Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Алфа 147 не пали при определена температура.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34

    Default Алфа 147 не пали при определена температура.

    И така. Пак странности с Алфата. Значи колата е бензин 120 коня (1.6 t.spark). От известно време като я покарам малко и я изгася за малко така, че да не изстине не иска да пали. Върти и дотам. Като е гореща няма проблем. Като е студена също. Но като е някъде по средата не иска. Трябва да я изчакам да изстине. По тая логика може проблема да се е появил и зимата, но като е изстивала бързо няма как да съм разбрал. Първо си помислих да не е бензиновата помпа или релето на помпата. Но я чувам, че издава звук. Странното, е че грешка записва само ако въртя до откат и то чак като запали. После като спра и я загася и я запаля 2-3 пъти грешката изчезва. В случая колата е на 90 градуса и пали винаги. Лошото е, че с този проблем трябяа да спирам поне за час. А лятото не знам. То, че ще се ходи на доктор е ясно. Нямам с какво да прочета грешките, но може и те изобщо да нямат връзка. Все пак като въртя като побъркан само от пада на напрежението abs-а и другите електроники се ошашкват. И тъй като проблема е гаден затова първо да питам тук. Все пак ако не въртя много, а след 2-3 опита просто я оставя да поседи дори не светва check-а. Последно ми сваляха картер за заварка. Освен тогава да са разбутали нещо. Ламбдите за сега ги изключвам, защото те веднага ще дадът грешка. Ако се сетите за нещо давайте идеи да тествам по празниците. И после на доктор.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Загледай внимателно оборотомера, докато въртиш на стартер и не иска да запали. Ако стрелката му стои устойчиво на 0, вероятно се касае за датчика на коляновия вал.
    Ако отчита обороти, провери дали има налягане в инжекторната рейка. Това, че чуваш помпата, не означава, че всичко е наред с доставката на горивото.

    И разбира се, виж да не би случайно да ти свети "code" докато се мъчиш да запалиш.
    Last edited by ecotronic; 07-04-2018 at 22:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34

    Default

    И аз мисля за датчика особено след интервенцията по картера. Обаче какво значение има температурата в случая?

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато тръгне да фирясва въпросният датчик, най-често колата гасне и не иска да запали при по-висока температура и се оправя, като поизстине. Обяснението е, че на постоянният магнит в датчика му отслабва силата с увеличаването на температурата, което е присъщо за всички постоянни магнити.

    При теб, доколкото разбирам, я няма точно тази зависимост, но кой знае. Провери това с оборотомера. Неотчитането на обороти при въртене на стартер е показател, че много вероятно датчикът не работи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34

    Default

    Ясно, ще го тествам това. Да при мен е малко избирателно, но кой знае. А бензиновата рейка как мога да я тествам или само в сервиз?

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако разполагаш с подходящ манометър, можеш да я тестваш, като откачиш тръбата от входа на рейката и към тръбата вържеш манометъра. Налягането трябва да е не по-малко от 2 Bar.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34

    Default

    Благодаря ти много. Аз малко клоня към датчика. Дано не са го повредили при ремонта на картера.
    Весели празници!

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако разполагаш с подходящ манометър, можеш да я тестваш, като откачиш тръбата от входа на рейката и към тръбата вържеш манометъра. Налягането трябва да е не по-малко от 2 Bar.
    2.5 bars

    ---------- Post added at 06:07 ---------- Previous post was at 06:05 ----------

    Quote Originally Posted by azcv View Post
    Благодаря ти много. Аз малко клоня към датчика. Дано не са го повредили при ремонта на картера.
    Весели празници!

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
    А случайно да са пипали нещо около ангренажния ремък/ Тази повреда е повече за датчик разпределителен вал. Иначе колата ще ти гасне и в движение

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34

    Default

    Е дали са пипали там не знам. По-скоро не. Но ако е от фазовия сензор какво общо има температурата? И няма ли веднага да изплюе грешка. Както написах при мен светва check-а само ако въртя много. При 2-3 опита изобщо нищо не светва. Понеже не съм много наясно с инжекторната система, но все пак гледах цени на датчиците и попаднах на следното в axm-auto: темературен датчик за инжекторната система. Другите датчици изобщо ги нямат. Ако има такъв датчик се чудя да не дал фира той? Ще опитам днес да възпроизведа проблема.

    Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by azcv View Post
    Е дали са пипали там не знам. По-скоро не. Но ако е от фазовия сензор какво общо има температурата? И няма ли веднага да изплюе грешка. Както написах при мен светва check-а само ако въртя много. При 2-3 опита изобщо нищо не светва. Понеже не съм много наясно с инжекторната система, но все пак гледах цени на датчиците и попаднах на следното в axm-auto: темературен датчик за инжекторната система. Другите датчици изобщо ги нямат. Ако има такъв датчик се чудя да не дал фира той? Ще опитам днес да възпроизведа проблема.

    Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk
    Е точно - той не пали, но веднъж запалена - не гасне дори и да се скапе

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34

    Default

    Днес я тествах доста пъти при различни температури и всеки път палеше от раз. Но не съм я мърдал. Вече се съмнявам и в алармата. Тя е на Meta System от тия където се контролират от ключа без допълнително дистанционно. Така я купих. Ще я закарам на доктор и ще пиша за резултата.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by azcv View Post
    Днес я тествах доста пъти при различни температури и всеки път палеше от раз. Но не съм я мърдал. Вече се съмнявам и в алармата. Тя е на Meta System от тия където се контролират от ключа без допълнително дистанционно. Така я купих. Ще я закарам на доктор и ще пиша за резултата.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
    Тя няма общо с паленето. И аз съм с такава фабрично. Иначе изключват стартера
    Ако са ти правили нещо по главата може да са защипали кабела на датчика

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    34

    Default

    Ами днес загасна на Раковска и Дондуков на светофара докато чаках. Избутах я с помощта на младежите, които боядисваха светофарите (единия дори се оказа познат) и на равното на Дондуков запали от раз. Сега като се замисля и другите пъти когато възникна проблема колата беше на лек наклон паркирана. Както и да е. Вече е при доктора. Утре или в другиден ще я гледат.

    Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by azcv View Post
    Ами днес загасна на Раковска и Дондуков на светофара докато чаках. Избутах я с помощта на младежите, които боядисваха светофарите (единия дори се оказа познат) и на равното на Дондуков запали от раз. Сега като се замисля и другите пъти когато възникна проблема колата беше на лек наклон паркирана. Както и да е. Вече е при доктора. Утре или в другиден ще я гледат.

    Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk
    А колко ти е бензинът в резервоара

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Пишем, бришем и понякога се питам, има ли смисъл.

    Колега, щом са те избутали от светофара се предполага, че си опитал да запалиш и не си успял. Ако е така, погледна ли дали оборотомерът отчита нещо докато въртиш на стартер?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •