Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Alfa Romeo GTV `95 sobstvenost na Crazy

  1. #1

    Default Alfa Romeo GTV `95 sobstvenost na Crazy

    Здравеите, много съм харесал ГТВ-то на Crazy и се чудя дали да го взема. някои може ли да ми каже нещо за тази кола? прочетох във форума че 2 пъти е пукал картер но го е сменил. моля ви помогнете ми за да не се набутам с преебана колица защото няма да го преживея и ще си посегна!

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Е това че е пукал картер не е проблем- стига да не е карал така без масло със спукания картер
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3

    Default

    е да ама нали се сещаш че това няма как да го разбера а много ми харесва колата и ми се иска да я купя. просто се притеснявам да не се набутам с някаква качина която ще киосне по сервизите повече от колкото ще я карам. пича който я продава е от форума и за тва разпитвам защото някоя може и да я знае колата и да ми каже нещо за нея.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Ами колега, гледай и ако ти хареса... скачай!
    то при тези "готини" пътища не ти трябва много да спукаш картера. Аз вече съм направил пътечка към един, който ги лепи.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  5. #5

    Default

    абе ако е сменил картера няма проблеми. просто се чудя дали колата е читава

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Не съм я виждал на живо, на снимки изглежда готина.
    Ако питаш мен - гледай я, направи едно кръгче и ако двигателя е ОК и окачването също - скачай. Аз поне така взех моята - дори на диагностика не съм я карал и вече няколко месеца съм си адски happy. За мен е достатъчно да съм доволен от това, което виждам, чувам и усещам. Останалото е късмет.
    Успех
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  7. #7
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Виж са колега, ако пича е точен и нема грешка, вземи алфичката, направи една яка пила от София до Елин Пелин и обратно примерно ма под 6000 оборота не падай, засечи маслото преди тръгване, виж го и като се върнеш, ако много ти харесва колата но ако капе от заварката взимай я но на кадърен майстор я закарай да лепи, естествено онзи пък ше ти смъкне от цената. Има и друг вариянт онзи пак да ходи да я оправя, а ти да си спестиш хойкането, но пък тогава пак нема да знаеш какво е направил. Тва мисля аз!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  8. #8

    Default

    карах колата вече и много ми хареса само че ми се струва че вариаторът е заминал (клопа като дизел) въпроса е че не знам от кога е така. друго нещо което ми направи впечатление е че ппри по-форсиране тръгване изпъшва от ауспуха. казаха ми че това е много лош знак за twin spark. направо не знам какво да правя. адски много ме кефи тази кола и много искам да карам такава но човек който разбира от алфи ми препоръча да не я взимам след като му разказах за какво става дума. пича е карал с тази кола от италия до тук с пробит картер и е сипвал масло на всяка бензиностанция и за това си мисля че двигателя е издухал.

  9. #9
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    като чета по-горе... пробит картер, пушене, доливал масло на вс. станция.... хлопа като дизел.. и тн, и ти искаш да даваш пари за нея.... колко 6-7к?
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    софия
    Posts
    39

    Default

    е в момента в мобилето има още 4-5 такива в софия се продават, що не ги погледнеш и тях
    '99 Alfa 145 1.9 JTD

  11. #11

    Default

    много благодаря на всички които изказаха мнение. в крайна сметка се отказах от тази кола защото по всичко личи че е тотална гробница. иначе и искат 9000 лв. сега се оглеждам за друга такава или за 156. в мномента ми търсят алфа в италия, пък и Sharky си продава красавицата и това също е вариант. така че пожелайте ми късмет в търсенето на алфа и ме чакайте скоро в клуба

  12. #12
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Нема какво да ти търсят, вземай на шарки любовницата и тва е! Много е запазена пък и доколкото разбирам той е табиетлия и нема да има проблеми ни с окачване ни със двигател. Между другото трябва да знаеш че на повечето GTV-та картерите са пукани, по обясними причини. Споменах и в предното мнение, добрият заварчик е решение.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  13. #13

    Default

    май така ще стане. много е красива алфата на Crazy ама май е толкова издухала че няма на къде. другата седмица ще звънна на Шарки и схте огледам неговата красавица

  14. #14

    Default

    на Крейзи колата наистина изглежда много добре, а и момчето от комуникацията ми с него ми изглежда много свестно. Донесъл ми е емблема даже от Италия която искаше да ми подари... Предполагам няма да те подведе и каквото казва е самата истина. Но ти купуваш и ти решаваш.... аз лично външно много я харесвам......много..
    А на Шарки пък я знаем колата и държана под око така че и там няма да збъркаш. Той поне знам че квото е имало я е оправил повече от добре и с ПАРИ..... дано станеш член на бандата скоро, очаквам те.
    А Шарки само е за бой с тва АУДИ ама е много млад и след време ше поумнее
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  15. #15

    Default

    аз лично никога не бих сменил Алфа с Ауди било то и мнооого наточено. не бих каал че ауди се отличават с невероятен дизайн пък и имам познат с много скъпо Ауди който вече познава всички майстори в сервиза на Ауди по малко име ГТБ-то е мойта кола и ще се изстрелям в една така в най-скоро време. малко се притеснявам защото сум 200+ сантиметра и ще е странно докато свикна но съм го решил.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •