Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел
Общ технически раздел Въпроси и отговори, свързани с поддръжката на всички модели. Избор на сервиз, гуми, пастиране и т.н.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18-08-2018, 00:40   #1
ivaka89
Запален алфист

ivaka89's Avatar

Default 1,9 jtd 16v cf4 кобилици и разлики

Здравейте колеги,
Гледах, че кобилиците са два варианта до двигател и след двигател, на снимка не виждам разлика, някой може ли да ми каже в какво се състои разликата.
Отварях моя мотор понеже имаше звънтене (оказа се, че колата е късала ангренаж и е отчупила парче от разпределителния вал на четвърти цилиндър и беше сплескано буталото на същия цилиндър до степен, че да не може да се движи или извади компресионния сегмент). Смених бутала с биели, главата на пълен преглед и ревизия, нови сегменти, биелни лагери и сега имам едно леко като почукване, но от към първи цилиндър. Преди имаше силен шум при работата на 4ти и когато му дръпнех буксата на дюзата спираше . Дюзите са си на старите места както бяха преди ремонта. Въпроса ми е може ли да е имало и проблемен повдигач от удара на клапаните и сега при сглобяване да съм го преместил на първи цилиндър и от там да имам лекия шум, дали когато са нагласили колата за продаване не са объркали някоя от кобилиците . Първа дюза има корекция около 2, втора и трета около - 0,3 и четвърта около -8 до -1.
Имам и леко поклащане на оборотите на студен мотор, но не предава вибрации към купето, само по оборотомера се забелязва .
Колата е 159тка. Дайте съвети от какво остана този лек шум.
П.п: И турбото е минало рециклаж и няма мазано със силикон, само с гарнитури е сглобен.
ivaka89 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2018, 13:01   #2
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Твърде вероятно е да е заради повдигач. Навремето имах подобна ситуация и ми хрумна тази идея за диагностика:

http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F1%F2%E8%EA%E0

Ако направиш подобен запис, можем и да се опитаме да определим източника на звука.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules