Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 30-11-2013, 13:54   #1
SportwagonAzzura
Младши алфист

SportwagonAzzura's Avatar

Default Алфа 156 дава грешка и изчезва и проблем с оборотите

156 1.6 120 кс.
Първите ми проблеми с колата настъпиха, след като я обслужих напълно (ангренажен и пистов ремък , ролки , термостат , водна помпа , масла и филтри)
Забелязах че , когато се подаде по рязко газ (а понякога когато се подаде и нормално) отнема една секунда колата да се събуди и да започне да вдига оборотите но дори и когато започне между 3000 и 4000 оборота все едно губи мощност и не качва повече а отнема друга секунда да се събути и да продължи да качва, незнам как се нарича , глъхнене или загуба на мощност , заедно с това ми се случва лампата която се намира точно до 8000 оборота която е едно маркучле което пръска нещо си да светне за определено време от 10 секунди понякога до 5 минути и после да изгасне сама, засичам и голям извънградски разход на гориво , имам чувството че все едно се дави с твърде много бензин и затова губи мощност и глъхне , преди да започна да ходя по диагностики и да сменям датчици търся помощ тук ако може да помогнете защото след обслужването нямам много финансови възможности.
И последно вярно ли е че ако не свети лампа за момента дори и да се закачи на диагностика няма как да се видят грешките, демек може да се види грешка само ако в момента свети въпросната лампа?
На картинката е оградена въпросната лампа но никъде не е описано какво точно означава само "мениджмънт на двигателя"
Attached Thumbnails
439-0-800.jpg  
Old 30-11-2013, 14:16   #2
Doomguy
Болен алфист

Doomguy's Avatar

Така както го описваш ми се струва, че е дебитомер. Грешките си остават записани, даже и без да свети дюзата. Преди да правиш каквото и да било е хубаво да и направят диагностика.
Doomguy is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2013, 14:27   #3
Friday
Запален алфист

Friday's Avatar

От сервизното ръководство този индикатор казва, че има проблем с инжекционната система!
Friday is online now   Reply With Quote
Old 30-11-2013, 15:30   #4
SandoOne
Бад Мадър Факър

SandoOne's Avatar

Като светне нещо не е наред с двигателя авариен режим има право колегата земи един дебитом. Само за проба и ако заработи и изгасне лампата проблема е ясен

12'' ка в колата пак ми мърка .........
SandoOne is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2013, 15:44   #5
iliqn_24jtd
започва да се пристрастява

Колега и аз имам такъв проблем само че при алфа ромео 156 2.4 жтд сега дано тук разберем от какво може да е проблема че мн ме дразни така.Мисла да и права една диагностика да видим от какво може да е
iliqn_24jtd is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2013, 19:28   #6
alfaracer
Анти Тунинг

alfaracer's Avatar

На мен проблема ми изглежда ,като да е в майстора на колата.Майсторът имаше ли пети за зацепване на валовете или е станало колелото на късмета.Моя датчик за оборотите на разпределителния вал (не на коляновия) беше счупен от предния майстор. А може и първото палене колата да е ударила клапани, после да са я зацепили правилно, и да си мълчат и да са заличили следите.
Old 30-11-2013, 19:54   #7
pesho_kj
Запален алфист

pesho_kj's Avatar

Това, че светва дюзата може да означава много неща като се почне от дебитомер, датчик колянов вал, датчик разпределителен вал, дюзи, налягане на дизел в рейла, регулатор на налягане и т.н. Лампата показва, че някой или няколко от тези и други компоненти не работи както трябва и единствения начин да се разбере кой е да се закачи и да се прочете...макар, че се случва и диагностиката да не може да разбере какво точно става и кой модул има проблем а само дава насоки.
pesho_kj is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2013, 19:58   #8
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

моята дюза светеше от неизправен термостат
Old 30-11-2013, 20:09   #9
pesho_kj
Запален алфист

pesho_kj's Avatar

Quote:
Originally Posted by lordliness View Post
моята дюза светеше от неизправен термостат
Това пък как става...отчита, че тръгва топъл антифриз към радиатора преди да е вдигнала 80-90 градуса ли? Иначе не се сещам как ще стане...
pesho_kj is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2013, 20:19   #10
aligator89
започва да се пристрастява

aligator89's Avatar

това е дет са казва "CHECK" при италиянците
aligator89 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2013, 20:33   #11
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by pesho_kj View Post
Това пък как става...отчита, че тръгва топъл антифриз към радиатора преди да е вдигнала 80-90 градуса ли? Иначе не се сещам как ще стане...
Изглежда компютъра се бърка от температурни разлики, светваше в движение, след загасяне на мотора и палене не светеше, смених термостата, който си беше за смяна и никога повече не светна. След време присъствах на една диагностика на друга алфа и човека, който я правеше стигна до същия извод гледайки данните от диагностиката.
Old 30-11-2013, 23:32   #12
barash
Запален алфист

barash's Avatar

Колега извади буксата на дебита и покарай така извадена,
ако има промяна във вървежа-подобрява се спрямо сега,
значи дебит ако не ще знаеш,че не е дебит-р.
Subaru İmpreza 2000 turbo 1999 Sportwagon
barash is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2013, 23:48   #13
Doomguy
Болен алфист

Doomguy's Avatar

Quote:
Originally Posted by barash View Post
Колега извади буксата на дебита и покарай така извадена,
ако има промяна във вървежа-подобрява се спрямо сега,
значи дебит ако не ще знаеш,че не е дебит-р.
По-добре да не го прави това упражнение, не е като при дизела.
Doomguy is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2013, 03:18   #14
D-I-V-A-K-A
Алфоман

D-I-V-A-K-A's Avatar

Quote:
Originally Posted by SportwagonAzzura View Post
156 1.6 120 кс.
Първите ми проблеми с колата настъпиха, след като я обслужих напълно (ангренажен и пистов ремък , ролки , термостат , водна помпа , масла и филтри)
Забелязах че , когато се подаде по рязко газ (а понякога когато се подаде и нормално) отнема една секунда колата да се събуди и да започне да вдига оборотите но дори и когато започне между 3000 и 4000 оборота все едно губи мощност и не качва повече а отнема друга секунда да се събути и да продължи да качва, незнам как се нарича , глъхнене или загуба на мощност , заедно с това ми се случва лампата която се намира точно до 8000 оборота която е едно маркучле което пръска нещо си да светне за определено време от 10 секунди понякога до 5 минути и после да изгасне сама, засичам и голям извънградски разход на гориво , имам чувството че все едно се дави с твърде много бензин и затова губи мощност и глъхне , преди да започна да ходя по диагностики и да сменям датчици търся помощ тук ако може да помогнете защото след обслужването нямам много финансови възможности.
И последно вярно ли е че ако не свети лампа за момента дори и да се закачи на диагностика няма как да се видят грешките, демек може да се види грешка само ако в момента свети въпросната лампа?
На картинката е оградена въпросната лампа но никъде не е описано какво точно означава само "мениджмънт на двигателя"
Колега, на мен ми се струва, че двигателя не ти е зацепен като хората и от там тръва целият проблем.
Old 01-12-2013, 09:35   #15
myato
No brain,no pain.

myato's Avatar

Quote:
Originally Posted by pesho_kj View Post
Това става защото разликите в температурите отчитани от различните датчици става много голяма и излиза от зададените граници, защото двигателя се затопля, а антифриза не и грешката е "Несъвместими показания датчици температура".
Колегата с бензинката да иде да му видят зацепването, някъде, дето са на ясно с това. Разбира се задължително диагностика.
Колегата с дизела да се насочи към проблем с геометрията на турбината. Разбира се също и диагностика.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules