Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-07-2018, 18:45   #1
marin_mv
Запален алфист

marin_mv's Avatar

Default Идея за освежаване на интериора и убиване на малко свободно време :-)

Да споделя с какво си запълних последния уикенд Знам, че не на всеки ще му хареса. Аз лично не държа на 100% ориганлния вид на колата и може би защото аз си го правих ми харесва много Причината за интервенцията е, че колата беше с оригиналната навигация, която реших да сменя с андроидска с дизайн близък до оригиналния, но заради размера и се наложи да сменя централната гонзола. Не успях да намеря такава в добър вид и в цвета като оригиналната. На места имаше надрано, захабен релеф и пребоядисването ми се стори по трудоемко и със съмнителен ефект.
Иначе това което направих - бяла автотапицерска еко кожа, тапицерско лепило и два дни разглобаване, лепене и сглобяване Остават само да изработят алуминиевите рингове за трите прибора на централната гонзола, защото не успях да завърша кожата добре там. Като за първи опит, съм доволен от резултата
Attached Thumbnails
IMG_20180710_183237.jpg   IMG_20180710_183242.jpg  
Old 10-07-2018, 19:34   #2
KroGh
Запален алфист

KroGh's Avatar

Лайсните на жабката и вратата как ги свали ?
Old 11-07-2018, 08:22   #3
sasho_n2
Запален алфист

Навигацията стои добре.Кожата лично на мен не ми допада, но веки си има мнение . Евала за ентусиазма.
Аз ще използвам темата, за да споделя вариант, сравнително изгодент за освежаване на волана - купих си пакет за възстановяване от Автореновация - 35 лв беше ( достатъчено боя и гланц за волана + топката на скоростния лост), около час и половина занимание и станаха като нови, вече трети месец.
Old 11-07-2018, 09:27   #4
marin_mv
Запален алфист

marin_mv's Avatar

Quote:
Originally Posted by KroGh View Post
Лайсните на жабката и вратата как ги свали ?
Лайсната на жабката е захваната с болт на таблото, под капачето на което е ключа за въздушната възглавница ( то се сваля лесно с такива пластмасови инстроменти от снимката). На лайсната има и няколко метални нита. Оставих колата да поседи повече на слънци и след това с тези инструменти и без рязко прилагане на сила лайсните излизат. Малката лайсна в лявата част на таблото също е захваната с болт под страничното капаче.
Attached Thumbnails
IMG_20180711_091100.jpg   IMG_20180711_091305.jpg   IMG_20180711_091019.jpg  
Old 11-07-2018, 09:33   #5
marin_mv
Запален алфист

marin_mv's Avatar

Quote:
Originally Posted by sasho_n2 View Post
Навигацията стои добре.Кожата лично на мен не ми допада, но веки си има мнение . Евала за ентусиазма.
Аз ще използвам темата, за да споделя вариант, сравнително изгодент за освежаване на волана - купих си пакет за възстановяване от Автореновация - 35 лв беше ( достатъчено боя и гланц за волана + топката на скоростния лост), около час и половина занимание и станаха като нови, вече трети месец.
И аз исках да мина с боядисване или хидрографика, но имаше доста дефекти по панела който купих, а друг не ми се търсеше. Трябваше да се полират всички детайли за да се премахнат релефните ивици и тогава да се боядиса.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules