Results 1 to 11 of 11

Thread: Сервиз за нави

  1. #1

    Default Сервиз за нави

    Здравейте колеги,
    Някой пробвал ли е да си сложи оригиналното Нави в някой сервиз ? Моята е с радио и намерих втора ръка навигация , но мисля, че няма да е толкова лесно всъщност да се оправя сам..

    Поздрави,
    Гриша

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Няма ли букси, или все още не си свалил радиото?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3

    Default

    Има една друга тема тук за навигация и там пишеше, че е сложничко, трябва да се смени конзолата, отвора за навигация е по-голям от този на CD--то, трябва и да се свали тавана и да се пренастрои антената... Нещо такова четох, сложничко е... И аз съм със CD/MP3 ама си купих една стойка за телефон и таблет и си карам с нея, и винаги навигацията ми е обновена до най-новата. Е да друга си е фацата екрана да е долу, но не ми се занимава. Едно въпросче, за колко я взе ако не е тайна навигацията, защото аз под 1200 лв. в нета немога да намеря(оригинална). На обяви за части не съм звънял...
    Алфа Ромео 159 SW, 1.9 JTDm (150)

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by No_limits_Alfa View Post
    Има една друга тема тук за навигация и там пишеше, че е сложничко, трябва да се смени конзолата, отвора за навигация е по-голям от този на CD--то, трябва и да се свали тавана и да се пренастрои антената... Нещо такова четох, сложничко е... И аз съм със CD/MP3 ама си купих една стойка за телефон и таблет и си карам с нея, и винаги навигацията ми е обновена до най-новата. Е да друга си е фацата екрана да е долу, но не ми се занимава. Едно въпросче, за колко я взе ако не е тайна навигацията, защото аз под 1200 лв. в нета немога да намеря(оригинална). На обяви за части не съм звънял...
    Моята си е с навигация, но я бях свалял заради TEG-a.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5

    Default

    Ами аз смятах да го ползвам само екранчето , че ми харесва повече на външен вид (то и без това старата навигация е доста дървена и по-добре от телефона да гледаш картите) ...
    препрочетох тук всичко за навитата че и малко от алфа оунъра , наричат тази операция ретрофитинг , но няма мн ясно описанир как става, та си мислех ако има някой майстор, който се занимава с това и не иска да си подарява знанията , все пак съм навит да му платя :д

    Махнах радиото , вързах с двете букси навито, но явно не му стига нещо захранване или знам ли... не можа да тръгне- четох, че трябва допълнително окабеляване..

    Иначе след това има я и играта с разкодирането - нямам код :д

    А за цена , уж мислех че съм намерил далавера 400 , обаче не знам дали ще мога да пробия кодчето

    Цялата операция със смяната на конзолата е доста бърза и лесна стига да се намери конзола с големия отвор

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Много добре си работи навигацията и напътствията ми излизат на екрана на километража!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Моята явно има разлепен лентов кабел и прави лош сигнал ,намерих един сервиз за правене на всичко подобно ако някой иска мога да му пратя линк ,но за кабели и връзване не знам дали биха помогнали.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Много добре си работи навигацията и напътствията ми излизат на екрана на километража!
    Яко

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  9. #9

    Default

    Напълно.Дори може да се шофира само с указанията на екранчето между скоростомер и оборотомер.Изписва и посока и разстояние до следващо кръстовище/завой/отклонение.Говори и на избрания език-за мен английски.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10

    Default

    Ще използвам темата за един въпрос... На волана имам копче за телефона, трябва ли да имам навигация за да използвам екстрата, или просто копчето си е универсално и са го сложили за усилване/намаляне на радиото?
    Алфа Ромео 159 SW, 1.9 JTDm (150)

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Просто копчето си го има независомо дали имаш blue&me или не.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •