Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Cruise control alfa 156 1.9 jtd

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    какво значи залепил? Когато датчика е натиснат, контактът му е отворен и няма да ти сработи темпомата. С мултицет най-лесно ще го премериш. А за да го пробваш едно мостче на буксата и караш
    С МЕС не се гъзиш, всичко си има за проверката. Онова ми беше риторичен въпрос

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    какво значи залепил? Когато датчика е натиснат, контактът му е отворен и няма да ти сработи темпомата. С мултицет най-лесно ще го премериш. А за да го пробваш едно мостче на буксата и караш
    Колега, мисля, че е точно обратното. Когато бутончето на "датчика" е в контакт с педала на съединителя отчита, че съединителя не е натиснат и темпомата сработва. А когато натиснеш съединителя и освободиш бутона от натиска , темпомата изключва.

    Към колегата. Скоро правих ремонт точно на горната помпа, след което забелязах, че темпомата не работи. Оказа се, че бутона на датчика се беше заклинил и хода на бутончето беше на половина и понеже е на половина и не контактуваше със съединителя , когато не беше натиснат. Което не позволява да пусна темпомата, защото като не прави контакт с него компютъра го счита все едно е натиснат. Може да бръкнеш с пръст между пластината на педала и датчика, да видиш дали контактуват едно с друго. Не казвам , че при теб е от това, но при мен се оказа от там.
    Last edited by zombiran; 21-12-2016 at 21:45.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А с МЕС не става ли да си го провериш?
    Човекът пита, как да си провери машинката на съединителя, понеже очевидно прави връзка между отказа на темпомата и смяната на помпата. Демек с МЕС (ако разполага с него, лаптоп и кабел), ще установи това, което вече знае. МЕС няма да му каже, дали проблемът е в самата машинка, в опроводяването до нея или е чисто механична причината.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Колега, мисля, че е точно обратното. Когато бутончето на "датчика" е в контакт с педала на съединителя отчита, че съединителя не е натиснат и темпомата сработва. А когато натиснеш съединителя и освободиш бутона от натиска , темпомата изключва.

    Към колегата. Скоро правих ремонт точно на горната помпа, след което забелязах, че темпомата не работи. Оказа се, че бутона на датчика се беше заклинил и хода на бутончето беше на половина и понеже е на половина и не контактуваше със съединителя , когато не беше натиснат. Което не позволява да пусна темпомата, защото като не прави контакт с него компютъра го счита все едно е натиснат. Може да бръкнеш с пръст между пластината на педала и датчика, да видиш дали контактуват едно с друго. Не казвам , че при теб е от това, но при мен се оказа от там.
    Точно това пробвах и имаше около 1 см. Разлика между педала и бутончето, за това подложих и залипих да видя дали ще сработи, да го натиска постоянно, все едно е постоянно пуснат съединителя, защото няма как да падне по-надолу бутончето или трябва да подлагам нещо на самия педал, но уви не сработи.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Човекът пита, как да си провери машинката на съединителя, понеже очевидно прави връзка между отказа на темпомата и смяната на помпата. Демек с МЕС (ако разполага с него, лаптоп и кабел), ще установи това, което вече знае. МЕС няма да му каже, дали проблемът е в самата машинка, в опроводяването до нея или е чисто механична причината.
    Погледни по-добре - има педал на съединителя

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by bubcho.2 View Post
    Точно това пробвах и имаше около 1 см. Разлика между педала и бутончето, за това подложих и залипих да видя дали ще сработи, да го натиска постоянно, все едно е постоянно пуснат съединителя, защото няма как да падне по-надолу бутончето или трябва да подлагам нещо на самия педал, но уви не сработи.
    Може самия бутон да се е прецакал нещо. Аз пробвах по следния начин. Разкачих бутончето от мястото на което се държи и го хванах с ръка. Тръгнах да карам и в движение натиснах бутона с ръка и го задържах, след което натиснах + на лостчето, като предварително беше зададено на "ON" и темпомата сработи. И така разбрах, че проблема е от там. Виж го замери с мултицета дали има ток до него при натиснат и не натиснат бутон. Щом до преди ремонта всичко си е работило. Другия вариант е да вземеш за проба от някой понат. Не е сложно свалянето му . При мен интересното беше, че бутончето беше натиснато до половината и беше зациклило там, а би трябвало по този начин да отчита , че съединителя не е натиснат и да сработи, но може вътре да не е правило хубав контакт знам ли .
    Last edited by zombiran; 22-12-2016 at 12:36.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Може самия бутон да се е прецакал нещо. Аз пробвах по следния начин. Разкачих бутончето от мястото на което се държи и го хванах с ръка. Тръгнах да карам и в движение натиснах бутона с ръка и го задържах, след което натиснах + на лостчето, като предварително беше зададено на "ON" и темпомата сработи. И така разбрах, че проблема е от там. Виж го замери с мултицета дали има ток до него при натиснат и не натиснат бутон. Щом до преди ремонта всичко си е работило. Другия вариант е да вземеш за проба от някой понат. Не е сложно свалянето му . При мен интересното беше, че бутончето беше натиснато до половината и беше зациклило там, а би трябвало по този начин да отчита , че съединителя не е натиснат и да сработи, но може вътре да не е правило хубав контакт знам ли .
    Оказа се същия проблем, като са правили помапата и обезвъздушавали са го бутнали на горе и беше заклинил, днес го извади и издърпах напред докато се покаже целия и видях, че така вече прави голям ход, сложих го и всичко тръгна без проблем

  8. #23
    Младши алфист danielgospodinow's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Димитровград, България
    Age
    26
    Posts
    3

    Post

    Здравейте, колеги!
    Моята алфа е 156 2004 (вътрешен и външен фейс), но не намирам готова букса за темпомата, нито имам и лампичка за темпомат на екранчето в средата.
    Исках да попитам какъв е шансът просто да не я намирам?
    Разглобих волана отдолу, бърках, тършувах, но нищо не намерих.
    2004 Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115hp


  9. #24
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Има шанс, най-лесно ще разбереш дали е подготвена по буксата на ЕКУ. Ако има кабели на пинове от 53 до 57, значи има и букса.
    П.с не си написал колата с какъв двигател е, което е много важно.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  10. #25
    Младши алфист danielgospodinow's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Димитровград, България
    Age
    26
    Posts
    3

    Default

    Благодаря, колега! Ще погледна ей сега.
    Иначе 1.9 ЖТД 115кс е двигателят.
    2004 Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115hp


  11. #26
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by danielgospodinow View Post
    Здравейте, колеги!
    Моята алфа е 156 2004 (вътрешен и външен фейс), но не намирам готова букса за темпомата, нито имам и лампичка за темпомат на екранчето в средата.
    Исках да попитам какъв е шансът просто да не я намирам?
    Разглобих волана отдолу, бърках, тършувах, но нищо не намерих.
    По-скоро имаш лампичка но никога не си я виждал да свети. Аз колко се зверих да я видя и почти си бях взел ново но като закачих кабелите се оказа че си била там. А буксата не я ли намериш под кората на волана вероятно я няма. Не че е голям проблем.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #27
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Моята е със същия двигател. Има една друга тема за круиза, довечера ще опиша в нея аз как съм го направил, въпреки, че има за сега неустановен проблем.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  13. #28
    Младши алфист danielgospodinow's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Димитровград, България
    Age
    26
    Posts
    3

    Default

    @Alexanderbb Ясно.
    @firedragon Супер!

    Намерих си ЕКУ-то и също да попитам, пинове <53, 56, 57, 55> (четох, че тези трябва да търся за 115кс 1.9 ЖТД) да ги търся под буксите, влизащи в ЕКУ-то ли? И как се махат тези букси, ако да? Страх ме е да не счупя нещо.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG1569_q1.jpg   IMAG1569_q12.jpg   0d73fc8150b0e454.jpg  
    2004 Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115hp


  14. #29
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Те са на голямата букса, вади се като се издърпа една шейна в края на самата букса от страната на кабелите. Преди това задължително разкачи акумулатора, да не стане грешка. После като обърнеш буксата има номера на пиновете.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •