Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: 156 TI

  1. #1
    Младши алфист Vladiglobe's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Перник
    Age
    33
    Posts
    13

    Default 156 TI

    Имаше една стара тема за 156 TI , но реших да пусна нова . Има ли някой запознат с окачването - искам да си сменя амортисьорите отпред и се чудя има ли разлика от стандартните ? Какво ще ми препоръчате като марка
    Утре ще огледам за някакви надписи по тях
    Консумацията на алкохол е изкуство !

  2. #2

    Default

    Зависи какво търсиш...

    Изчел съм много теми, провел съм доста дискусии относно окачването на 156 и до извода, до който съм стигнал е, че:

    Bilstein B4 амортисьори и Eibach pro kit -30mm пружини е най-добрата комбинация и предлага най-добрия баланс между цена, комфорт, стабилност, външен вид и пазене на картера.

    Ако слезеш на по-ниски пружини, ще изглежда по-готино, но ще трошиш картера.
    Ако избереш по-твърди амортисьори (Кони, билщайн б6 или б8... ) ще стои по-стабилно в завоите но много ще друса...

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Привет и аз карам от 3 години 156 с ti окачване и съм страшно доволен.Почти съм нямал интервнции по окачването освен смяна на един от задните защото така я купих. Там беше лесно имаше написан номер и си намерих втора употреба оригинален.Притеснява ме че на предните нищо не пише и когато искам да ги сменя незнам номер или какъв да заменя.Ще съм благодарен за инфо
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  4. #4

    Default

    Втора употреба(стари) амортисьори няма смисъл да се купуват, щото с времето и километрите губят качествата си, дори и да не са се разтекли още. Същото е и с пружините. Омекват.

    Всичко над 15тина години и 150 000км е за боклука. Взимайте нови.
    Да видите как колата може да стане едновременно и по-стабилна и по-комфортна.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Напълно си прав, но забравих да кажа,че моята е спортвагон и съм с оригиналните за вагона,които са си цифра нови.Обичам всичко да ми е оригинално по колта
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Dhtj да дойде и да опита да разклати мойта кола на 360 000км. и 22г. с оригиналните амортисьори и пружини. За боклука.
    Даже няма да успее да я помръдне.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7

    Default

    https://www.youtube.com/watch?v=1ehEawUEfKQ

    Бе тя и моята не може да я разклатиш на ръка, ама вози като лагерница, нищо че е е с най-високите пружини, а отзад е почнала да кляка вече.

    Като се качих в 156-цата на един приятел с нови амортисьори и пружини и ми стана ясно че тея коли може да возят и хубаво...

  8. #8
    Младши алфист Vladiglobe's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Перник
    Age
    33
    Posts
    13

    Default

    Те 156 TI излизат от завода мисля с Eibach -30 мм . Благодаря за съветите колеги . При мен има страничен наклон от 2 градуса - стои отворена дори без стенд се вижда и затова имах сънения да не е сваляна да други пружини . Разликата от другата ми 156 205/55/16 във возията е голяма ! Проблема беше , че има едно поскърцване когато заклатя колата или от легнал полицай и ме дразни много. Може и от тампоните горе да е - горните носачи са на 500 км TRW и всичко уж е здраво според 2-ва сервиза. За 16000км основно магистрално не износва гумите ... Намерих това - http://http://ricambi.alfisti.net/in..._905_1425_1511
    Last edited by Vladiglobe; 29-06-2018 at 11:42.
    Консумацията на алкохол е изкуство !

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Това поскърцване го има и при мен,но само когато е доста горещо.От горните носачи е при мен.На моите амортесьори има зелена точка,но не пише какви са.
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  10. #10

    Default

    Турете си те ер ве-та и няма да поскърцва.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  11. #11

    Default

    И моите ТРВ-та се разкърцаха тая пролет.

    Нови, на една година, 2-3 хил км я имат я не.

    Съвсем слабо се чува, не е като старите... чудя се дали да свалям да ги смажа или да си карам така, не знам...

  12. #12

    Default

    Почнат ли да скърцат гумата вече е почнала да се износва. Ако ги смажеш ще намалиш триенето и ще удължиш живота им.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И моите ТРВ-та се разкърцаха тая пролет.

    Нови, на една година, 2-3 хил км я имат я не.

    Съвсем слабо се чува, не е като старите... чудя се дали да свалям да ги смажа или да си карам така, не знам...
    Колега, 2-3 хил км ли въртиш на година?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  14. #14

    Default

    Ми тая година така се случи...
    Имам още една кола, а и не си бях в България дълго време... Може и от стоене да са се разскърцали, не знам.

    Предния собственик пък имаше три коли и тази не я караше щото не беше настроена добре газовата ... и така си имам 20 годишна кола на 140 000 км
    Last edited by dhtj; 30-06-2018 at 01:40.

  15. #15
    Младши алфист Vladiglobe's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Перник
    Age
    33
    Posts
    13

    Default

    Колеги аз ги смених преди месец горните пак с ТРВ . От старата Алфа се убедих че всичко друго е компромис . Да когато е топло го има това леко поскръцване, освен майстора да не ги е смазал но той ми прави колите и никога не е имало ядове досега! ТС -ката сменихме всички носачи с ТРВ и заспа няма никакво скърцане вече 2 години...
    Консумацията на алкохол е изкуство !

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •