Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Проблем със съединител

  1. #1
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default Проблем със съединител

    Здравейте, ще водя колата на сервиз във вторник, но преди това търся малко мнения.
    Проблемът ми е: педала на съединителя пропадна. Скоростите не се включват. Това се случи на дълъг път. Какво направих- свалих помпата на педала, почистих я и след проба, демонтирана, си прави налягане. Обезвъздуших съединителя и 5к км нямах проблем. Сега обаче на дълъг път отново се случи. Разликата е, че дори да обезвъздуша ефекта е временен. Изкарва много въздух.Педала си е мек дори след обезвъздушаването.
    Мисля си вече за лагер помпа.
    Помпата на педала я смених преди две години.
    Сега ако успея да стигна до сервиза ще се диагностицира къде се пука. Въпросът ми е, че ако се окаже тя мисля да сменя и съединителя, ако ае счете за необходимо. Чета добри отзиви за Valeo- на него ли да заложа? Някаква марка помпа, че гледам има Valeo по 170лв. Има ли някакви комплекти съединител+ помпа?

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #2

    Default

    Преди малко говорих с приятел живеещ във Франция. И той ми потвърди, че Валео си е изнесъл заводите по света. Така, че не знаеш вече на какво ще случиш. До скоро знаех за две Валеа - корейско и френско. Ама вече знае ли човек.....

  3. #3
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Има и турско, но какво от това? Това трябва ли да го прави по-лошо? Не знам в кой свят живеете колеги.

    п.п. Аз имах същия проблем и беше от лагер помпата. И аз смених целия комплект.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Има и турско, но какво от това? Това трябва ли да го прави по-лошо? Не знам в кой свят живеете колеги.

    п.п. Аз имах същия проблем и беше от лагер помпата. И аз смених целия комплект.
    От корейските имаше оплаквания

  5. #5
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Дай по подробно какъв е бил случая?

  6. #6

    Default

    От ТиН кар ми казаха, че с феродовия диск бил проблемът

  7. #7
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Звучи ми малко дрън та пляс, ама както и да е. Като се съмнявате във Valeo, има LuK.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Звучи ми малко дрън та пляс, ама както и да е. Като се съмнявате във Valeo, има LuK.
    Нека не ти звучи така. На тези хора са им минали повече съединители през ръцете отколкото на теб части и никога не са ме лъгали. Валео сега се произвежда в Китай, Турция, Мароко и т.н.

  9. #9

    Default

    И на северния полюс да се произвежда технологията, линиите, изискванията към качеството и материалите са едни и същи. Според изискванията на Валео.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И на северния полюс да се произвежда технологията, линиите, изискванията към качеството и материалите са едни и същи. Според изискванията на Валео.
    Тук си много прав, но на практика не се получава така. Гледал съм два съединителя на Валео - корейски и френски. Познай кой избрах?
    Изнасянето на производството се прави с една основна цел - ниска цена от нископлатен труд. А това винаги води до влошаване на качеството

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Тук си много прав, но на практика не се получава така. Гледал съм два съединителя на Валео - корейски и френски. Познай кой избрах?
    Изнасянето на производството се прави с една основна цел - ниска цена от нископлатен труд. А това винаги води до влошаване на качеството
    Може да има разлики ако единия или и двата са фалшиви. Как позна, че са истински?
    Ниско платени труд не води до влошаване на качеството. Повечето неща се извършват от машини. Човешкия фактор е сведен до минимум.
    Телефона ти, компютъра, телевизора и кой знае какво още са китайски произведени по технологии и контрол на водещи фирми. Работят си добре предполагам. Никой няма да си изнесе производството и да позволи лошо качество.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не взимай китайското Валео, раздрънва се на 2рия месец. Вече на 2 коли го наблюдаваме тоя феномен.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може да има разлики ако единия или и двата са фалшиви. Как позна, че са истински?
    Ниско платени труд не води до влошаване на качеството. Повечето неща се извършват от машини. Човешкия фактор е сведен до минимум.
    Телефона ти, компютъра, телевизора и кой знае какво още са китайски произведени по технологии и контрол на водещи фирми. Работят си добре предполагам. Никой няма да си изнесе производството и да позволи лошо качество.
    Работя с китайци вече повече от 10 години. При тях основното е печалбата. Качеството е занижено, нищо че всичко е машинно. Например при електрониката машините са настроени да дават паста за запояване на максималния минимум, температура - също. Затова има толкова често студени спойки или спиране да работи след лек удар.
    И не съм гледал ментета. Апропо - ментетата са бракувани оригинали, които не се унищожават

  14. #14

    Default

    Говорим за Валео. Няма как бракувана стока да попадне на пазара. Не говорим за китайски стоки по принцип. Предполагам, че във всичките им заводи се работи с чертежи с точност до микрони. Схемата е приблизително следната- произвеждат съединителя за първоначално вграждане в нови коли. Получават поръчка примерно за 1000 броя съединители за резервни части и ги правят на същите линии и машини. Няма как да има разлика в качество и други разминавания. Качествения контрол е еднакво строг. Не зависи от държавата. Доставчиците на материали са одобрени. Материалите преди производство се подлагат на качествен контрол.
    Няма изключения.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Говорим за Валео. Няма как бракувана стока да попадне на пазара. Не говорим за китайски стоки по принцип. Предполагам, че във всичките им заводи се работи с чертежи с точност до микрони. Схемата е приблизително следната- произвеждат съединителя за първоначално вграждане в нови коли. Получават поръчка примерно за 1000 броя съединители за резервни части и ги правят на същите линии и машини. Няма как да има разлика в качество и други разминавания. Качествения контрол е еднакво строг. Не зависи от държавата. Доставчиците на материали са одобрени. Материалите преди производство се подлагат на качествен контрол.
    Няма изключения.
    Ти си прекален оптимист и вярващ. Не знаеш с какво съм се сблъсквал едно време с мобилните телефони, сега и с всичко останало. При китайците брак няма, това понятие не съществува. А Валео и всички останали вече предпочитат да не си опъват нервите и развалят отношенията заради позанижено качество защото няма как да се върнат обратно. Друг е въпросът, че като ги насметеш китайците се извиняват, компенсират .... и започват отново

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •