Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155
Алфа Ромео 155 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25-11-2017, 16:15   #61
gaiska
Запален алфист

Според теб инжектора пропуска газ ли? Защото колата има проблем основно на бензин. Като ми свърши газта нали пак карам на бензин и ако не съм заредил вечерта на другия ден без да има газ пак пали лесно, форсира се с тътени и като покарам и я загася след 10 минути върти по-дълго за да запали.
Old 26-11-2017, 16:30   #62
gaiska
Запален алфист

Колеги, за импулсния датчик на коляновия вал какво ще кажете? Може ли като е загряла това трудно палене да идва от него?
Old 26-11-2017, 17:19   #63
Furious 155
чиста проба спреляк

Furious 155's Avatar

Quote:
Originally Posted by gaiska View Post
Колеги, за импулсния датчик на коляновия вал какво ще кажете? Може ли като е загряла това трудно палене да идва от него?
Според мен - не. Той или работи или не. Без него няма искра от свещите.

Даването на газ, води до пристрастяване!
Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
Volvo V50 2.0D by RuBig

.
Furious 155 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-2017, 23:59   #64
gaiska
Запален алфист

А, има ли вариант да се подава искра не когато трябва и да има изгаряне във всмукателните колектори? Защото нещо такова ми се струва, че се получава. Искрата сякаш се подава, когато всмукателните клапани са отворени и се получават детонации в колкторите. Това не зависи ли от датчика на коляновия вал или бъркам?

.
gaiska is offline   Reply With Quote
Old 28-11-2017, 01:31   #65
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Пак ще те попитам...тези детонации само на бензин ли са в смукателният колектор....?...ако е така....то вариантите са бедна горивна смес, износени разпределителни валове или проблем в смукателните клапани....доколкото разбирам казвам....но ти е време за доктор, преди да си гръмнал още някой колектор...
п.п..ако подава искра при отворени клапани....колата изобщо няма да работи....
Old 28-11-2017, 17:55   #66
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
А, има ли вариант да се подава искра не когато трябва и да има изгаряне във всмукателните колектори? Защото нещо такова ми се струва, че се получава. Искрата сякаш се подава, когато всмукателните клапани са отворени и се получават детонации в колкторите. Това не зависи ли от датчика на коляновия вал или бъркам?
Може за идеята да хванеш и да изключиш единия комутатор еи така да видиш как е с 4 свещи само...

След ден два обратното, включваш изключения а спираш другия да видиш резултата...
Подозирам че ще има разлика.
Old 28-11-2017, 23:39   #67
don_pepone
Пишман Газаджия

don_pepone's Avatar

Привет
Първо да попитам дали е пробвано да се откачи акумулатора и да се покара после само на бенз 2-3 дни за да се види тогава каква е хавата,че това ми намирисва на много омазани бензинови адаптации (не питайте откъде знам)
Второ Дебиломера проверяван ли е какви стойности дава при празен ход и при 3 хил оборота
don_pepone is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2017, 10:46   #68
gaiska
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Пак ще те попитам...тези детонации само на бензин ли са в смукателният колектор....?...ако е така....то вариантите са бедна горивна смес, износени разпределителни валове или проблем в смукателните клапани....доколкото разбирам казвам....но ти е време за доктор, преди да си гръмнал още някой колектор...
п.п..ако подава искра при отворени клапани....колата изобщо няма да работи....
Само на бензин го прави. Ако е бедна сместа, от какво може да е? Иначе от три години съм по доктори и нищо.

---------- Post added at 08:46 ---------- Previous post was at 08:42 ----------

Quote:
Originally Posted by mimouzunov View Post
Може за идеята да хванеш и да изключиш единия комутатор еи така да видиш как е с 4 свещи само...

След ден два обратното, включваш изключения а спираш другия да видиш резултата...
Подозирам че ще има разлика.
Извинявай, но не разбирам идеята. Искаш да кажеш, че ако е само с един включен комутатор ще разбера дали работи ли? И се съмняваш в комутатор ли?
Old 01-12-2017, 11:18   #69
gaiska
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by don_pepone View Post
Привет
Първо да попитам дали е пробвано да се откачи акумулатора и да се покара после само на бенз 2-3 дни за да се види тогава каква е хавата,че това ми намирисва на много омазани бензинови адаптации (не питайте откъде знам)
Второ Дебиломера проверяван ли е какви стойности дава при празен ход и при 3 хил оборота
Карал съм на бензин след откачен акумулатор, но няма ефект. Дебитомер не е проверяван, защото незнам как, а явно че и майсторите не знаят.
Old 01-12-2017, 12:14   #70
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Само на бензин го прави. Ако е бедна сместа, от какво може да е? Иначе от три години съм по доктори и нищо.

---------- Post added at 08:46 ---------- Previous post was at 08:42 ----------

Извинявай, но не разбирам идеята. Искаш да кажеш, че ако е само с един включен комутатор ще разбера дали работи ли? И се съмняваш в комутатор ли?
Преди години имах проблем... Прекъсваше на моменти и тн. Установих че като изключа които и да е комутатор и остане на другия, машинарията работи чудесно! Смених Тогава какво ли не и се оправи проблема, но беше неиде във високото напрежение...
Old 01-12-2017, 20:37   #71
gaiska
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by mimouzunov View Post
Преди години имах проблем... Прекъсваше на моменти и тн. Установих че като изключа които и да е комутатор и остане на другия, машинарията работи чудесно! Смених Тогава какво ли не и се оправи проблема, но беше неиде във високото напрежение...
Искаш да кажеш, че на един комутатор работи по-добре? Това не значи ли, че работи само на 4 свещи? Въобще да карам само на един комутатор ли ми предлагаш?
Old 01-12-2017, 21:58   #72
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Искаш да кажеш, че на един комутатор работи по-добре? Това не значи ли, че работи само на 4 свещи? Въобще да карам само на един комутатор ли ми предлагаш?
При мен имаше "високоволтов" проблем които се изразяваше в прекъсване на моменти, пукане в колектора и леко влошена работа на двигателя като цяло.
Интересното беше, че когато изключа някои комутатор (или иначе казано остана на 4 свещи) проблемите изчезваха! Другото интересно беше че които и комутатор да изключа нещата се оправяха!
Смених в последствие свещи кабели комутатори и каквото има там и всичко се оправи. Свалените части ги раздадох и в другите коли си работят... Шантава работа с две думи.
Old 02-12-2017, 17:36   #73
gaiska
Запален алфист

Ок, не ми пречи да пробвам.
Old 03-12-2017, 11:56   #74
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

В резервоара рови ли се....?....още в началото на темата ти загатнах.......http://clubalfaromeo.com/forum/showp...07&postcount=6
Old 03-12-2017, 12:15   #75
gaiska
Запален алфист

Не съм се ровил в резервоара, но сега при палене не пука, а просто пали по трудно, и то в един период между 10 минути и един час от спирането на двигателя. Преди този период и след него, колата си пали нормално. Резервоара ми е пълен над половината, ако това има значение де.

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

Искам да попитам някой може ли да ми каже откъде да откача ламбда сондата? Би трябвало да има някаква връзка някъде.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules