Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Alfa Romeo 147 vs Audi A3

  1. #1

    Default Alfa Romeo 147 vs Audi A3

    Здравейте, предстои ми купуване на първа кола и много се колебая между Ауди А3 и Алфа 147. Търся 1.9 TDI (1999 или 2000г.) или 1.9 JTD (2001 - 2002г.) съответно. Искам да ви попитам като цяло как стоят нещата с поддръжката, на коя от двете е по - скъпа и коя кола е по - издръжлива по нашите пътища. Разполагам с бюджет 4000 - до 5000 лв. максимум и поне до колкото чета във форумите макар и трудно, се намират читави коли от тези години и на тези цени. Лично на мен, като че ли Аудито ми изглежда една идея по - надеждно. Не търся някоя перфектна кола, защото все пак това ще ми е първата и както се казва живот и здраве, ще има още много и тогава ще съм по - капризен. Ще съм ви благодарен за всякакви мнения и съвети!
    Last edited by Beastmode; 12-04-2013 at 16:17.

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Аудито е малко по-грозно,все пак е типичен дойченски екземпляр. От друга страна пък ходовата му част е малко-по стабилна от на 147-цата,понеже е с стоманени носчи само. Алфата от друга страна си е .. как да кажа- повече се чувстваш глезен в нея,особенно ако е с многото екстри . И двата мотора 1.9JTD и TDI са доста здрави мотори и мисля няма да имаш проблеми,стига да не вземеш някоя която е смляна от каране.
    В крайна сметка се насочи към поддържан екземпляр,а коя марка щее. ще разбереш като видиш "твоята" кола

    Като цени на обслужване на мотора нямат някаква фрапантна разлика,така че не се притеснявай,че ще се набуташ в това отношение ако вземеш някоя от двете коли,в смисал която и да е все тая.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3

    Default

    Вземи това, което ти е по-на сърце. Като надеждност са горе-долу на кантар с превес на А3-ката, но 147 си има други достойнства. Като мотор си се ориентирал добре. Като цяло тук сме пристрастни, прочети и във форума на Ауди и си прецени коя от двете бангии предпочиташ...

  4. #4

    Default

    Благодаря ви за бързите отговори! Най - вече ме интересува, според вашите мнения и опит (който със сигурност е доста по - голям от моя, като се има предвид, че до сега не съм имал моя собствена кола), дали може да се намери читава и запазена кола в този диапазон (4000 - 5000 лв). Ясно ми е, че няма как да е като нова особено ако е Ауди 1999 -та година, но поне да няма някакви фрапантни забележки и на външен вид да е запазена, тъй като ограничения бюджет най - много ме притеснява.

  5. #5
    девелопер KiroPora's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    София/Пазарджик
    Posts
    57

    Default

    Говорейки за бюджет си приготви още поне 500 (по - добре 1000)лв за консумативи, регистрация и някой и друг непредвиден ремонт в началото - не всичко може да си проличи при оглед. Независимо от марката това.
    '98 Alfa Romeo 156, 2.0TS LPG
    '05 Audi A6 4.2i

  6. #6

    Default

    Принципно може, изпадат разни оферти. Но трябва да имаш търпение и някой, който да те кара насам-натам за огледите. Запази си около 1000лв за обслужването след това и някой евентуален проблем. Алфа 147 по-стара от 2001 и да искаш не можеш да вземеш .

  7. #7

    Default

    По запазената.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    аз 1,8 125 коня ...газово и това е...
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    От тези години аз лично бих предпочел Голф 4 същия мотор. Карал съм и 3-те кочини - и Алфата, и Голфа и Аудито. Голфът ми е някак си по-удобен от Аудито .. не знам що .. вътрешно го усетих по-готин. А относно "стабилната" ходова част на Ауди А3 може да се изпишат фермани, ама в никакъв случай не е по-здрава от на Алфата апропо.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    От тези години аз лично бих предпочел Голф 4 същия мотор. Карал съм и 3-те кочини - и Алфата, и Голфа и Аудито. Голфът ми е някак си по-удобен от Аудито .. не знам що .. вътрешно го усетих по-готин. А относно "стабилната" ходова част на Ауди А3 може да се изпишат фермани, ама в никакъв случай не е по-здрава от на Алфата апропо.
    А в парично съотношение, Аудито е като да подържаш лагерница, а Алфата С-Класа.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Beastmode View Post
    Ще съм ви благодарен за всякакви мнения и съвети!
    Разшири търсенето като вкараш в играта и голф 4 и вземи най-читавото, което ти попадне. За коли на тия години най-важно е състоянието, но ако алфа те влече неудържимо, те чака яко търсене.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  12. #12
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    A 3 е за предпочитане пред голф 4....а може да погледнеш и фиат стило...добра подръжка...никак не лоша кола..
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  13. #13
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    А в парично съотношение, Аудито е като да подържаш лагерница, а Алфата С-Класа.
    Потвърждавам на 100%. Шарнири има по 20 лв. Но за цялостно обслужване и поддръжка ... не знам честно казано.

    Все пак Ауди е луксозен Фолксваген .. с цената на Мерцедес.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #14
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Чесно казано и на двете коли предниците са тежки обаче дизела е на ниските и нема менене на обороти по лек за каране е спрямо бензина
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #15
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Зависи от мотора на А3-ката. За някой модели само за частите по ангренажа няма да му стигнат 400лв. Говоря за хубави части.

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •