Results 1 to 13 of 13

Thread: Air mass measured

  1. #1
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default Air mass measured

    Здравейте колеги, вчера с AlfaOBD закачих Алфата и видях разминаван между air mass measured и target air mass. Колата е GT JTD Euro 3 и с дебитометър от Стило JTD 115 2004 година. Дебитомерите не са същите или от къде идва проблема? Колата иначе върви и няма никакви проблеми. Въпроса ми е дали е пробшем тая разлика?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  2. #2

    Default

    След като например при бенз шестаци има разминавания в дебитомерите, независимо колко еднакви изглеждат номерата на сензорите в тях, отдавна не приемам за абсолютно вярно че са взаимозаменяеми........и не че колата не върви - върви си.....но нагоре в оборотите може да не е както трябва......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Ако си дадеш номера на рамата ще ти дам точния номер на твоя дебитомер да си сравниш.

  4. #4
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    След като например при бенз шестаци има разминавания в дебитомерите, независимо колко еднакви изглеждат номерата на сензорите в тях, отдавна не приемам за абсолютно вярно че са взаимозаменяеми........и не че колата не върви - върви си.....но нагоре в оборотите може да не е както трябва......
    На мен това ми направи впечатление, когато се опъвах с един голф 1.8т чипосан. От 4000 оборота натам имам чуството, че малко е като в тапа, а съм чистил колектор, турбо, кулер, пътища, затапен ЕГР. Голфа ми опъна с около 3 коли за около 1 км отсечка, не знам точно колко е разстоянието. Знам, че след чип хубаво се отпушва между 4000 и 4500, но след като го спомена сега започвам да се чудя дали проблема не е в дебитомера. От скоро карам колата и все още не съм я обслужвал, тоест горивния филтър не е сменян, от Италия е внесена. Тука в града има едно момче с Алфа 147 16v 140hp и като го намеря мога да го карам да ми го свали за 5 минути сверка да направя, aко знаете дали е 1 към 1.

    Номера на рамата е ZAR93700005151031.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  5. #5
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    А , не бързай да я обслужваш, щом се мяташ по гонки няма да изкара много. Като е ГТ да не я бъркаш с Ферари ?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  6. #6
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Имам чуството, че се заяждаш с мене? Ти колата плащал ли си ми, че да ми държиш сметка? Аз съм си направил сверка с на човека колата, за да видя колко върви моята. За да го сравнявам с Ферари, ще му трябва бая по-голям мотор. Дизел като дизел. Такива селски изцепки в темите ми не искам. Ако ще отговаряш, нека да е по въпроса.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Здравейте колеги, вчера с AlfaOBD закачих Алфата и видях разминаван между air mass measured и target air mass. Колата е GT JTD Euro 3 и с дебитометър от Стило JTD 115 2004 година. Дебитомерите не са същите или от къде идва проблема? Колата иначе върви и няма никакви проблеми. Въпроса ми е дали е пробшем тая разлика?
    Графика с обороти, налягане в смукателя

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    0280218120 това ти е номера на дебитомера по Bosch

    По каталог не отговаря на Stilo 1.9 115 коня, така че му мисли.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    На мен това ми направи впечатление, когато се опъвах с един голф 1.8т чипосан. От 4000 оборота натам имам чуството, че малко е като в тапа, а съм чистил колектор, турбо, кулер, пътища, затапен ЕГР. Голфа ми опъна с около 3 коли за около 1 км отсечка, не знам точно колко е разстоянието. Знам, че след чип хубаво се отпушва между 4000 и 4500, но след като го спомена сега започвам да се чудя дали проблема не е в дебитомера. От скоро карам колата и все още не съм я обслужвал, тоест горивния филтър не е сменян, от Италия е внесена. Тука в града има едно момче с Алфа 147 16v 140hp и като го намеря мога да го карам да ми го свали за 5 минути сверка да направя, aко знаете дали е 1 към 1.

    Номера на рамата е ZAR93700005151031.
    Нямаш шанс срещу този Голф, има две разновидности на този двигател (1.8Т) - 150 коня и 180 коня (20 клапана), а това е стандартно, без да е чипнат, така че направи си сметката ако е чипнат каква е лудницата.
    Former Alfa owner.

  10. #10
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    То ми беше ясно, че колата ми не върви повече от чипнат Голф 1.8 турбо, но той се появи вечерта и затова стана така. Неговия е 150 с чип, АГУ мотора. А иначе пък интересно защо като колата не е с точния дебитомер, по някои улици на 3та скорост при 3000 оборота започва да ми светка ASR-а на таблото, че боксува.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    То ми беше ясно, че колата ми не върви повече от чипнат Голф 1.8 турбо, но той се появи вечерта и затова стана така. Неговия е 150 с чип, АГУ мотора. А иначе пък интересно защо като колата не е с точния дебитомер, по някои улици на 3та скорост при 3000 оборота започва да ми светка ASR-а на таблото, че боксува.
    Това като подаваш газ?

  12. #12
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Това като подаваш газ?
    Да, газ до долу.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Да, газ до долу.
    Диагностика в движение

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •