Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: FIAT Brava 1.9TD

  1. #1

    Default FIAT Brava 1.9TD

    Здравейте,

    искам да попитам как се сменя лампичката на таблото където е километража, може ли да стане в домашни условия и още тъй като сега купих колата ми направи впечатление, че преди първото гърне има нещо като катализатор така ли е. Модела на колата e 1.9 TD 100 SX.
    Какво масло бихте ми препоръчали, спрял съм се на Selenia TD.

    Благодаря предварително!

  2. #2

    Default

    Масло....Selenia Wide Range Turbo Diesel....аз карам с такова алфата....преди бях на обикновенното Турбо Дизел, защото в АутоИталия го нямаха 11 месеца това масло

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3

    Default

    Сменихме изгорялата лампичка на километража (имаше малко зор докато разберем кое къде е хванато за да го разглобим) и всичко вече е ОК
    Искам да питам колко километра му дават на въздушния филтър (в момента трябва да е на 8хил.км но доста зле изглежда) и също така понеже ще сменям маслото, колко литра масло му са нужни за този двигател (5л. се надявам да стигнат).
    Благодаря предварително

  4. #4

    Default

    що се отнася до въздушния филтър сменяй го на максимум 10 000км. аз лично досега карах audi80 на газ-сменях го на 5 хил. сега съм с брава незнам наколко беше този които смених ама беше ЧЕРЕН. мисля че на 8хил км е нормално да го сменяш. а за маслото- не вярвам да побира повече от 5л

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  5. #5

    Default

    Разбрах че при смяна на масло за този двигател влизат 4,9л. ако някой се интересува, а иначе за да не отварям нова тема искам тук да попитам, когато светне лампата на горивото колко литра има в резервоара.
    Благодаря предварително!

  6. #6

    Default

    уж трябва да минеш 50км пък незнам

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius
    уж трябва да минеш 50км пък незнам
    Не зная, малко ми се вижда за дизел /за бензин може/, това няма и 3л. при разход 5л/100км, някой друг няма ли мнение?

  8. #8

    Default

    Хайде де пичове, форума гледам е сериозен а въпросът ми е елементарен, а никой не взема отношение /само Alexius гледам е от по активните/, просто не го вярвам да нямате мнение.
    10х

  9. #9
    Guest

    Default

    За маслото - във всяка масладжийница ще ти кажат колко трябва. За въздушния филтър - аз карам Толедо ТД и го сменям пролет и есен. Не гледай каталози, щото в тях нищо не пише за промишлените количества прах в София. Пази си турбото и сменяй филтъра по-често. Струва 10-на лв и колата ще си работи добре.

  10. #10
    Младши алфист toni's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    здравей, за горивото ще ти кажа как е при мен въпреки че се различават моделите, значи имам FIAT Bravo 1.6 , резервоара е 50 л., според малката книжка която си беше в колата при светване на лампата остават в резервоара 7л. гориво ( за колко ще стигнат зависи дали си в града или извън него) , от опит мога да кажа че при първо светване на въпросната лампа имам около 10 л. в резервоара ( случвало се да светва и да го пълня бързо след това няколко пъти) , аначи като ми светне поглеждам километрите и ги запомням , знам си че имам за около 100км още, (може това да са първи кратки светвания , незнам , а в книжката да имат впредвид че остават 7л когато засвети постоянно)
    ако и твоя резервоар е 50л може положението да е същото
    Старая се да не карам на светната лампа , доколкото зная от четене по-форумите и съвети на приятели горивото в резервоара служи за охлаждане на горивната помпа която е потопена в него, и продължително каране с бензин на дъното я принуждава да работи без нужното охлаждане и се прецаква помпата ( ремонта си от скъпичките). Другата седмица ще си кача пак Аутодата на ПС-то и ако те интересуват други данни за твоя двигател- питай.
    FIAT Stilo 1.4 16V
    FIAT Bravo 1.6 16V

  11. #11

    Default

    Мерси toni, а каква е тази Аутодата има ли я някъде в нет-а?

  12. #12
    Младши алфист toni's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    за съжаление не си спомням от къде съм теглил софтуера, сега го намерих тук:

    http://free.data.bg/autoserv/All/

    програмата е добра за тт данни, но има малко подробностти и схеми ( не е както ми се иска)

    от много време претърсвам мрежата за ръководство за експлоатация за Bravo/Brava и нищо не съм намерил за съжаление,
    ползвам като софтур малко от Аутодата ( тя е буквално с данни за всички коли), поглеждам в FIAT Compaцt (не съм сигурен че така се казваше) там има много повече неща и още един софтуер които е пак само за FIAT (ще погледна вкъщи за името му , забравил съм го), ако имаш проблеми с тегленето от нета (слаба връзка) пиши ми на ICQ-то ще измислим как да ти дам тези CD-та.
    FIAT Stilo 1.4 16V
    FIAT Bravo 1.6 16V

  13. #13

    Default

    Още веднъж благодаря, иначе връзката ми е бавничка, но това не е проблем, а това че не съм от София така че ако знаеш линкове и за другите програми ще е супер.

  14. #14

    Default

    Резерва на всички фиатки брава е 7л. било то бензин или дизел

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  15. #15
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Дам вервай му на тфа Браво
    и аз на мойто така реших че имам бензин
    докато не напраих ебати задръстването на "Свети НАУМ"
    подкрепено с 1 линейка и 2 рейса 94
    нема ти разправам кфо стана заради таа лампичка
    на тия Фиат-и ... на тиа Фиати ейййй кфо толкова се не им работи тфа бензиномера като ората ...
    на Енчо Мареата 2 пъти се връщам да я допълвам с бензин и се ми показва че не е пълен резервоара

    ейййй ... що ше ме праат те мене на идиот тиа италианци бе ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •