Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-07-2018, 08:29   #1
ivaka89
Запален алфист

ivaka89's Avatar

Default Монтаж на мулти волан и темпомат на 159

Здравейте, да ви попитам може ли да си сложа мулти волан, и трябва ли да се подменят много части ?
Също се вълнувам освен комплекта с лостчета какво друго ми трябва за да инсталирам темпомата?
ivaka89 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2018, 11:03   #2
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Мултиволанът комуникира по CAN шината с боди компютъра и с радиото и вероятно ще се наложи да се пусне proxy alignment процедура за опознаването му.

Ръчката за темпомата просто трябва да се свърже с ECU - то . Ако има окабеляване за нея, само трябва да се включи.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2018, 11:05   #3
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Във форума има колеги които са я правили тази процедура.Ползвайте търсачката и им пишете на лични.Поне 2-ма са.
Old 12-07-2018, 21:21   #4
Grishata
Запален алфист

Grishata's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivaka89 View Post
Здравейте, да ви попитам може ли да си сложа мулти волан, и трябва ли да се подменят много части ?
Също се вълнувам освен комплекта с лостчета какво друго ми трябва за да инсталирам темпомата?

Привет, възможно е да , аз на моята сложих темпомат , не е голяма философия - има два варианта - лесен и труден в зависимост коя година е колата ти-- мисля , че само 2008-ма нямат окабеляване много в купето и кабелите ти не са прекарани от еку-то до буксата (М001 мисля , че се казваше , но трябва да проверя)вътре в колата - ако си с такава е доста игра моята е такава и си поиграх малко :/ ако имаш прекарани кабели до буксата , тогава е работа за час може би тези дни ще седна да направя тема със снимки на процеса , мързела е голямо нещо..
иначе ти трябва лостчето , и капака отдолу, тъй като е по-различен .. като включиш и кабелите кажи речи 70-80 лв

относно мултиволана - трябва да смениш евентуално лентовия кабел и да прекараш кабели от радиото/навито до волана 4 кабела са - 3 от радиото и едното е за 12v - тук започнах да я правя моята ама така и не я довърших - виж във форума има една тема за 156ци , би трябвало да е абсолютно същото.

и за двете операции Екотроник е прав - трябва ти прокси алайнмънт - тоест лицензиран софт с кабел - иначе няма да ги подкараш , дори и да си вързал всичко
Grishata is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules