Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Проблем със съединител

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ти си прекален оптимист и вярващ. Не знаеш с какво съм се сблъсквал едно време с мобилните телефони, сега и с всичко останало. При китайците брак няма, това понятие не съществува. А Валео и всички останали вече предпочитат да не си опъват нервите и развалят отношенията заради позанижено качество защото няма как да се върнат обратно. Друг е въпросът, че като ги насметеш китайците се извиняват, компенсират .... и започват отново
    Не съм прекален оптимист. Виждам как става.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Съединителя който ми сложиха на дизела е с надпис рикамби оригинали. Преди да го сложат ми го показаха за одобрение. Хареса ми. Сега е на колата около 40- 50 000 км. Нямам оплаквания освен,че в началото около 500 км свиреше като хлабав ремък. Получих го на колата с 80 000 км гаранция.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    И на мен ми е трудно да повярвам как Valeo няма да следят качеството в държавите, в които са изнесли производството и ще се примирят един вид, че в Китай толкова си могат. Айде малко по-сериозно.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    И на мен ми е трудно да повярвам как Valeo няма да следят качеството в държавите, в които са изнесли производството и ще се примирят един вид, че в Китай толкова си могат. Айде малко по-сериозно.
    Ами резултатите са налице колкото и да не ви се вярва

  5. #20
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Съединителя който ми сложиха на дизела е с надпис рикамби оригинали. Преди да го сложат ми го показаха за одобрение. Хареса ми. Сега е на колата около 40- 50 000 км. Нямам оплаквания освен,че в началото около 500 км свиреше като хлабав ремък. Получих го на колата с 80 000 км гаранция.
    Да не се плашите ама скоро гледах предаване как се фалшифицират и рикамби оригинали ! Опаковка както си му е реда и етикет от цветен принтер
    P.S
    Е разбира се при официалните доставчици няма как да са фалшиви . Но винаги да се гледа от кой се копува
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Да не се плашите ама скоро гледах предаване как се фалшифицират и рикамби оригинали ! Опаковка както си му е реда и етикет от цветен принтер
    P.S
    Е разбира се при официалните доставчици няма как да са фалшиви . Но винаги да се гледа от кой се копува
    Е да, ама в Българиа се гледа да се достави евтиното. Смених ремъци на 147 с рикамби оригинали и след 10к км. се разпищяха ролки на поразия

  7. #22

    Default

    Аз не купувам от случайни места и до сега не съм имал проблем с резервни части. А и фалшивите си личат, по малките детайли. Не са изпипани. Сложих китайски носач итн защото ми хареса как е направен. Скоро го свалих за проверка. След над 20 000 км няма съществени следи от износване. Както на тампоните така и на ябълковидния болт.
    Last edited by lordliness; 02-05-2016 at 14:31.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз не купувам от случайни места и до сега не съм имал проблем с резервни части..
    Какво значи случаини места?Сложих водна помпа на Валео(от голяма и проверена фирма) и след месец и няма и 1000км и протече,сега съм с Долц,от 3-4 места чух за прецакани обтяжни ролки в комплектите на Дайко
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  9. #24

    Default

    Купувам предимно от някой автосервиз. Не ги питам от къде ги взимат. Цените са добри и не плащам доставка. Те не биха ми дали некачествена част. Никой не е застрахован от фалшиви или рециклирани части продадени за нови.
    На една от колите имам стартер рециклиран Валео или от Валео ще те излъжа. Перфектен е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    Пристрастен Алфа веселяк ljub4o2002's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Silistra
    Age
    49
    Posts
    31

    Default

    Извинявам се че се намесвам в темата колеги,но след почти 20 години работа с главно китайски производители на какви ли не изделия,мога да кажа че не е проблема в това че китайците произвеждат боклуци а че нашите търгаши копуват най-ниското 13-то качество което тук продават за 1-во,с единствена цел да си напълнят по-бързо гушките,а колкото до проблема със съединителя-колега смени си помпата на педала отново и изобщо недей да ровиш при самия съединител,особенно ако не е налице голямо износване на феродовия диск,аз имах същия проблем с моята 156-ца.

  11. #26
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by ljub4o2002 View Post
    Извинявам се че се намесвам в темата колеги,но след почти 20 години работа с главно китайски производители на какви ли не изделия,мога да кажа че не е проблема в това че китайците произвеждат боклуци а че нашите търгаши копуват най-ниското 13-то качество което тук продават за 1-во,с единствена цел да си напълнят по-бързо гушките,а колкото до проблема със съединителя-колега смени си помпата на педала отново и изобщо недей да ровиш при самия съединител,особенно ако не е налице голямо износване на феродовия диск,аз имах същия проблем с моята 156-ца.

    + 1

  12. #27
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Хайдеее хванах се на хорото. Лагер помпа, съединител, тапи баланс валове, семеринг колянов вал и една щангичка
    Съединител и помпа Валео.
    Ключ.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  13. #28
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    На печелившите честито. Тъкмо свалиха моята от крика и качиха твоята между другото.

  14. #29

    Default

    И аз ще трябва да качвам, че има някакво потракване като на незакрепена ламарина отвътре при около 2000об.. Ама първо турбото, че тия камиони на мините ще се изчервят като чуят как нагнита моето

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •