Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Мултимедия
Мултимедия За звука и визията в автомобилите ни ...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-07-2010, 17:29   #1
Satanism
Невървежен

Satanism's Avatar

Default Ъпгрейд от нормалното аудио към Bose 156 FaceLift

Трудна работа, но принципно какво преправяне ще трябва по жиците или е ръг и тръг?
Искам да сменя колоните и да си добавя буфера...изобщо все едно е фабрично bose.
Става дума за 156-ца фейслифт SW 2004то лето строена....

OEM & Ventura Garage
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW
Satanism is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010, 23:47   #2
RPWWD
Болен алфист

RPWWD's Avatar

Quote:
Originally Posted by Satanism View Post
Трудна работа, но принципно какво преправяне ще трябва по жиците или е ръг и тръг?
Искам да сменя колоните и да си добавя буфера...изобщо все едно е фабрично bose.
Става дума за 156-ца фейслифт SW 2004то лето строена....
Момче, ти я направи златна тази кола!?! Ремонт на двигател, не знам кво още, сега и стерео... Ебати новия внос!?! Вземи си почини и не се набивай излишно, стандартната озвучителна система си е ОК
Nicola 59 каза: "ма тука е раздел 159,тия мравояди,са всезнаещи,а има колеги от форума ,които знаят преди колко години,имах 159,и колко пъти съм писал бегаите далече от този варел,ма съм трън в очите на мравоядите".
RPWWD is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010, 23:53   #3
Satanism
Невървежен

Satanism's Avatar

Не ми харесва стандартното аудио....

На старата кола аудиото беше 3 пъти по-добро, ем беше пак 4 прости колони , едната даже с дупка и 2 пищялки...то старата 146-ца имаше по-хубав звук от сега тая....

OEM & Ventura Garage
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

.
Old 05-07-2010, 00:04   #4
AR147
Старши алфист

AR147's Avatar

Quote:
Не ми харесва стандартното аудио....

На старата кола аудиото беше 3 пъти по-добро, ем беше пак 4 прости колони , едната даже с дупка и 2 пищялки...то старата 146-ца имаше по-хубав звук от сега тая....
Проблема май е в конкретния екземпляр,че верно стандартното тонколони-монколони са бая добри,не са като Боце ,ама в тоя клас няма много коли с по-добро озвичение,камо ли 146

Все пак да се абонирам и аз за темата ,че ако процедурата не е мн сложна,ще се тура Боце каса у Багажника
Old 05-07-2010, 21:58   #5
nikolaaaay
Старши алфист

nikolaaaay's Avatar

Quote:
Originally Posted by AR147 View Post
Проблема май е в конкретния екземпляр,че верно стандартното тонколони-монколони са бая добри,не са като Боце ,ама в тоя клас няма много коли с по-добро озвичение,камо ли 146
И аз мисля така. Къде ще го сравняваш със 146. Виж всички настройки, че при тоя блаупункт има доста джвъчки и разни еквилайзери и като ги местиш, звукът се променя наистина.
Освен с лявото копче AUX ли беше, откъдето се сменят басите, има и едно MENU, отдясно. Оттам излиза некъв еквилайзер и пак се ръчка нещо нагоре надолу.
Attached Thumbnails
img320.jpg   img321.jpg  
Old 06-07-2010, 23:59   #6
голямата риба
Banned

не плъг енд прей със сигурност
има бая окабеляване което ти трябва
голямата риба is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2010, 13:23   #7
Sergey_gigov
Болен алфист

Sergey_gigov's Avatar

а радиото - блаупункт-ското ли е ?
А, и бас каса ли искаш да сложиш ?
Old 08-07-2010, 18:04   #8
Satanism
Невървежен

Satanism's Avatar

Радиото е като това от снимката...исках да си направя ъпгрейд към Босе-то, което се слага фабрично на по-високите грейдове...

OEM & Ventura Garage
Old 09-07-2010, 09:56   #9
Sergey_gigov
Болен алфист

Sergey_gigov's Avatar

за съжаление не съм запознат ,какво точно слагат в по- високите нива на оборудване на аудиосистемите от босе -пиши за какво точно става въпрос
иначе ако радиото е същото нещата ще станат - при ауди например нещата не седят така с босе - при тях високия клас на оборудване -сигнала слиза до усилвателя по оптика и си е голям т.....к
Old 09-07-2010, 10:11   #10
Satanism
Невървежен

Satanism's Avatar

Aми и аз не съм 100% запознат каква точно е разликата, но доколкото разбирам различни са 4те колони, пищялките и буфера в багажника...

OEM & Ventura Garage
Old 09-07-2010, 10:46   #11
Sergey_gigov
Болен алфист

Sergey_gigov's Avatar

Quote:
Aми и аз не съм 100% запознат каква точно е разликата, но доколкото разбирам различни са 4те колони, пищялките и буфера в багажника...
ако имаш суб в багажника - няма да има никакъв проблем да ги смениш - както ти се изрази -(плуг анд плей )
Old 09-07-2010, 10:59   #12
Satanism
Невървежен

Satanism's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sergey_gigov View Post
ако имаш суб в багажника - няма да има никакъв проблем да ги смениш - както ти се изрази -(плуг анд плей )
Нямам...буферчето идва само с босе аудиото...стандартните-йок...

OEM & Ventura Garage
Old 09-07-2010, 11:03   #13
Sergey_gigov
Болен алфист

Sergey_gigov's Avatar

това променя нещата ито мног - ще трябва да сменяш и усилвателя ,а там не се знае дали няма да пускаш и допълнителни кабели
Old 09-07-2010, 15:19   #14
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

При мен в 147-цата имам фабрично БОСЕ...Към тубата има и усилвател БОСЕ

Ето какво намерих за фабричното босе в 147-цата (на английски):

BOSE SYSTEM

Tweeter
Speaker for the reproduction of high frequency sounds

Mid-range
Speaker for the reproduction of mid frequency sounds (neither high nor low).

Wide-range
Speaker for the reproduction of sounds in a wide frequency range

Woofer
Speaker for the reproduction of very low frequency sounds: prevents the onset of vibrations caused by these frequencies.

SPECIFICATIONS:
A sophisticated 'Bose' HI FI system with special speakers and an outside amplifier is available on request.

Operation
The system has been developed for the vehicle: the acoustic properties of the passenger compartment have been carefully studied so that the amplifier and the speakers are perfectly suited to the vehicle: the sound is excellent throughout the passenger compartment.

In addition, the system blends in perfectly with the aesthetics of the vehicle, without taking up extra space.

The system is installed in the vehicle directly in production, without any operations afterwards: the cables are incorporated in the vehicle wiring.

It is therefore advisable not to modify the original system in any way (e.g. graphic equalizers, additional sub-woofers, extra amplifiers).

In addition, the system components (amplifier and speakers) should not be repaired individually, but can only be replaced with new components.

Performance
The Bose system guarantees the highest quality sound, with crystal clear high notes and deep, rich low tones.

COMPOSITION
Unlike the system fitted as standard, the Bose systme includes:

front/rear speakers coaxial type specifications
rear woofer speaker
high power amplifier
The other components (radio, aerial, etc.) are the same as those on the system fitted as standard

AMPLIFIER
Specifcations
It is a 5 channel, hifi amplifier with 200W power, 4 analogue amplifiers and a 100W class D impulse amplifier.

The amplifier has 4 stereo channels for the speakers in the front and rear doors and a mono channel for the rear woofer.

The amplifier is equipped with a built in equalizer and compressor.

The high resolution equalizer is specially calibrated in the vehicle passenger compartment because it takes into account the vehicle absorption and reflection surfaces (seats, windows, dashboard, door panels) and the position of the speakers and the passengers.

The 'two stage' technology allows high power with compact dimensions and reduced heat emission compared with a traditional linear amplifier.

The amplifier is fitted with:

an integrated signal processor, which actively adapts the bass;
an active equalizer, with automatic electronic balancing of all outputs
an integrated compressor which minimizes distortions

Дано ти е от полза ( да изясни какво, що е различно от нормалното изпълнение без БОСЕ)

FIAT Coupe 16VT
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

.
digitalundgrd is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2010, 00:14   #15
голямата риба
Banned

написаното от digitalundgrd потвърждава това което си мислех

head unit-а е еднакъв за всички
но от него при Босе-то сигнала отива в багажника и от там до тонколоните

иначе ако си мераклия мога да те снабдя с един суб и усливател за комби
голямата риба is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Мултимедия « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules