Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: za pokupka na 156 1.9 jtd

  1. #16
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    оффф...труден поне за мен въпрос. Но като изключим РС диагностиката...

    Отиди в сервиз, където:

    1.Имат стенд за амортисьори
    2.За тестване на спирачките
    3.Качи колата на "крик" и я разлгедай внимателно отдолу...гледай за следи от правене на колата след удар...тези голямите отвори обикновенно са близо до мястото където се слага крика, когато сменяш гумата. Виж дали има следи там от захващане.
    ...накарай майсторите да ти проверят колата до като е на крика:окачване, следи от ръжда под праговете, ръжда по гърнето и т.н. накрайници на окачване, кормилна уредба...абре всичко.
    4.Гледай луфтовете между вратите и калниците...те трябва да се еднакви от всички страни..ако някъде има разлики...значи нещо е правено...въж луфтовете на преден и заден капак.

    Ако колата е пребоядисване, обикновенно си личи като отвориш капачката за резервоара...там почти никой не се занимава да боядисва.

    Погледни при резервната гума...махни я и рагледай дали има следи от удар.

    Вземи още някой с теб...обикновенно при покупка бъдещия собственик не забелязва много неща...кази му всичките неща от списака+ още каквото се сетиш и нека при огледа на колата той само да гледа и нищо да не казва пред продавача....продавачите в такива случей се връзват често и сами си казват много неща.

    относно дизела...

    гледай за течове на масло около турбото...вземи си фенерче с теб.

    при каране на колата турбото започва да "дърпа" около 2000оборота....и не трябва да спира до към 4000. Ако около 3000 някъде му изчезне силата, значи дебитомера е заминал...към 600лв. е до колкото знам.

    Ако имаш телефон с WAP може да изпозваш VIN (номера на рамата) проверка и да видиш кога точно колата е изленала от завода, и разни други данни...като цвета на купето вътре и разни други.

    РС версията е тук: http://vin.alfaromeo-bg.com/

    А версията за ГСМ е тук: wvin.alfaromeo-bg.com
    програмата ще ти даде и кой номер на двигател съответства на номера на рамата...ако има разминавания, има нещо гнило с въпросната кола.
    (Благодарности на колегата BASS за тези сайтове)

    Това е за сега...малко е късно и ми си спи доста и може нещо да съм пропуснал нещо.

    Успех.
    шшш,Петкоо,по тая логика е по-добре нова от магазина,то не беха проверки,то не беше 4удо!А представи си ти да продаваш на старо коли и да ти дойде некой те такоФ,да прави тестове,все едно у космоса ще лети! Аре,де,не така,де!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #17

    Default

    ....айде сега де...не купуваме коли всеки ден...

    колата е втората най-голяма инвестиция (след апартамент,къща) в живота на 90% от населението на земята. и за това както са казали хората....10 пъти мери един път режи.

    А на продавача в крайна сметка това му е работата.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Какви ръжди по веждите на 156
    И аз тъкмо тва се канех да питам!

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  4. #19
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Какви ръжди по веждите на 156
    Ами какво се чудиш толкова .... остава ръжда когато при разминаване се тръкне с някой Орел

  5. #20
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    В Пловдив единствено в Динекспрес би трябвало да имат апаратура за диагностика на двигателя, за да ти кажат километри и състояние.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  6. #21
    Младши алфист kamoev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    28

    Default

    за веждите ми каза един приятел които е тарсил такава в германия и е попаднал на няколко със,може би заради зимата не знам.а ина4е колегата е прав и аз сам продавал кола не може вси4ко да и е наред но поне основните неща като двигател като цяло,ока4ване трябва да са ок. ина4е да си я карат

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •