапват и почерняват - и аз имах такъв проблем преди със 155-цата като си сложих ментета Golden Lodge.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #18
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    А какви свещи си сложил, колега ? Свещите-менте много бързо се скапват и почерняват - и аз имах такъв проблем преди със 155-цата като си сложих ментета Golden Lodge.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #19

    Default

    Свещите са Бош и са си менте ама чак пък толкова-не съм изминал и 100 км. с тях Сложих за малко старите Golden Lodge с които преди работеше горе-долу добре,а сега....трагедия.А кабелите неще не ми вдъхват доверие-почти на всичките лулите им са напукани и леко скъсани.По самите кабели не се забелязва нищо нередно,но това не е гаранция,че са вред.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #20

    Default

    Свещите са Бош и са си менте ама чак пък толкова-не съм изминал и 100 км. с тях Сложих за малко старите Golden Lodge с които преди работеше горе-долу добре,а сега....трагедия.А кабелите неще не ми вдъхват доверие-почти на всичките лулите им са напукани и леко скъсани.По самите кабели не се забелязва нищо нередно,но това не е гаранция,че са вред.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #21
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Работата на двигателя не се влияе от гърнетата.
    Причина за неравномерния ход може да са и свещите и кабелите, без да забравяме, че роля имат и МПХ, дебитомер, разни други датчици и пр.
    А относно цената на кабелите - миналата седмица питах за кабели "Шампион" - цена 95лв комплекта. Тези 200лв дето цитирате и на мен ми действат стряскащо...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #22
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Работата на двигателя не се влияе от гърнетата.
    Причина за неравномерния ход може да са и свещите и кабелите, без да забравяме, че роля имат и МПХ, дебитомер, разни други датчици и пр.
    А относно цената на кабелите - миналата седмица питах за кабели "Шампион" - цена 95лв комплекта. Тези 200лв дето цитирате и на мен ми действат стряскащо...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #23

    Default

    Взех си кабели "Шампион" за 103 лв. от Пловдив,но нещо пак не съм доволен.Някой може ли да ми каже откаде да намеря схема или нещо подобно,откъдето да вида точния ред на кабелите?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Някой може ли да ми каже откаде да намеря схема или нещо подобно,откъдето да вида точния ред на кабелите?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #25
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ако бобините са ти истински - на тях си пише кой кабел къде на напъхаш. Ако застанеш срещу мотора - левите свещи на външната (към фаровете), а десните на вътрешната бобина. Ако пак не се оправиш - драсни и ще ги щракна.

    П.С. Чакай да проверя да не те излъжа

    Знаех си аз - левите - на вътрешната, десните на външната бобина (при мен са така).
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #26

    Default

    Мерси за бързия отговор!И бубините и кабелите,че май и свещите са й оригинални или поне бяха Като сменях кабелите гледах по старите,но нещо ми направи впечатление-на вътрешната бубина 2 кабела нещо не се вписваха в схемата(май местата им бяха разменени).Аз им размених местата и ги наредих по начина,който ти описа.Интересното в случая е,че и по двата начина колата като че ли си работи еднакво
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Ако имаш пробойна около ламбдата може тя да ти дава грешки , и оттам освен увеличен разход и кофти вървеж.
    За кабелите - ако имаш оригиналните- те са номерирани а освен това всеки е с точно определена дължина и огънат по специфичен начин - трудно се объркват. Кабелите ако са кофти просветват на тъмно при работещ двигател

  13. #28

    Default

    Значи както писах малко по-горе,кабелите бяха оригиналните за колата Бош като преди няколко дни ги смених с нови "Шампион".За дължината (и на старите и на новите)си абсолютно прав-и да искаш не можеш да ги объркаш.Относно сондата предполагам,че не е в нея проблема,защото по мои сметки разхода на смесен цикъл ми пада някъде под 10/100(като незнам колко точно е-може и 9 да е),а доколкото знам при проблем с нея би трябвало да е доста висок-12 и нагоре.Другото,което ми преви впечатлени е,че колата не пали както трябва.Незнам точно как да го опиша-трябва малко да повърти и тогава пали,без значение дали е загряла или студена.Колата има аларма(уж оригинална),но няма дистанционно и е изключена,но ми преви впечатление,че при палене диода пресвятка.Мисля си,че може би трябва малко време алармата да "провери" и затова не пали веднага (или поне така се успокоявам).
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  14. #29
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    Огледай свещите да не са избили и си купи Denso Q22P-U.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by fazana
    Огледай свещите да не са избили и си купи Denso Q22P-U.
    И как се познава дали са "избили"?Колата като я взех беше с Golden Lodge,които ги проверих бяха черни с нагар.Смених ги с Бош менте
    (за 44 лв. 8 бр),скоито изкарах приблизително 140-150 км.Колата почна да ми прави още повече проблеми,а свещите пак бяха черни.Смених ги отново този път с NGK BCP6ES,които по каталог на NGK ги дават за моя ДВГ.Сега са на околу 200 км. нямат перфектно изгаряне,но поне за момента са без нагар и не са черни.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •