Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Предна лява полуоска оплескана в масло - причина?

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Предна лява полуоска оплескана в масло - причина?

    Здравейте, колеги!
    Вчера, връщайки се от Хасково малко "поизпържих" Алфичката и когато се прибрах, видях че изпод колата капе масло. Качих я на канала и установих, че цялата лява половина (външно, вътрешно каре и полуоски) бяха омаслени. Маслото беше оклепало дори и стабилизиращата щанга с биалетката, та и подкалника ми беше опръскало.
    Въпросът ми е - откъде може да е теча?
    Дали не изпуска семеринга на скоростната кутия? ...дали маншона на карето е изпуснал грес? А възможно ли е нещо от кормилната рейка да е? За последното питам, защото вчера, при изпреварване с висока скорост (160-170км/ч) лявата страна нагази в една локва и се получи огромно натоварване, което почувствах в/у волана, но реагирах на време и успях да го задържа.

    П.П.
    имам спомен, че преди време или TRENDI или kris11 бяха писали за подобен проблем, но не можах да открия темата, а и не си спомням дали проблема тогава беше решен.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Аз бих ти препоръчал да видиш какво е останало в скоростната кутия. И при мен тече но между двигателя и скоростите. При последната смяна източих малко над 1,2 литра вместо предписаните 2
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    и 5та предавка заминава щото остава на сухо
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #4
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Дееба и фиатските скорости
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #5
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Колега най-вероятно е семеринга на полуоската откъм скоросната кутия. Аз получих същият теч цялото окачване включително и поткалника бяха в масло .Моят семеринг като го свалих беше с износен оплътнителен борд и при по-висока скорост неможе да задържа маслото в кутията и го хвърляше. Семеринга го взех нов за около 15 лв. Течът може да е още от препълнена с масло скоростна кутия. Пусто масло все намира от каде да излезе .Това мога да ти дам като савет, успех с ремонта.

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    П.П.
    имам спомен, че преди време или TRENDI или kris11 бяха писали за подобен проблем
    Тая веселба още не ме е застигала (чук-чук)... не съм бил аз.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Сппоред мен ти е протекла рейката
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Опитах се да локализирам проблема, по цвета и мириса на течността, която се е разплескала - прилича ми на диференциално масло... Но в същото време, пък нивото на хидравличната течност в казанчето съвсеем мъничко е спаднало и при завъртане на волана в състояние на покой се чува едно лееко жужене (нивото на течността е доста над минимума). Това поражда у мен и съмнения за рейката
    А смяната на семеринга на полуоската в в скоростната кутия лесна ли е? Само полуоската ли се сваля или трябва и нещо по скоростната кутия да се разглобява?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #9
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Смяната не е много трудна. Изважда се само полуоската и се сваля едно капаче от скоростната кутия в което е набит семеринга. Капачето се държи с 4 болчета към кутията.При изваждането на полуоската обаче ще ти изтече всичкото масло от кутията или това което е останало добре е да имаш съд под ръка за да го събареш, защото не е евтино.
    ALFA 155 1.8 TS. 94г.

  10. #10
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by pesho ot vraca
    Смяната не е много трудна. Изважда се само полуоската и се сваля едно капаче от скоростната кутия в което е набит семеринга. Капачето се държи с 4 болчета към кутията.При изваждането на полуоската обаче ще ти изтече всичкото масло от кутията или това което е останало добре е да имаш съд под ръка за да го събареш, защото не е евтино.
    ALFA 155 1.8 TS. 94г.
    Благодаря за инфото, колега!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #11
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Същия проблем и при мен.

  12. #12
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Същия проблем и при мен.

  13. #13
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Извинявам се, че не информирах съфорумниците за решението на проблема.
    Проблема се оказа в семеринга на скоростната кутия. От смяната му до сега на въпросното място вече не се забелязва теч на масло. Др. е въпроса колко е истински семеринга и колко време ще издържи преди да почне да пропуска отново
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #14
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Извинявам се, че не информирах съфорумниците за решението на проблема.
    Проблема се оказа в семеринга на скоростната кутия. От смяната му до сега на въпросното място вече не се забелязва теч на масло. Др. е въпроса колко е истински семеринга и колко време ще издържи преди да почне да пропуска отново
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #15
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Семеринга , ама и новите са боклуци .Вече ми писна да подменям части сменени преди 1-2 години.
    Снощи - стартер - включвателя се преиба , а го сменят с нов и нов четкодържател през май 2006г -ба си за 1 година и се скапа
    Дачтик на радиатора - изкара ЦЯЛ ПОЛОВИН ДЕН и то не е карана колата през цялото време.
    Спирачна помпа и нея сменях през септември 2006 г и нещо взе да не ми харесва ...

    Носачи Вема - двам 19500 км изкараха , бензинов маркуч чешки
    - за високо налягане и то от магазин на познат - за 1,5 година се напука

    2005г за голфа взех чисто нов венилатор световноизвестен Топран - 2 скоросен - за 1 год му се изметна пластмасовата перка от температурата на радиатора и се получи дисбаланс и изпищя 1 ва степен. Като заработи вентилатора цялата предница се тресе.
    Миналата година го смених с оргинален Бош от ударена кола.
    В тази смисъл и в битовата техника е така - 2005 г сменях семеринга на пералнята и то уж от силиконова гума -тази година пак .
    Силиконовата се изпече от температурата при сушене . / на пипане приличаше на силикон и беше синкава/ вече екстра сушене няма да има

    вече съм се видял в чудо. всички магазини зареждат от 1-2 големи вносителя и все боклукчиви части.
    Как 1 носач оригинален изкарва 10-12 години 200 000 и кусур километри, а 1 от магазин 5-6 месеца или 20 000км
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •