Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Проблем със серво

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default Проблем със серво

    Здравейте колеги,
    Имам проблем със сервото. След смяна на предни спирачни маркучи и последвало повторно обезвъздушаване миналата седмица пътувах ивсичко беше наред. След няколко дни престой обаче днес като запалих колата се чуваше за 10-ина секунди някакъв шум като съскане и свистене (свирене) и забелязах, че не спира както трябва колата. Педала е твърд, не слиза толкова, не "омеква" при запалване и трябва усилие за да спре.

    Изчетох всички теми за серво. Понеже трябва да пътувам след няколко дни имам няколко въпроса:
    1/ Четох, че ново серво е адски скъпо и трудно се намира втора употреба (от "дебелото" за без ABS) не знам дали ще намеря втора употреба - въпроса е откъде д намеря евентуално.
    2/ Колата спира с доста повече усилия , но все пак спира не лошо - основния въпрос : мога ли да карам без серво? Сервото само "екстра" ли е (т.е. да ни улеснява да не се набираме по педала) или без него колата не спира в необходимите норми? Защото има доста коли без серво и изискват силен натиск за спиране, но не е проблем и си спират добре.

    Благодаря предварително на всички, безаварийно каране и приятни отпуски.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    все пак провери ли нивото на течноста отново.провери отново за въздух в системата. и провери самото серво да не си разкачил нещо - от сервото е свистенето/дърпа въздух/.
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    все пак провери ли нивото на течноста отново.провери отново за въздух в системата. и провери самото серво да не си разкачил нещо - от сервото е свистенето/дърпа въздух/.
    иначе за ново
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Нивото на течността не е мръднало - на максимум си е (и никога не е мърдало). Не съм сменял аз спирачните маркучи, а и ме съмнява да са откачили нещо, но ще се провери. А за свистенето - чуваше се само десетина секунди и изчезна, но беше доста силен звук. За ново четох някакви цени 1200 лв. и ме втресе. Това чудо освен втора употреба и ново не подлежи ли на ремонт? Четох, че било много трудоемко.

    По-важното е дали така може да се кара, защото и да успея да намеря втора употреба (в което се съмнявам да стане толкова бързо) пак едва ли ще имам време да го оправят.

    А колкото до въздуха в системата - преди не беше обезвъздушена добре и не спираше, но поведението като че ли беше различно. Сега педала е много твърд, но като се натисне здраво си спира добре, а като не беше обезвъздушена без да се напомпи педала не спираше колкото и силно а се натисне. После на работещ двигател я обезвъздушиха и спираше ОК, даже пътувах с нея. Все пак в Понеделник и това ще видя.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  5. #5

    Default

    ако не се оправиш и опреш до сервото
    имам такова втора употреба

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба
    ако не се оправиш и опреш до сервото
    имам такова втора употреба
    Е това е отговор. А иначе ако има въздух ще е мек педала и ще пропада. Не рискувай да караш без серво -това не е спиране. Аз мойта я купих с фалирало и ми го смениха с 2-ра употреба. Успех.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by nick

    А колкото до въздуха в системата - преди не беше обезвъздушена добре и не спираше, но поведението като че ли беше различно. Сега педала е много твърд, но като се натисне здраво си спира добре, а като не беше обезвъздушена без да се напомпи педала не спираше колкото и силно а се натисне. После на работещ двигател я обезвъздушиха и спираше ОК, даже пътувах с нея. Все пак в Понеделник и това ще видя.
    До колкото аз знам, обезвъздушаването на спирачната система става при изключен двигател, защото при работещ двигател, ако натискаш педала на спирачката и при наличие на въздух в системата имало опасност някакви гумички да се обърнат ( "завратят" е точния термин, който майстора използва ), следствие на което да ти се напълни сервото със спирачна течност.
    Това което написах може и да е някоя велика глупост, но пък може и да има доза истина в него...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    И аз не знаех да се обезвъздушават на работещ двигател, ама нали разчита човек, че повече знаят - имала била някакво подобие на ABS и затова така трябвало. Пък и минах 500 км без проблем.

    А ако се е напълнило сервото не трябва ли да е намаляла спирачната течност? Нали все отнякъде трябва да дойде тази течност? И има ли някакъв начин да се "изкара" тази спирачна течност от сервото ако се е напълнило? Имам предвид освен с ново.

    Днес друг майстор ми каза, че сервото е наред. Щом на натиснат педал като се запали колата омеква и пропада малко педала ( а наистина е така, само че имам чувство, че е по-малко потъването) било работело. Имало нещо запушено по системата или блокирал спирачен цилиндър. Но ме съмнява да е това, защото преди да забележа кофтито спиране като запалих колата се чуваше известно време странен шум и като изчезна не бачкаха добре спирачките.

    Не знам вече, от една проста смяна на маркучета ме вкараха в приключение.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by nick
    И аз не знаех да се обезвъздушават на работещ двигател, ама нали разчита човек, че повече знаят - имала била някакво подобие на ABS и затова така трябвало. Пък и минах 500 км без проблем.

    А ако се е напълнило сервото не трябва ли да е намаляла спирачната течност? Нали все отнякъде трябва да дойде тази течност? И има ли някакъв начин да се "изкара" тази спирачна течност от сервото ако се е напълнило? Имам предвид освен с ново.

    Днес друг майстор ми каза, че сервото е наред. Щом на натиснат педал като се запали колата омеква и пропада малко педала ( а наистина е така, само че имам чувство, че е по-малко потъването) било работело. Имало нещо запушено по системата или блокирал спирачен цилиндър. Но ме съмнява да е това, защото преди да забележа кофтито спиране като запалих колата се чуваше известно време странен шум и като изчезна не бачкаха добре спирачките.

    Не знам вече, от една проста смяна на маркучета ме вкараха в приключение.
    Аз вече втора година не мога да разреша този проблем - аналогичен е с твоя - ако успееш пиши
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    И така ли караш? Спираш ли нормално?

    Иначе ако разреша проблема ще пиша.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  11. #11
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    20 лв + стойността на сп.течност на машина под налягане в "Булавто"
    Като сменях серво и помпа миналата година беше същата история. Отидох в "Булавто" под налягане подадоха сп.течност и отхал;биха пробките. Хем изтече батака, хем и чисто нова течност се зареди.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  12. #12
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Серво втора младост 40 лв , ако е с АBS колата, ако е без 70-80 лв и сервото е дебело като на ЗИЛ и е рядкост.
    За първото серво стъава от Фиати .
    И да не ти се губи тчност няма гаранция , че не тече помпата. Пълни се сервото с течност.Когато на сервото се цепне мембраната от сп. течност се оказва, че има теч. Дори и със сцеппена мембрана когато свалих сервото вътре има доста сп.чтечност.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  13. #13

    Default

    Да не отварям нова тема, ще ви опиша какъв е проблема при мен.

    Значи на празен ход оборотите са си стабилни, като натисна спирачката, започват да падат постепенно, колата започва да се форсира. Като междувременно при натиснат педал на спирачките се чува някакво свистене. Педала ту става твърд, ту омеква?!

    Мисля си, че помпата на сервото е за смяна, но знам ли, реших да попитам препатилите да съм сигурен дали да се набутвам!

    Благодарско

  14. #14

    Default

    Никой ли не може да помогне?

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by silver_power
    Да не отварям нова тема, ще ви опиша какъв е проблема при мен.

    Значи на празен ход оборотите са си стабилни, като натисна спирачката, започват да падат постепенно, колата започва да се форсира. Като междувременно при натиснат педал на спирачките се чува някакво свистене. Педала ту става твърд, ту омеква?!

    Мисля си, че помпата на сервото е за смяна, но знам ли, реших да попитам препатилите да съм сигурен дали да се набутвам!

    Благодарско

    За ново серво си и/или клапан
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •