Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Grande Punto 1.9 Multijet vs Peugeot 207 RC

  1. #1
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default Grande Punto 1.9 Multijet vs Peugeot 207 RC

    Влезна ми една муха в главата и се зачудих, та викам що да не се допитам и до вас...

    Жена ми има Grande Punto 1.9 Multijet 130 коня 6 скорости
    Колата е с най-високото ниво на оборудване. Кожен салон, sky roof, парктроник, двузонов климатроник, по-високото ниво музика, мултиволан, 17 джанти и другите стандартни неща. На 170 000км е реални. Техн. състояние е супер.

    Случайно попаднах на тази обява за същия клас кола - хечбек. 207-цата е бензинова и очевидно по-мощна. 1.6T, което е мотора от Mini Cooper S, но не с компресор, а с турбина. 174 коня. Няма кожа, но има спортни седалки алкантара. Отново има парктроник, 17 джанти, двузонов климатроник, чейнджър, мултиволан. Има темпомат, което Punto-то няма. Като главен минус на 207-цата аз определям 5-степенната скоростна кутия. Дори и при 230-240 коня засилване, колата няма скоростна кутия, за да качи над 220-225км/ч. Не че е от значение, щото малко ще се кара там, но предполагам на дълго ще харчи повече от дизела, защото Punto-то е дизел все пак и със 6 скорости. Градско мисля, че разхода ще е приблизително еднакъв. Едното е 1.6 турбо бензин, другото е 1.9 дизел.

    И на последно място: автокъщата, в която е Пежото е известна с това, че намира некви гробници, но сред тях понякога има и читави коли. Повечето са с външни или вътрешни забележки. В случая 207-цата е с външни забележки, но вътре се вижда, че е доста запазена.

    И на последно вече последно верно: Пежото ще ми струва 2000лв отгоре. Та въпроса е: дали или не?

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=7y29v7
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако беше чист бартер -> "иди-доди", ама с доплащане 2к... Според мен не си заслужава, но знам че ти си пежо фен от време-оно

    Реално пежото има едни готини седалки, външно и интериорно не впечатлява кой знае колко.

    Какво търсиш и намираш в 207-цата, което го няма в Гранде-то?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Що го не чипосаш мултиджета, не че разбирам много ама тез мотори с малки кубици пък мноу коне нещо не ги уважавам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    А бе Пежо фен не съм, виж Ауди - да. Малко по-приятно изглежда 207-цата и . Двете коли са си еднакви. От 207-цата малко повече динамика да има, повече мегдан за засилване, пък в същото време е 5 скорости...знам ли и аз!

    На Грандето му сложихме софт, ама пренадуваше. Оказа се, че е соленоид. Смених го и трябва ся пак да налеем софт да стане приятно за каране, че ся е спрело направо.
    Last edited by ShoxXx; 03-11-2014 at 21:45.

  5. #5

    Default

    Аз съм против пежото,Пунтото с този мотор е 100 пъти по-добре от този в пежото и като цяло от френски автомобил.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #6
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Преди месец карах такова Пежо няколко дена,така и не разбрах къде са му 174-те коня.Толкова бавно реагираше че се чудих дали му има нещо.Никакво удоволствие от карането,интериора беднотия.Както каза дигиталния единствено седалките му са хубави.
    Нямам наблюдения в/у Гранде-то затова и не мога да сравня,но Пежото според мен sucks.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Влезна ми една муха в главата и се зачудих, та викам що да не се допитам и до вас...

    Жена ми има Grande Punto 1.9 Multijet 130 коня 6 скорости
    Колата е с най-високото ниво на оборудване. Кожен салон, sky roof, парктроник, двузонов климатроник, по-високото ниво музика, мултиволан, 17 джанти и другите стандартни неща. На 170 000км е реални. Техн. състояние е супер.

    Случайно попаднах на тази обява за същия клас кола - хечбек. 207-цата е бензинова и очевидно по-мощна. 1.6T, което е мотора от Mini Cooper S, но не с компресор, а с турбина. 174 коня. Няма кожа, но има спортни седалки алкантара. Отново има парктроник, 17 джанти, двузонов климатроник, чейнджър, мултиволан. Има темпомат, което Punto-то няма. Като главен минус на 207-цата аз определям 5-степенната скоростна кутия. Дори и при 230-240 коня засилване, колата няма скоростна кутия, за да качи над 220-225км/ч. Не че е от значение, щото малко ще се кара там, но предполагам на дълго ще харчи повече от дизела, защото Punto-то е дизел все пак и със 6 скорости. Градско мисля, че разхода ще е приблизително еднакъв. Едното е 1.6 турбо бензин, другото е 1.9 дизел.

    И на последно място: автокъщата, в която е Пежото е известна с това, че намира некви гробници, но сред тях понякога има и читави коли. Повечето са с външни или вътрешни забележки. В случая 207-цата е с външни забележки, но вътре се вижда, че е доста запазена.

    И на последно вече последно верно: Пежото ще ми струва 2000лв отгоре. Та въпроса е: дали или не?

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=7y29v7
    Косе,стига с тея лъвове бе майка,сам знаеш че не струват особено.Гранде Спорт е много приятна кола,а и вашето е хубав екземпляр,за мен няма никакъв смисъл.Този мотор на Пежото не е ли с директно впръскване,ако е не ти го препоръчвам.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    + често срещан дефект е разтягащата се верига
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Punto-то е класа над Пежото. Хора разбиращи от Пежо, така или иначе ме разубедиха за тоя двигател, а иначе тия 174 коня верно не се знае от къде точно идват и къде точно отиват...

  10. #10

    Default

    Ти си извратенЯк
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Да не говорим, че олендзеното пежо е много грозно. Пунтака е супер, не се занимава с глупости!

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Лично на мен като кола ми допада повече фиат-а. Пежото ми е безлично отпред и отстрани... само задницата му ми е сравнително приятна. Вътре също... пежото освен седалките, нищо друго не ме впечатлява... нито уредите, нито начина на подредба на конзолата и индикатори и т.н.
    Аз съм за фиат-а!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13

    Default

    Вземаш си дизела и си караш, с много леко докосване минава 150кс което на такова пунто и дизел става ужасяващо приятно
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Аз отдавна съм го взел. Скоро мисля и тръбите леко да му пипна.

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Вземаш си дизела и си караш, с много леко докосване минава 150кс което на такова пунто и дизел става ужасяващо приятно
    И ке фърля карета през ден
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •