Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Alfa Romeo GT

  1. #1

    Default Alfa Romeo GT

    Здравейте,

    искам да си купя Алфа Romeo GT. Става въпрос за този модел:

    Alfa Romeo GT

    Това, което ме интересува е с кой двигател е най-здравия й вариант? Четох че jts не било за предпочитане, че имали някакъв проблем, twin spark били по-добрия вариант, но най-добре било да е дизел jtd и. т .н. Май и за някакъв 6-цилиндров четох, но него въобще съм го отписал, понеже...ме притеснява разхода. По принцип предпочитам бензин, надявам се на някакво по-особено усещане и удоволствие от шофирането. За това си търся Алфа.

    Също така гледам в mobile.bg на някой обяви пише BERTONE. Каква е разликата?

    Благодаря.

  2. #2
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by hkrinkle View Post
    Здравейте,

    искам да си купя Алфа Romeo GT. Става въпрос за този модел:

    Alfa Romeo GT

    Това, което ме интересува е с кой двигател е най-здравия й вариант? Четох че jts не било за предпочитане, че имали някакъв проблем, twin spark били по-добрия вариант, но най-добре било да е дизел jtd и. т .н. Май и за някакъв 6-цилиндров четох, но него въобще съм го отписал, понеже...ме притеснява разхода. По принцип предпочитам бензин, надявам се на някакво по-особено усещане и удоволствие от шофирането. За това си търся Алфа.

    Също така гледам в mobile.bg на някой обяви пише BERTONE. Каква е разликата?

    Благодаря.
    Здравей и добре дошъл,
    правилно си прочел за двигателите,
    jts- не е въобще за предпочитане,
    twin spark, който в GT се предлага само като 1,8 140к.с. е най-евтиният вариант за покупка и поддържане, но за съжаление автомобилите с такъв се оборудват само с най-ниското ниво - medio.
    Най-разумният избор е 1,9jtd предвид ниският му разход и отличните му динамични характеристики.
    За истинско удоволствие 3,2 V6 е двигателят, но при него разходът е огромен, както при консумация, така и при обслужване.

    Bertone - това е дизайнерското студио проектирало моделът, дефакто всички GT са Bertone.

    Ако имаш още въпроси, не се колебай да питаш.

    Успех с търсенето, може да постнеш обяви на различни автомобили, които си харесал за да можем да те насочим дали си струва да ходиш да ги гледаш.

    Успех!

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Наскоро един приятел ми сподели че сестра му щяла да си продава ГТ-то, уникално запазено, жтд 150кс, ако те интересува и имаш път към Добрич мога да ви срещна и да си приказвате. Това за което говоря е много читаво и поддържано, незнам подробности относно цената.

    Пс мисля че това е обявата
    http://m.mobile.bg/details/11441264399440699
    Last edited by mirchozo; 05-10-2015 at 14:53.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Ако не можеш да си позволиш 3.2 бензиновия двигател - не прави компромис с другите и си купи дизел, което също е компромис, нооооо, това е предлагането на двигатели.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #5
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Наскоро един приятел ми сподели че сестра му щяла да си продава ГТ-то, уникално запазено, жтд 150кс, ако те интересува и имаш път към Добрич мога да ви срещна и да си приказвате. Това за което говоря е много читаво и поддържано, незнам подробности относно цената.

    Пс мисля че това е обявата
    http://m.mobile.bg/details/11441264399440699
    И кое му е уникалното?
    Гумините стелки? Металният съединител? Абарт емблемата на ключалката на багажника? Криво напаснатият капак отпред? Надупченото табло с антирадара?
    Стига сте предлагали кошници на познати

  6. #6

    Smile

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    twin spark, който в GT се предлага само като 1,8 140к.с. е най-евтиният вариант за покупка и поддържане, но за съжаление автомобилите с такъв се оборудват само с най-ниското ниво - medio.
    Имаш предвид като екстри ли? Какво включва най-ниското ниво? Принципно ако става въпрос за екстри повече от един климатик не ми трябва...

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз съм я виждал колицата на живо и си ми хареса, не всеки слага 18-ки джанти и апарати ей тъй, но хората си имат пари и си я глезят. Като всяка кола си има някакви забележки, но това с гумените стелки е несериозно някак. Това че е на познат не е фактор в случая, на мен ми е все тая на кого е колата, просто предложих. А ти предложи някоя обява коато си видял на живо и тествал.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by hkrinkle View Post
    Имаш предвид като екстри ли? Какво включва най-ниското ниво? Принципно ако става въпрос за екстри повече от един климатик не ми трябва...
    Климатик при всички положения ще има, дори най-ниското ниво. Иначе, като собственик на ГТ-дизел и на 156-бензин, аз също ти препоръчвам дизела.
    Last edited by d3v1l; 05-10-2015 at 18:24.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Управителя на фирмата до нас си продава ГТ то1.9 jtd 16v.На реални 90 хил.,купувано е ново от тук,дори наскоро му смени ангренажа,но цената и е солена 9000 .В мобилето е качено СА3555АВ е номера
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  10. #10
    започва да се пристрастява niko23's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Sofia, Studentski grad
    Age
    32
    Posts
    54

    Default

    Колега, от година и 3 месеца вече карам GT 1.9jtd. Купих го от автокъща в София, внос от Италия. Единствената мъка са тея пусти втулки на предни горни носачи, че яко скърцат. Оттам нататък, няма ядове - задължителна диагностика преди покупка (ако е в София прегледай форумните сервизи и я закарай в някой от тях). Дизеловия двигател е перфектен - много динамичен, не е от най-икономичните, но просто не те оставя да го караш бавно и може би от там идва разхода . Ако те интересува нещо повече, Л.С.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by niko23 View Post
    Колега, от година и 3 месеца вече карам GT 1.9jtd. Купих го от автокъща в София, внос от Италия. Единствената мъка са тея пусти втулки на предни горни носачи, че яко скърцат. Оттам нататък, няма ядове - задължителна диагностика преди покупка (ако е в София прегледай форумните сервизи и я закарай в някой от тях). Дизеловия двигател е перфектен - много динамичен, не е от най-икономичните, но просто не те оставя да го караш бавно и може би от там идва разхода . Ако те интересува нещо повече, Л.С.
    Не е точно по темата, но сигурно ще е от полза на колегата, та какво ще рече не е от най-икономичните дизеловия двигател, какъв разход ти дава?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  12. #12

    Default

    Вероятно, че харчи с литър-два повече от TDI-то
    Former Alfa owner.

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Литър повече не мисля че е проблем, при положение че всеки път като я видиш или настъпиш се появява усмивка на лицето ти
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    започва да се пристрастява niko23's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Sofia, Studentski grad
    Age
    32
    Posts
    54

    Default

    Както е написано горе от колегите, дава до 1-2л повече спрямо 1.9TDI или 1.9DCI на Renault/Nissan, но както съм написал, този двигател не те оставя да го караш бавно и всеки път си с усмивка до ушите. Говоря на колегата за 1.9JTD, тъй като на там са го насочили в по-горните постове, а и това е, което карам аз в момента. Примеран разход градско София - варира между 7-9, извънградско(магистрала) около 5-7, но аз не я жаля никак.
    Last edited by niko23; 06-10-2015 at 16:42.

  15. #15

    Default

    Колега какво им е на втулките за които спомена? Само скърцат или се разбиват бързо и има луфтове? Ако е само скърцено мисля мога да го преживея някак...
    Колко излиза първоначалното обслужване на колата? Какво точно се сменя - ремъци, ролки, водна помпа сменя ли се? Какво е препоръчваното масло за тази кола?
    Някакви други слабости? Чувал съм, че окачването било слабо? Вярно ли е?

    И още един въпрос: проблема в JTS мотора решава ли се по някакъв начин и колко струва ако "да". Нещо ме изкушава този автомобил:

    mobile

    Лостчето за скоростите кърти.

    Мерси
    Last edited by hkrinkle; 08-10-2015 at 09:52.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •