Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 19-08-2018, 18:29   #16
dansguardian
Болен алфист

Почне ли да гори масло е необходимо или да се сменят гумичките на клапаните, или да се оправят бутала, сегменти и прочие. Само, че на Ганю не му се дават пари за ремонт... И тогава се почват въпросите по форумите, от сорта на "Каква е рецептата втора младост на Баба Алфа", "Как Алфата да изживее ренесанс?" и други тъпизми. Любопитно ми е, когато Ганю го боли зъб, отива ли на стоматолог да му го фиксне, или пие пенкилери нон стоп? Абе само си питам, ей така... Ганю трябва да се научи, че проблемите се оправят само по един начин - с натискане на бутона "-" на ЕЛКА-та. Но трябва да е цара на зара, трябва хем да има кинти за море, хем за кръчма, хем за нов ЖиСиЕм, да плати вноската по ипотеката, да плати лизинга на пералнята, да купи дентастикс на Шаро за да няма зъбен камък, абе за всичко друго, но не и за поддръжка на колата. И колеги, лошата слава на марката се дължи основно на тънкажите на Ганю и ненавременните ремонти и поддръжка. Ми като нямаш пари да поддържаш една кола - значи не си купуваш такава. Аз нямам пари да излизам с Николета Лозанова или Русата Златка и за това използвам мадами - генерици.
Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.
dansguardian is online now   Reply With Quote
Old 19-08-2018, 18:37   #17
sollider
Запален алфист

sollider's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alexanderbb View Post
Много умно. За 40 000 и 4 смени не е доливано и това което се източва не се събира в 5 литрова туба. На всяка втора смяна се взима и еднолитрова разфасофка която се ползва на два пъти. така по-ясно ли е?
Ми изрази се така, бе. Много по-ясно е, отколкото в горния си вид. Не че няма луди глави, дето не сменят масло на по 25-30k...
Old 19-08-2018, 19:05   #18
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by dansguardian View Post
Почне ли да гори масло е необходимо или да се сменят гумичките на клапаните, или да се оправят бутала, сегменти и прочие. Само, че на Ганю не му се дават пари за ремонт... И тогава се почват въпросите по форумите, от сорта на "Каква е рецептата втора младост на Баба Алфа", "Как Алфата да изживее ренесанс?" и други тъпизми. .....
Що пък да са тъпизми?

Купил си си кола на 200К и съзнаваш, че хлабините на мотора не са като на нов и като така е нормално да компенсираш с вдигане вискозитета на маслото. От друга страна нямаш намерение да векуваш с тази кола и като така не е нужно да наливаш една кофа пари в основен ремонт.

Кое точно му е тъпото на това?

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 19-08-2018, 19:30   #19
Read
Запален алфист

На 200к, си си купил морга за 200-300 евра, която ти е продадена за няколко хилки.
Read is online now   Reply With Quote
Old 19-08-2018, 19:34   #20
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by Read View Post
На 200к, си си купил морга за 200-300 евра, която ти е продадена за няколко хилки.
Да разбирам ли, че всички автомобили на 200К и които можеш да си купиш за няколко хилки, са морги?

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 19-08-2018, 19:35   #21
Read
Запален алфист

Да щото, хората са ги изхвърлили вече. А ти им се кефиш и викаш колко е запазена моргата.
Read is online now   Reply With Quote
Old 19-08-2018, 19:38   #22
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Да щото, хората са ги изхвърлили вече. А ти им се кефиш и викаш колко е запазена моргата.
Съществуват обективни показатели по които даден човек може да прецени, дали даден автомобил е морга или не.

Но това го могат определени хора.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 19-08-2018, 19:48   #23
dansguardian
Болен алфист

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
Що пък да са тъпизми?

Купил си си кола на 200К и съзнаваш, че хлабините на мотора не са като на нов и като така е нормално да компенсираш с вдигане вискозитета на маслото. От друга страна нямаш намерение да векуваш с тази кола и като така не е нужно да наливаш една кофа пари в основен ремонт.

Кое точно му е тъпото на това?
Човече, абсолютно всички автомобили над 5 години, които се продават у БеГе-то са на над 200000 км. пробег. И кой говори за векуване? Аз като купувам кола не знам предварително колко време ще я карам. И винаги предвиждам едни 1500-2000 лв. за първоначално обслужване, окачване и за разни изненади, ако се появят. Масово н.в. "клиента" разполага с конкретна сума и купува кола точно за тази сума. Не сменя водната помпа, ремъците и ролките, което е задължително за кола "втора ръка", защото екзалтиран и изпаднал в еуфория, не се е сетил, че трябва да разкеши и за тези неща. Освен това, ако купиш JTD е по-вероятно да попаднеш на екземпляр, който е читав, отколкото ако купиш TS или JTS.
Old 19-08-2018, 19:55   #24
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Човече, абсолютно всички автомобили над 5 години, които се продават у БеГе-то са на над 200000 км. пробег......
След това твърдение, у мен, се изпари всякакво желание да дискутирам, каквото и да било с теб.

Ама ако все още си толкова сигурен в твърдението си, нямам против да се обзаложим да едни 10К пари. На часа мога да ти представя поне един, който не е предмет на твоята аксиома.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 19-08-2018, 20:47   #25
Alexanderbb
Болен алфист

Quote:
Това е абсолютно дилетантско изказване. Виждал съм куп автомобили минали 300 - 350 000, които са далеч от определението морга. На времето старите мерцедеси деянеха спокойно до 600 000.

А има и коли на по 50 000, които са карани душмански и не стават за нищо
Alexanderbb is offline   Reply With Quote
Old 19-08-2018, 21:07   #26
dansguardian
Болен алфист

Quote:
След това твърдение, у мен, се изпари всякакво желание да дискутирам, каквото и да било с теб.

Ама ако все още си толкова сигурен в твърдението си, нямам против да се обзаложим да едни 10К пари. На часа мога да ти представя поне един, който не е предмет на твоята аксиома.
Кое не разбра? Точно и ясно съм написал - които се продават у БеГе-то, пропуснал съм обстоятелственото пояснение "нов внос".

Поздравявам те с това: https://www.youtube.com/watch?v=zspv6l3UKqU
Old 19-08-2018, 21:56   #27
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

А, щото тези дето са нов внос ги продават на Марс.

Има ли още нещо, което да си пропуснал, пък аз да не съм разбрал?

166-цата я купих от човек в Бе-Ге-то с регистрация, 13 - годишна, на реални 175 К и в безупречно техническо състояние. Без никакви проблеми я ползвах в продължение на 7 години и в момента дъщеря ми продължава да си я ползва.

Накратко - това, че ти си се оказал голям неудачник в персоналните си избори, си е твой проблем и като така не следва да дращиш фамозни теории из техническите форуми.

PS:

По-здрав-ът си го заври.......там, за където си мислиш

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)

.
Old 19-08-2018, 22:09   #28
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:

Е това не мога да разбера, човек с претенции за висока култура и претенции за необятни знания да се приравнява с нас простаците и да използва такъв език. Загадка на природата. Направо съм потресен.
Old 19-08-2018, 22:41   #29
dansguardian
Болен алфист

Quote:
А, щото тези дето са нов внос ги продават на Марс.

Има ли още нещо, което да си пропуснал, пък аз да не съм разбрал?

166-цата я купих от човек в Бе-Ге-то с регистрация, 13 - годишна, на реални 175 К и в безупречно техническо състояние. Без никакви проблеми я ползвах в продължение на 7 години и в момента дъщеря ми продължава да си я ползва.

Накратко - това, че ти си се оказал голям неудачник в персоналните си избори, си е твой проблем и като така не следва да дращиш фамозни теории из техническите форуми.

PS:

Ако под неудачник визираш изборът ми на автомобил, вероятно си прав. Но за мен колата е просто транспортно средство, не съм придричив. Мисълта каква кола карам не ме депресира и нямам комплекси от това. Работя като главен системен администратор в една от трите най-големи банки в БГ, имам една камара Майкрософтски сертификати, както и четири специализации в чужбина, успешно съм реализирал проекти в няколко министерства, както и в Министерски съвет, изкарвам достатъчно пари, за да мога още утре да си купя 159-ка с пари кеш.
Old 19-08-2018, 22:47   #30
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Ако под неудачник визираш изборът ми на автомобил, вероятно си прав. ...
Естествено, че това визирам.

Съжалявам за което, но ти от това не следва да правиш генерални изводи (дори и само за себе си), защото те могат да бъдат подвеждащи за някои колеги.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules